Domflok lak na Jupol Classic

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Pa če te lepo vprašam kaj ima hidroizolacija v mojem primeru veze s tem lakom mi prosim razloži v kolikor si poln znanja. Razumem hidroizolacijo tal, kopalnic, teras. Ne razumem pa kakšno hidroizolacijo bi jaz moral imeti narejeno v drugem štoku na predelni steni med dvema suhima sobama. Zato te prosim za razsvetlitev.

Verjetno že ves čas govorimo o Jupol Lateksu? Ali....?
Jub nima dobre robe, sploh latex je šfoh tako kot heliosov. Latex je pralen ni pa večen,je domflok boljši. Moraš pa dati vsaj pol mat ker mat je zanič. Veš zakaj sem napisal latex? Zato ker imaš stene verjetno že umazane in jih moraš pred domflokom osvežiti. Potem je lažje z latexom 2X namažeš in to je to. Pa še to, dela se lahko vse, jaz sem napisal le kaj zahtevajo da je pod domflokom ostalo je na tvoji strani.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.902
4.959
113
Ja, Domflok bo v redu, če imaš zares dobro hidroizolacijo zidov. Sicer bo zacvetelo v kakih dveh letih.
Če se gre za notranje zidove in pod bajto nimaš ravno izvira vode tudi to ni problem. Ker gre za garderobno omaro pa tudi sklepam da ta ni obrnjena na zunanjo steno. Ponavadi tega ne počnemo.

Sicer pa se z domflokom tako ali tako barvajo deli zidov kjer je večja obraba, stiki rok ipd. Jaz sem s tem zavaroval dele hodnikov naprimer, kjer sta muca nonstop z rokami pacala po steni, tako da sem lahko vsaka 2 meseca farbal. No sedaj mi tega več ni treba. Za primer poličnikov v kaki spalnici je to super rešitev.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prvi post: majster mi je tako svetoval - od tu dalje je vse brez veze, oz. potrjevanje majstrove prakse.

A ne delaš ti nove hiše?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Jub nima dobre robe, sploh latex je šfoh tako kot heliosov. Latex je pralen ni pa večen,je domflok boljši. Moraš pa dati vsaj pol mat ker mat je zanič. Veš zakaj sem napisal latex? Zato ker imaš stene verjetno že umazane in jih moraš pred domflokom osvežiti. Potem je lažje z latexom 2X namažeš in to je to. Pa še to, dela se lahko vse, jaz sem napisal le kaj zahtevajo da je pod domflokom ostalo je na tvoji strani.

Čigav latex pa se potem naj nabavi?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Prvi post: majster mi je tako svetoval - od tu dalje je vse brez veze, oz. potrjevanje majstrove prakse.

A ne delaš ti nove hiše?

Smo že notri ampak so bile sprva načrtovane omare s hrbtišči.

Kar se pa tiče teh majstrov sem se pa nekaj naučil. In sicer večina jih svetuje to kar je njim najlažje, ne pa kar je najbolje za stranko. A res misliš da se njemu ljubi 2x ali 3x hodit da bo prebarval eno sobico? Zakaj če pa je lažje direkt gor poknito lak in lahko gre dalje. Elegantno in priročno. Pa ne pravim da je to slaba rešitev ampak tako je žal...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To da je nova hiša sem omenil zaradi nekaterih postov, ki govorijo o vlagi v zidovih.

Ja majstri pa pač kot majstri, ti tudi nebi prišel ene žarnice od žmigavca k meni menjat. ;)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Jaz nisem vlage omenjal, Demz jo je, jaz sem samo spraševal kaj misli s to hidroizolacijo. Drži da nebi ampak če je celo hišo lepo skasiral svoja dela bo pa prišel še kakšno malenkost naredit.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Smo že notri ampak so bile sprva načrtovane omare s hrbtišči.

Kar se pa tiče teh majstrov sem se pa nekaj naučil. In sicer večina jih svetuje to kar je njim najlažje, ne pa kar je najbolje za stranko. A res misliš da se njemu ljubi 2x ali 3x hodit da bo prebarval eno sobico? Zakaj če pa je lažje direkt gor poknito lak in lahko gre dalje. Elegantno in priročno. Pa ne pravim da je to slaba rešitev ampak tako je žal...
Zakaj nebi prišel 3X-4X? Jaz pridem pa četudi le par m2, saj včasih je potem tudi cela bajta. Za mene so vse stranke enake.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Hja očitno časi niso pravi saj imajo vsi preveč dela, in meni je jasno da je najbolj elegantno delati celo hišo kot dologoročni projekt. Zjutraj se usidraš, delaš, greš domov in zopet ponovi vajo. Verjamem da je letanje po objektih za nekaj m2 izguba časa. To da so vse stranke enake je OK ampak mojster si hitro preračuna da je takšno skakanje iz objekta na objekt izguba časa.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Napačno razmišljanje. Enkrat manj enkrat več in to stranke cenijo. Res pa ko pride kriza, tist kater viha nos v času debelih krav nad majhnimi deli takrat nima dela.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
8888 ti si eden redkih ki tako pametno razmišlja. Sedaj so vsi požrešni, grabijo, navijajo cene v nebo in podobno. Verjemi, v zadnjem letu in pol sem imel izkušnje s to golaznijo. Hvala bogu da sem pri koncu da še samo opremljamo in delamo finese.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

armaster

Zelenc'
12. jul 2022
1
0
1
Jub nima dobre robe, sploh latex je šfoh tako kot heliosov. Latex je pralen ni pa večen,je domflok boljši. Moraš pa dati vsaj pol mat ker mat je zanič. Veš zakaj sem napisal latex? Zato ker imaš stene verjetno že umazane in jih moraš pred domflokom osvežiti. Potem je lažje z latexom 2X namažeš in to je to. Pa še to, dela se lahko vse, jaz sem napisal le kaj zahtevajo da je pod domflokom ostalo je na tvoji strani.
Kaj pomeni, da je mat zanič? Sklepam, da se ta del nanaša na Domflok. je manj obstojen? se slabše čisti? Torej bi bil sijaj najbolj obstojen?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Mene pa zanima.....

A gre lahko Jupol Trend preko Jupol citro?
 
27. jan 2022
4.793
1.731
113
Ne ker je Citro užaljen, da ga je Trend prekril!

Sory glupo vprašanje, glupi odgovor - kaj pa misliš da ima Citro razen vonja notri, kar bi onemogočalo prekrivanje?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.459
113
Sprašujem ker sta to barvi z različnimi osnovami....

Lahko bi se potem pri nanosu trenda delal svaljki....