Dostavne službe - katere zahtevajo podpis

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
Živijo,
mi ve kdo povedati, katere dostavne službe zahtevajo podpis ob prevzemu. Neki express vem, da ne. GLS danes mi je tudi samo čez ograjo vrgel na tla, notri pa stvari, ki se razbijejo. Da vem, katerim se ogniti oziroma pri firmah, ki ne ponujajo druge možnosti dostave, kot pri takih, nič ne naročam več. Me je tok pogrelo zdajle, da bi najraje klicala kje hodi paket?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
ne, ker pošta slovenije npr pa že ve, da lahko sosedu nese, če nas ni doma. In vsi lepo pobiramo od drugih pakete. Razen, če je za plačati, ne morem k vsakemu nesti kupnine, ker ne vem, kdo bo doma takrat, ko se bo kurir prisvaljkal. in če bi poklical, kot to naredi npr dpd ali pošta, potem bi to tudi vedel, ker bi mu povedala kje naj paket pusti, konec koncev bi mu lahko tudi ograjo odprla, pa bi hudiča nekam pod streho položil, pa da tudi ni vsem na očeh.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.798
-1.113
113
145 km SZ od Opatije
A ni tako, da če te DPD ne dobi doma, da paket "odloži" na najbližjem Petrolu? Samo mislim, da moraš za to opcijo nekaj malega doplačat (1€?)

EDIT: Aha, sorry, ni v povezavi s podpisom ... malo sem zgrešil ...
 
Nazadnje urejeno:

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Kar sem dobil v zadnjem času pošiljke (UPS, GLS, Pošta, DPD) nikjer ne zahtevajo več podpisa od korona situacije naprej.

Edit: vsepovsod je bilo plačano vnaprej
 
Nazadnje urejeno:

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
prejšnji teden sem gls podpisal, je pa bilo plačilo po povzetju.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ravno mi je danes DHL poslal sporočilo, da so prejeli paket za mene in je ob predaji potreben podpis...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
ok, saj ni treba dobesedno. se mi zdi da pošti slovenije sem e spet podpisovala na telefon, ampak gre za način predaje. Da se da človeku v roke oziroma prej pokliče in se dogovori, kam kdaj in kako. Pa četudi to pomeni, da moram na petrol ali paketomat. To ni problem, jasno mi je, da ne more on meni urnika prilagoditi, jaz pa tudi ne morem doma ostati pa nikamor iti od "v naslednjih dneh pričakujte pošiljko"...

Flik čez ograjo malo pa meni ni kul.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.480
113
torej veš, kateri zahtevajo podpis. ti si pa hotela vprašat, kateri ne mečejo čez plot?
tega ti pa ne znam povedat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.605
-203
113
ok, saj ni treba dobesedno. se mi zdi da pošti slovenije sem e spet podpisovala na telefon, ampak gre za način predaje. Da se da človeku v roke oziroma prej pokliče in se dogovori, kam kdaj in kako. Pa četudi to pomeni, da moram na petrol ali paketomat. To ni problem, jasno mi je, da ne more on meni urnika prilagoditi, jaz pa tudi ne morem doma ostati pa nikamor iti od "v naslednjih dneh pričakujte pošiljko"...

Flik čez ograjo malo pa meni ni kul.

ne komplicirej, ker potem bojo oni zaceli. potem bomo pa po vse pakete hodili na petrol ali trafiko.

drugoc pod opombe napisi na naj obvezno poklicejo pred dostavo in je. itak pa dobis sms in mail pred dostavo. in tam se enkrat poudari da naj te poklice pred dostavo. ponavadi imajo isti kurirji rajone. 3x bos zatezila, ta cetric se bo pa sam spomnil.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
Dobila nič!!! Ne prej ne pol, tako da ne ugibaj... Kdorkoli bi lahko pobasal, pa šel, pa sploh vedela ne bi, da je bil kao dostavljen. Ali pa pač zlomljeno notri in razbito, ali pa robi ne sede luža. Bom naslednjič dala v opombe, da naj me prej pokličejo, ker če ne javim, da ga nisem dobila.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.157
483
83
Vedno je samo poskeniral paket in dal v roke in je bilo to to. Verjetno, da si ne izmišljujem :bonk:Če pa dostavljalci potem podpišejo v mojem imenu ali kaj naredijo pa js ne vem, v glavnem js nisem podpisal vsaj zadnjih 10 pošiljk.
Podpisal sem pa samo, ko sem prevzel na pošti.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
865
63
28
Tudi jaz lahko potrdim, da v zadnjih mesecih ne rabim podpisovat pri nikomer. Vprašajo me po imenu, da me vpiše v dlančnik in potem sam naredi čačko(ali kljukico). Je pa čist odvisno od dostavljavca kako ravna s paketom.
Pri domačem poštarju večkrat vidim, da precej razmetava s paketi, v službi je drugi poštar precej bolj pazljiv.
Z DPD jem sem imel težave, dokler se ni zamenjal voznik, od takrat je ok.
Tudi Gold express in UPS je vredu.
GLS se skušam izognit odkar je pred menoj hodil po škatlah v kateri je bila razstavljena omara.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.505
6.250
113
Ja, sem dobila občutek zdaj tudi jaz tak, ko berem vaše izkušnje. Bom pač v opombah začela pisati.