Dominikanska republika

jJack

Pripravnik
17. maj 2008
53
0
6
Včeraj sem prišel iz Dominikanske republike. 8 dni sem preživel z mojo v mestu Juan Dolio, hotel Barcelo Cappela beach resort. Moram reči, da je bilo samo doživetje nepozabno, tako da se res izplača it. Glede na to, da spada Juan Dolio pod Punta Cano, čeprav je bližje glavnemu mestu Santo Domingo, smo se vozili iz Punta Cane do hotela več kot 3 ure. Ne vem, pod kaj spada Boca Chica, ki je oddaljena od Juan Dolia par km, če spada pod Punta Cano, potem bo vožnja od letališča do kraja namestitve kar dolga, če pa se leti z letalom v glavno mesto, bo pa pot zelo kratka.
Drugače pa vse najlepš, imela sva all inclusive, zato pijače in jedače ni manjkalo. Je pa res potrebno paziti kaj se je in predvsem kaj se pije, ker sma oba ''fasala'' trebušno virozo sumiva pa, da od pijače, saj so npr. vodo ki ni v steklenici, naj pa bi bila v ''sodičkih'' za avtomate za vodo delali iz ledu, se pravi ledene kocke so vrgli v avtomat, pustili da se je stalila in potem stregli to vodo.
Te vode nisva veliko pila, sv pa kdaj ob kosilu spila požirek ali dva. Drugače pa stekleničeno vodo in pa seveda cocktaile in pa pivo
smile-1.gif

Sama plaža je res sanjska, mivka in pa palme, ležalniki povsod posejani. Ni pa tistega ljubega miru, saj je turistov polno, če pa ni turistov so pa prodajalci kiča in ostalih stvari. Ampak se da zdržati.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Nekaj casa se nisem prijavil sem gor... greva 25.3. Iz Graza prek Frankfurta v Punta cano. Sva malo pozno rezervirala in ni bilo ravno velik izbire. No pa daj Punta cana naj bi bla tud ok. Zanima pa me se nekaj. Imajo tam v hotelih evropske 220v vticnice ali rabim kaksen adapter? Aja pa se nekje sem zasledil da je treba placati nekaksno taxo pri vstopu? Kje se to placa?
Hvala vsem
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
V tropical princess punta cana kjer sm bil jst imajo navadne vtičnice in ni blo blema, pomojem imajo vsi te hoteli take če mene vprašaš. Taxo plačajo pa ponavadi že agencije, pri meni je blo vse že porihtano to, drugač pa to plačaš lahko tudi na letališču če se ne motim. Vprašaj v agenciji, ampak pomojem maš to že zrihtano. Have fun!
 
Nazadnje urejeno:

jJack

Pripravnik
17. maj 2008
53
0
6
Plačaš takoj ko vstopiš na letališče, 10$ se mi zdi da stane. Tudi pri nama je že plačala agencija. Če tebi ni, se ne sekiraj, ker 1-2-3 dobiš to kartico na letališču, preden dodobra stopiš na letališče, je že okence kjer jo lahko kupiš. Glede vtičnic je pa tako, pleXwriter pravi da so bile navadne, mi dva sva imela ameriško v hotelu. Jaz sem za vsak slučaj kupil že pri nas adapter in sem potem polnil preko tega. Jih pa tudi prodajajo npr. na letalu ali pa v teh trgovinicah s spominki sem tudi zasledil da imajo adapterje.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Aha no super. Hvala za odgovore. Kako pa je z denarjem? Se najbolj splača vzet gotovino in že tukaj zamenjati v dolarje?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Mah gotovino je fajn dolarje vzet, ker se mi zdi, da raje dolarje jemljejo, tudi cene so vse okrog resortou in hotelov, diskačou, ...v dolarjih, se jim tud splača, ker kanadske in ameriške kar enačijo in je cena v dolarjih, pa jim je vseno kere dobijo, dolar je za njih dolar
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jJack

Pripravnik
17. maj 2008
53
0
6
Jaz sem vzel nekaj dolarjev in nekaj eurov. Imel sem blizu banko, zato sem potem tam menjal v pesose. Dolarje in pesose res najraje vzemejo ampak tudi z euri se da plačat. Mislim da menjajo takole 1$ = 35 Dominikanskih pesosov oz. 1€ je 45 Dominikanskih pesosov. Tako da si lahko malo kalkuliraš ko ti povedo ceno. So pa nam turistom največkrat povedali ceno v dolarjih, sam sem še vedno vprašal koliko pesosov stane ker se da barantat vsepovsod, tako na plaži oz. drugje s spominki kot prav trgovine s spominki in tudi hrano
smile-1.gif
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Super hvala. Zanima me samo se kaksne so kaj temperature v tem casu zvecer? Je tudi toplo in za kratke majice in hlace al se je treba bolj oblect? Me zanima zato da vem kaj spakirat
smile-1.gif
 

jJack

Pripravnik
17. maj 2008
53
0
6
Februarja je bilo ponoči okol 18 stopinj, tako da se je dalo fajn spat. Čez dan so pa temperature okoli 30°+ v senčki
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Na letališču je mene predusem vlaga zjebala in sopara, tisto brezveterje v auli in čakat na kufre, ampak, ko prideš ob obalo pred hotel, ponavadi prijetno včasih malo manj prijetno, ampak piha pa skos, tko da, tist veter ob obali kr paše paše. Je pa hinavski pol sonce, ker piha pa ne čutiš tok, čeprou sm prvi dan vidu sonca samo na poti od ležalnika do vode ali pa od ležalnika do bara in obratno, pa sm bil že rdeč po hrbtu
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Obvezno se mazat par dni, ker drugače
grin1.gif
Ni neke soparne vročine čez dan ker vedno pihlja, zvečer pa je prijetno kakšno punco ki je pregreta od sonca zna malo zebsti.

Ekvator je blizu in z soncem se tam ni zajebavat.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.620
208
63
Kranj
Dominikanska je zakon.....sam skoz morijo po cestah turiste "NO TENGO DINERO" :D
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
Dominikanska je zakon.....sam skoz morijo po cestah turiste "NO TENGO DINERO" :D

A to ti iz izkušen? Ker na cesti tega nisem opazil. So pa res malce sitni na "štantih" ob plaži in kakšnem mestu. Pač se trudijo prodati. In cene navijejo v nebo.

Sonce me je skurilo, pa sem bil praktično skoz v senci in namazan. Res je hinavsko, ker piha.

Glede denarja: Jaz sem imel zraven dolarje in evre. Neke bistvene razlike pri menjavi ni. V trgovinah, štantih... pa raje vzamejo dolarje. Znanec, ki ima dol hišo mi je pa plačevanja s kreditno kartico odsvetoval. Naj bi mu kasneje pobrali iz računa še kaj več...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Še mal pa greva. Dajte hitr še kakšen nasvet. haha Greva prvič nekam daleč in mam kar mal treme...
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Upam da boš mel čim več multimedije na avijonu, da ne bo 11 ur dolgcajt
grin1.gif


Glede teženja: prvo leto sem bil na javni plaži in valda ko sem se sončil in bil prve dni bel so mi non stop nekaj prodajali
grin1.gif
Pač ne j 5% pa je mir.

V samih mestih/vaseh je pa odvisno ali je vas nastala po izgradnji resortov za luplenje turistov (pač američani majo polno rit vsega) ali so hotele kasneje dogradili.

Vendar niso tečni, probajo ti vse prodat, vabit v trgovine, vendar so prijazni, dajo cigaro, rum za sprobat, folk je res zakon
zmaga.gif


Imej dolarje in to je to. Rabiš že na letališču 10tko (saj bila je 2 let nazaj) za turist takso. Pa nič ti ne bo jasn ko boš letališče vidu
grin1.gif
palme, bungalovi, kot en resort.

Tko za info, (ne vem kolk si z pijačami) rum kolo pozab, ker ti bo santa libre bolj sedu
grin1.gif
(bel rum+sprite). Uživaj v kojtelih in res hudi kulinariki, ker se lahko preseravaš u pm.

Če imaš rad pivo, si nek nabav termos vrček, da ne boš skoz z 2dc kozarci do šanka hodil
grin1.gif


Obvezno pa res en faktor bliz 30 za prve par dni. Jst se drugi dan umes nism za koleni namazal pa me je takoj užgal. Maži se non stop, dokler ne boš imel podlage. Ko daš to čez si prot konc dopusta lahk na olivnem olju
grin1.gif


Priporočam blazino za v vodo
zmaga.gif


Da si pol k jst pa kolega
hysterical-1.gif


n634285919_2020292_4121606.jpg
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Aja pa še na hitro me zanima kako je s komarji. Jih je kaj? Nisva se nič cepila :/