Dominikanska republika

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Konec marca nameravava s punco v dominikansko? Zanima me na kateri konec se najbolj splača it in če kdo priporoča kakšen resort? V glavnem čimveč informacij in izkušenj glede destinacije. Aja pa še nekaj. Se splača že zdaj rezervirati ali je bolje še počakati na kakšno dobro lastminute ponudbo?

Hvala vnaprej vsem za odgovore..
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Čakaj do konca, plac za 2 s vedno najde. Bo konca marca ceneje:

Jst sem bil tukaj: (Sredi februarja 2008 za 9 dni cca 1200€)

Don Juan beach resort


in konec marca tuka (2009, 10 dni 1250€)


Barcelo bavaro palace deluxe


s tem da ta resort je pa preseravanje u pm (z sklopu 5ih hotelov). Po neumnosti sem šel, ker so cene padle marca z 1600 na 1200. Pa vidim da majo nove restavracije
grin1.gif



Mal še napiš kaj bi kaj počel?
 

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Jaz sem bila januarja 2009. Bocca Chica, Hotetur Dominican Bay hotel 10 dni, AI za 980€/oseba. Blo mi je pa zakon.

Lepe počitnice
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Čakaj do konca, plac za 2 s vedno najde. Bo konca marca ceneje:

Jst sem bil tukaj: (Sredi februarja 2008 za 9 dni cca 1200€)

Don Juan beach resort


in konec marca tuka (2009, 10 dni 1250€)


Barcelo bavaro palace deluxe


s tem da ta resort je pa preseravanje u pm (z sklopu 5ih hotelov). Po neumnosti sem šel, ker so cene padle marca z 1600 na 1200. Pa vidim da majo nove restavracije
grin1.gif



Mal še napiš kaj bi kaj počel?

Hvala za odgovore.

Potem se splača še mal počakat z rezervacijo? Mava pa v mislih počitnice in nekaj izletov. Bi blo pa fajn, da nisva samo v resortu in se da srečat kje tudi kakšnega domačina, da je vsaj malo karibskega pridiha in da niso sami turisti povsod.
smile-1.gif
Gledava pa hotele 4* za tam okoli 1200-1300€..
Zanima me pa še nekaj in sicer glede na to da so leti večinoma iz Munchna ima kdo izkušnje z vlakom do letališča? Se mi kar nekako ne da vozit z avtom domov po dolgem letu..
 

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
Vlak maš povratn za 80€. 2x dnevno. Karta velja en mesec. Potem pa imaš podzemno od potaje do letališča.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Vlak je k.
tongue-1.gif
pelje sto let, neudobno, ni poceni. Sem šel prvič tako, pa nikoli več.

Glede na želje, definitivno glej hotel na Boca Chici (tam je bil moj prvi hotel) oz Juan Dolio. Tam sem bil prvič, so lepo hoteli v vrsti in ne zaprti resorti. Res da nimaš mira na plaži, ker ko si par dni bolj svetel si kot dolar na ležalniku
grin1.gif
Vendar čez vikend ko pa pridejo domačini na bližnje plaže (5min peš od hotelov) je pa žurka da dol padeš.

Imaš tudi glavno mesto zraven, v bljižnih vaseh pa polno turist pointov z organizirnaimiizleti itd. Je cenej kot v hotelu.
Priporočam potaplanje oz šnorklanje, pa obvezno kakšen izlet na bližnje otoke
zmaga.gif
Cene tm 40-100$
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Sem bil decembra v Dominikanski... bil sem v Punta Cani, na Bavaro beachu... Plaža DOLGA in zelo lepa, konstantno piha (mogoče celo preveč) zato so tudi valovi. V bližini nimaš praktični nič drugega kot hotele. Do santa dominga je 4 ure vožnje in tudi vse ostalo je precej oddaljeno. V dosegu lokalnega busa imaš recimo mesto higway (ne vem kako se napiše) in še nakaj manjših zadevic, kjer malce domačinskega utripa in kakšno tržnico ni nič pametnega!

A ja sem omenil, da so plaže res lepe?

Pa recimo Izlet na otok Saona, ki je kao ful lep in oh in sploh...Res je lep, samo plaža pred hotelom in čistost vode je bila pred hotelom boljša
smile-1.gif
Tja greš s katamaranom, nazaj pa s hitrimi čolni. Spet ful turistično.

Konec koncev z vsem sklupaj sem bil zelo zadovoljen in še enkrat plaže so odlične! bi pa naslednjič šel bljišje kakšnemu mestu, ker nisem človek, ki bi odležal 14 dni v hotelu...

A ja cene pa niso nič kaj nizke. SO kar evropske ali še kak dolar višje.
1123140-IMG_0675.jpg
 

Priponke

  • 1123140-IMG_0675.jpg
    1123140-IMG_0675.jpg
    148,2 KB · Ogledi: 346

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Joj zdej sva še bolj zmedena kaj sploh gledat.
smile-1.gif
No pa saj to je verjetno povsod.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Sej Boca Chica je del Punta Cane, kar se obale tiče isti k., samo drug del otoka. All inclusive je povsod u nulo, ni da ni
grin1.gif


Je pa vse relativnp blizu (par ur vožnje), avtobusne povezave so v nulo, poceni in si hitro čez otok. Opcija lepega izleta je tudi ogled kitov ki zaidejo na zgornji del otoka, sam preveri če je do srede marca še sezona parjenja..
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Aha no super. Allinclusve je pa fajn, če je dobr, ker zelo rad jem in na dopustu tudi pijem...
grin1.gif
Bom pregledal malo ponudbe za Boca chico. Kako pa drugače pridete do Munchna? Z avtomobilom in potem pustite na parkingu na letališču? hvala za uporabne nasvete
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
AI je dobr, nimam kaj reči. Sploh pri pijači. Večinoma stekleni (razen na plaži) kozarci z ledom in koktaili, kot se spodobi. Sploh če daš kak dolar natakarjem. Lokalna hrana mi ni bila zanimiva, ker je bilo kr nekaj (sploh ne znam opisati) v bistvu mi njihova lokalna hrana ni bila OK, ampak v hotelu je bilo dovolj vsega drugega. Sploh sadje je odlično.

Razdalje pa kaj pa vem, če so tako kratke. dobre 4 urce z avtobusom do santa dominga niti ni tako malo, sploh zaradi tega, ker je zvečer ZELO hitro tema. Pač bi si moral vzeti dva dni.

Ja v Minhen grem vedno z avtom. Sem poskusil že tudi druge variante ampak avto mi je še najboljši. Res, da sem imel nazadnje malce smole s snegom in sem kljub 4 urni rezervi pri času skoraj zamudil let ampak se je ve dobro izteklo. Parkiram na P42, prej sem naredil "rezervacijo" preko neta in s tem dobiš 25% popusta. In na koncu sploh ni tako drago. In ko prideš nazaj, se lepo vsedeš in pelješ. Nič čakanja. Grem pa po navadi vsaj 2x na leto nekam...
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Joj zdej sva še bolj zmedena kaj sploh gledat.
smile-1.gif
No pa saj to je verjetno povsod.

Če boš hotu mejhn zažurkat v punta cani pejt u diskača Mangu disco v Grand Flamenco hotel, edini k je kej vredn, je pa 100m od plaže in ene 10m iz resorta. Če boš hotu pa kej večiga, ga pa zmaga itak diskač v jami Imagine.

Kle je kratek opis od Imagine, Jellyfish pa Mangu Disco...
http://www.studentcity.com/destinations/spring-break-punta-cana/nightlife/
 
Nazadnje urejeno:

calabria

Pripravnik
24. mar 2010
56
0
6
CupraR Bocca Chica in Punta Cana sta čist različni zadevi. Prva je na jugu, druga na vzhodu, jugovzhodu. Prva turistično ni tako oblegana (je bila baje 20let nazaj in se zdej trudijo vrnt nazaj tisti blišč mesteca), medtem ko je Punta Cana turistično zelo oblegana. Je pa res, da so plaže na celem otoku iste.

Res je, da kamor koli greš, se voziš 3ure...če imaš rad bele peščene plaže ti iz srca priporočim Isla Saono...otok ima omejeno število turistov na dan (500) in se lahko po plažah zgubiš, plaže pa k iz kataloga. Celodnevni AI (drugega itak ne poznajo) izlet iz Bocca Chice stane 40€/osebo. Ta poberejo v hotelu, dostavijo nazaj, na izletu te lepo nahranijo, žejen pa tudi ne boš.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.639
146
63
Kakor vzameš, čisto vse turistične agencije otok enostavno razdelijo na P. Plato in P. Cano.
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Do munchna nej te zategne kombi najbolje 24h prestige 90EU obe smeri, pripelje direkt do terminala , splača se it v petek ker Airberlin leti dirketno. Bil dol že parkrat in je zakon , Imagine je 1A diskač, na zadnje sm bil v NH Royal Beach hotel 5* prej v Iberostar itd... Priporočam, ti da greš glede da sem vidu veliko hotelov dol, da gresta v Iberostar Punta Cana/Dominicana hotel . Največ za svoj denar in ne bo vama žal. Podpišem :D Če še koga kaj zanima naj vpraša...
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Do munchna nej te zategne kombi najbolje 24h prestige 90EU obe smeri, pripelje direkt do terminala , splača se it v petek ker Airberlin leti dirketno. Bil dol že parkrat in je zakon , Imagine je 1A diskač, na zadnje sm bil v NH Royal Beach hotel 5* prej v Iberostar itd... Priporočam, ti da greš glede da sem vidu veliko hotelov dol, da gresta v Iberostar Punta Cana/Dominicana hotel . Največ za svoj denar in ne bo vama žal. Podpišem :D Če še koga kaj zanima naj vpraša...

Zdaj sva se nekako odločila da gledava predel Bayahibe in Boca chica. Kaj mislite? Cenovno pa sva rekla, da bi dala tam med 1200-1300eur. Aja kako pa je kaj glede cepljenja? Se je pametno cepit vsaj proti hepatitisu?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.539
1.143
113
Celje
Cepljenje vsaj za moje pojme ni potrebno... Sem bil že na dosti bolj rizičnih destinacijah, pa še vedno migam
wink-1.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.719
82
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Boca Chica NI del Punta Cane. Boca Chica ( LINK ) je na jugu DR in čisto blizu glavnega mesta, kamor praktično zastonj vozijo lokalni busi vsakih par minut. Punta Cana pa je povsem na vzhodu DR in je čisto turističen kraj, kjer domačinov in njihove kulture sploh ne vidiš, do najbližjega mesta pa je precej daleč.

Najlepše plaže so (vsaj zame LINK ) na severu, na polotoku Samana in to v bližini mesta Las Terrenas. Najlepša pa naj bi bila Playa Bonita.