Donirajte riž

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Odgovarjajte na vprašanje in za vsak pravilen odgovor bodo ZN donirali 10 zrnov riža za reševanje lakote v svetu.



LINK
priden.gif




p.s.: vparašanja so v angleščini tako da si lahko pomagate z slovarjem.
 
Nazadnje urejeno:

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Sem dobil tole na mail, ja.
bonk.gif


A so lahko še bolj bedni. A je to zajebancija al ima res UN kaj zraven?

Se pravi, če jaz slučajno vem kaj "bonsai" pomeni, potem bo en otrok na svetu manj lačen??? A sem slučajno s pravilnim odgovorom pripomogel k rasti riža??? Ali pa imajo riža dovolj in ga samo hranijo v skladiščih ter čakajo da bom pravilno odgovoril. Otroci pa medtem ko jaz buljim v slovar lačni???

Prav norca se očitno nekateri delajo. Sramota pa tudi da tole dobivam po mailu (seveda od istega folka kot sem dobil Gatesovo odškodnino)
bonk.gif
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Verjetno je namen opozorit na lakoto, ki jo je veliko po svetu. Nam normalno, da nič ne manjka.

Evo js sm ovca in sem odgovoru na 40 vprašanj. Zdej, če sem s tem kej pripomogu, uredu, če pa ne me pa teh 10 minut tut ni nevem kok koštal.
zmaga.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
A so lahko še bolj bedni. A je to zajebancija al ima res UN kaj zraven?

teoretično je možno, glede na to, da se v spodnjem delu strani vrtijo bannerji...
praktično? ja, pa božiček tud obstaja...
grin1.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Verjetno pa še nikoli nisi pri razmišljanju šel toliko daleč, da bi se vprašal, ali jim pomagaš, s tem ko jim doniraš riž.

V primeru, da gre ta riž za poroke v afriki, potem ok. Verjetno jim res prav pride....
 

sopotnik

Zelenc'
15. nov 2007
9
0
1
Če pa pogledamo z druge strani:
- ovčke so zadovoljne, ker se počutijo da so dale smisel današnjemu dnevu, kajti s tem ko so izpolnile anketo so pripomogle k blaginji na zemlji, brez da bi darovali en sam cent (zelo priročno za gorenjske dobrodelneže).
- oglaševalci so zadovoljni, ker so dosegli svoj cilj
- pobudnik - prodajalec oglasnega prostora, je tudi nekaj zaslužil
- mi črne ovce (ampak še vedno ovce) pa se s tem ko tega ne izpolnimo tudi počutimo razsvetljene in vsi ponosni sami nase gremo na naslednji topic :)

hmmm, torej kje je tu kaj napačnega? :)
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Zdaj so se ti kekci pohvalili, da so donirali kar eno milijardo zrn riža.

Jaka muda. To je celo 4 kubične metre. En bogi tovornjaček.
bonk.gif


Koliko zaslužijo s temi bannerji, pa ne povedo. En se je spomnil na hitro zaslužiti, pa da 10 procentov za riž (da bo raja zadovoljna), ostalih 90 procentov pa pobaše v žep.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Priznam ja da sem mal prehitr nasedu.
uf-1.gif




Registrant je:



Registrant:

Breen, John

PO Box 7887

Bloomington, IN 47407

US



Domain Name: FREERICE.COM



Administrative Contact, Technical Contact:

Breen, John

PO Box 7887

Bloomington, IN 47407

US

812-333-1635



Tisti bannerji so tud mene mal zmotl ampak, ko se je že po radio govoril o tem, da naj bi za to akcijo stal ZN nism tok razmišlu.



Ko mal razmisleš kok je vrednih tistih 10 zrn... Že ena kila riža v šparu je 1€ in kok je zrn notr. Nasedu big time.
cry12bpy.gif




Take bedne webmasterje je treba.
10.gif




Ampak nism pa kliknu na banner tako da se lahko s tem mal tolažm.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jih bo pa namesto tebe na kupe tajnic, brezdelnih uslužbenk in zdolgočasenih žlahtnic in kolegic.
cheer.gif


Pa še na tone njihovega maila boš dobil.
evil.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
jest pa ne razmumem, kako bi vsi lakoto zmanjsali, pšenica, krompir pa koruza pa gnijejo v skladiščih...

itak so men tele stvari čedalje bolj brez vezne (ala unicef, ipd...)! me zanima kok dobijo ljudje dol, k to res potrebujejo...

Sicer pa, afrika kot največji problem..., jest ne vem, skoz je lahkota, vojne, nemiri, bolezni, a porivajo se še zmer bl k vsi evropejci skupaj! a ni to čudno? v naravi naj bi bilo tako, da kdor ni sposoben preživet otroka, naj ga pač NE ima! In ker se delajo takole norca, bi jim jest za 10 let ukinil vse, tok da se mal spuca, pol pa na novo vse skupaj zastavit! ne pa, tm svet donira, uni na vladi vse vzamejo, 5% dajo ljudstvu... ah to je pa že politika!

vglavnem, če se delajo norca... naj se delajo norca sami, brez ostalega sveta.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.302
-8.460
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
v naravi naj bi bilo tako, da kdor ni sposoben preživet otroka, naj ga pač NE ima!
Napaka!
V naravi ja večinoma tako, da manj kot imaš šans za preživetje potomstva, več podmladka narediš. Tako da vsaj en ali dva od vseh skupaj preživita.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
ja prov... pol se naj pa gonijo, sam naj nehajo pol obremenjevat ostali svet...

in človek ne spada v tole skupino k si jo ti opisal... drugo so eni zajci k jih je v leglu 5, in vse podobne zivali... preden pa človek pet mulcev nardi... preteče pa še pa še časa... je prvi star že 6 let! se pravi da je 6 let jedel... En medved k ma 1-2 mladiča ga/ju zihr ne bo imel, če ne bo hrane... Pa tud večkrat sem že slišal v oddajah, da se določene vrste ne množijo če ni hrane... sam se ne spomnem zdele katere živali so to bile...
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
jest pa ne razmumem, kako bi vsi lakoto zmanjsali, pšenica, krompir pa koruza pa gnijejo v skladiščih...

itak so men tele stvari čedalje bolj brez vezne (ala unicef, ipd...)! me zanima kok dobijo ljudje dol, k to res potrebujejo...

Sicer pa, afrika kot največji problem..., jest ne vem, skoz je lahkota, vojne, nemiri, bolezni, a porivajo se še zmer bl k vsi evropejci skupaj! a ni to čudno? v naravi naj bi bilo tako, da kdor ni sposoben preživet otroka, naj ga pač NE ima! In ker se delajo takole norca, bi jim jest za 10 let ukinil vse, tok da se mal spuca, pol pa na novo vse skupaj zastavit! ne pa, tm svet donira, uni na vladi vse vzamejo, 5% dajo ljudstvu... ah to je pa že politika!

vglavnem, če se delajo norca... naj se delajo norca sami, brez ostalega sveta.

stupid-1.gif

sicer imas pa sreco da si se rodil v sloveniji, ne?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Decva: ja... imam sreco, tko kot vsi! in ostali rojeni drugje v normalnih drzavah.

BurekMesni: ja je mal cudna, sam pač tko je! kaj delajo s tem da jih podpirajo? lahkota je že 30 let, se pravi da se stvari ne obračajo na bolje, ali se? Država se ni na noge postavila tud ze ne vem koliko let! Se pravi da je tam nekaj orng narobe! In če bi tam živel, si ziher ne bi upal spravit otroka v tak svet! Sej razumem, pride katastrofa, ljudje ostanejo brez hrane, domov, ipd... Sam tam je pa to že tok dolgo, da pomoje je že načina življenja ratal da pač zivijo od svetovne podpore... in ta bo prihajala v nedogled... ljudje bodo pa še vedno lačni, reveži in v vojni! naj raje najprej politično situacijo uredijo in sčasoma se bodo tudi ljudje začeli tud delat, in pridelovat potrebno! Samo, ker afrika ni v interesu ZDA in EU (predvsem gospodarsko), pač tam ne bo nikoli Nata, in USA_Army, da bi naredili mir... Čudno, a ne? V Irak je pa USA zmetala že 800 milijard dolarjev in še pol tok jih bo.... tega pa noben ne vidi! kok zrnov riža je to?