Domači tiskalnik

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Pozdravljeni poznavalci tiskalnikov

Doma mi je zmanjkalo kartuše na laserskem tiskalniku in sem gledal cene kartuš in ponaredki so cca 50 eur.
Za ta denar (+- par evrčkov) sem videl, da prodajajo tudi že multifunkcijske inkjete.
Sicer mi v osnovi črnobel laserc pokrije skoraj vse potrebe ampak če bi lahko spisal kakšno barvno stran in morda 2 krat letno rabil skener se pa tudi nebi branil.
Žuli me predvsem ali se pri teh inkjetih tudi tako hitro posušijo kartuše kot pred 10 leti. Je potrebno printat vsaj enkrat mesečno ali še pogosteje.
Se splača kupovati te low buget MF inkjete ali je bolje obdržati osnovnega laserca, ki pokrije večino potreb.

Hvala!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v lasercu je toner in ne kartuša.
kot si že ugotovil dobiš ponaredke.
tudi pri injektu je enako, ko včasih prej premisliš ali bi vzel nov tiskalnik ali novo kartušo, sploh če gledaš cene originalov.
Na tvojem mestu bi raje ostal na lasercu
+ toner ti neprimerljivo dlje zdrži kot kartuša
+ cena enega tiska je tudi ponavadi cenejša in hitrejša na laserju
+ nimaš skrbi ali se bo kartuša posušila

Epson injket (za ceneješe vem) je tak, da ne moreš več printat, če ti je samo ene barve zmankalo
Canona imam. Printam s ponaredki oz jih filam z iglo. Je pa trajalo, da sem pogruntal kako se ga okol prinese, da dovoli printat s ponaredki. Barva se še ni posušila ker se skoraj vsak teden kakšna stran sprinta.

Toner vzem ven in ga fajn pretresi. Če nisi to že 2x storil boš imel še za par mescov mir:)
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Ta trik s tresenjem tonerja poznam ampak takrat ponavadi začnem iskati novega. Ga vedno dokončno zmanjka ko je najmanj treba.

Najbolj me žuli ravno sušenje kartuš pri inkjetih (no vsaj včasih so se) in to se ponavadi zgodi poleti, ko računalnik redkeje uporabljam.
Je pa kakšna razlike med Epsoni, Canoni in HP v tem cenovnem razredu? Ima kakšen cenejše ponaredke kartuš in ali se da vse polniti z iglo?
Morda kdo ve kje je trenutno pri nas smiselno kupovati toner za laserca?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.600
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sam imam HP-jevega HP Photosmart C5380 All-in-One. se je naredilo, da sem ga rabil ravno enkrat na leto, ali mogoče dvakrat - nikoli problemov z zasušenostjo kartuš. zdaj printam več, edino zgruntati moram, kako bi ga vključil v mrežo, ker ima možen samo USB priklop.

je pa res, da je komplet kartuš cca. 120€, ampak kolikor sem bil pred kratkim poučen, so vsi laserci prodani s tonerji, ki so polni le nekje do tretjine ...
tongue-1.gif


še to, z enim kompletom kartuš sem sprintal cca. 45 do 50 barvnih A4 fotografij ... now go figure.
grin1.gif
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Tiskalnik za domačo ali službeno uporabo, je čisto vseeno. Vedeti moraš kaj in koliko boš tiskal.. Če veliko tiskaš se ti vsekakor splača malo preveriti ceno izpisa (koliko te stane ena kopija). Malo sem preračunaval in cena izpisa, vsaj kar sem jaz primerjal so bile od 1 do 6 centa. Če tiskaš malo potem to ni ravno pomemben podatek. Večinoma se kupuje za doma MF inkjet tiskalniki. Ni ga čez hitro fotokopiranje ko se ti mudi + barvni in poceni so
smile-1.gif
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
Za domači printer, če ne printaš vsaj vsak dan ne priporočam inkjet-e. Poznam primer kjer so barvni inkjet menjali za ČB laser, zaradi problemov kot so, sušenja kartuš, iztekanje barve, barva se porablja za čiščenje in potem ko po daljsem casu zelis nekaj printat več ni barve, .... zdaj imajo ČB laser + 1 toner gratis (toner ima 3500 kopij), in to pomeni par let brezskrbnega printanja
Sicer pa so zdaj nove barve na gel, kjer naj nebi bilo toliko problemov ....
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.600
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
z mojim inkjetom, deskjetom, kakorkoli že, pač tiskalnikom, ki ni laser, nisem imel niti enega zgoraj opisanega problema. nič iztekanja barv, nič sušenja barv. pa se je printer precej premetavalo naokoli. star tri leta, še vedno dela. in kot rečeno, od zadnjega printanja je minilo skoraj eno leto, pa je lepo sprintal dokument, ko sem ga končno doma postavil.

kartuše imajo oznako 364 ... aja, še to - vedno uporabljam originalne kartuše.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Epsona ne vzamem, če ga zastonj dobim! Izkušnje z mojim starim in sedaj, ko ga ima nekdo v žlahti.
S HP nimam izkušenj.
Imam canona in sem zadovoljen. Printa, skenira, fotokopira. Pa polnit se ga da z iglam
wink-1.gif

Če bi šel sam sedaj kupovat bi pogledal še za barvnimi laserci. Začetni strošek je res dost višji, imaš pa potem mir:)

@DizzyReed imaš pa dnar, da kupuješ original kartuše
tongue-1.gif
Za printanje fotk so sigurno boljše ja.
Tiskalnik, daš v mrežo lahko preko modema/ruterja, če ima le ta usb vhod in to omogoča. Ali pa, da ga šeraš na enem računalniku. Samo ta računalnik more bit potem skos prižgan, ko hočeš z drugega printat.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kako ima ta tiskalnik ne vem. eni imajo glavo na kartuši eni pa na tiskalniku.
možno, da ima tvoj glavo na tiskalniku in se je zasušila.
kako spucat pa poglej na netu, če je kak vodič. ali probaj kak alkohol pa palčko za ušesa. Če ga misliš vržt je itak za probat:)
 

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Nekateri canoni imajo možnost da se zamenja tudi glava tiskalnika. Mislim da tvoj ima to možnost. Koliko pa stane in ali je sploh rentabilno, ti pa žal ne vem povedati.
Drugače pa funkcija čiščenje glave ponavadi pomaga. Če ne, potem sledi verjetno kar sem omenil zgoraj..
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
Na Viborju imaš en gelprinter za 62eur plus ddv. Se pa da kartuše dobit iz kitajske, samo dolivaš barvo. Tisk je džabe, samo če tako malo tiskaš se ti ne splača. Dobiš pa za ta denar sigurno best buy, mreža, duplex, 29strani na minuto barvno. Multifunkcijska različica je nekoliko dražja.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Če res misliš obnovljene ali kompatibilne kartuše furat je OK nakup.
V nasprotnem primeru pa tako kot delajo nekateri - kupiš nov tiskalnik ko so stare kartuše prazne.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Citat:
Uporabnik igorduska pravi:
Ali pa kupiš to: http://www.bolha.com/iskanje.php?ckat=&search=print+server

Deluje zanesljivo in ne rabiš nobenega računalnika prižganega in tudi ne routerja z usb vhodom.

Obstaja wireless varianta?
Imam 1. računalnik v sobi X, 2. računalnik v sobi Y, wireless router pa na mestu, ki je nepraktično, da bi bil tiskalnik poleg (recimo temu soba/mesto Z
smile-1.gif
).

Kako rešiti zadevo, da se bo dalo tiskati na tiskalnik neodvisno od enega ali drugega računalnika in brez vrtanja/štemanja za kabel?

Aja, tiskalnik nima wireless...
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.185
275
83
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Če res misliš obnovljene ali kompatibilne kartuše furat je OK nakup.
V nasprotnem primeru pa tako kot delajo nekateri - kupiš nov tiskalnik ko so stare kartuše prazne.
Mah ne, govorim o continuous ink supply-ju, obnovljene in kompatibilne so daleč predrage. Če kolikortoliko tiskaš in poznaš CISS (tole poglej: http://en.wikipedia.org/wiki/Continuous_ink_system) potem veš da so kompatibile/refili za faktor 5 dražji.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Samo s tem Cissom so tudi zelo veliki problemi, tako, da če ravno nimate doma tiskarne razmislite !
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Citat:
Uporabnik Chimay pravi:
Citat:
Uporabnik igorduska pravi:
Ali pa kupiš to: http://www.bolha.com/iskanje.php?ckat=&search=print+server

Deluje zanesljivo in ne rabiš nobenega računalnika prižganega in tudi ne routerja z usb vhodom.

Obstaja wireless varianta?
Imam 1. računalnik v sobi X, 2. računalnik v sobi Y, wireless router pa na mestu, ki je nepraktično, da bi bil tiskalnik poleg (recimo temu soba/mesto Z
smile-1.gif
).

Kako rešiti zadevo, da se bo dalo tiskati na tiskalnik neodvisno od enega ali drugega računalnika in brez vrtanja/štemanja za kabel?

Aja, tiskalnik nima wireless...


Če bi dobro pogledal bi videl, da je Linksys drugi od zgoraj(82€) wirelles in še en Edimax malo nižje(40€) tudi.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Tudi sam hočem nekaj podobnega narediti, vendar z raznoraznimi wireless zadevami nimam izkušenj.
Če prav razumem, ta brezžični tiskalniški strežnik priklopiš na tiskalnik preko USB, potem pa iz obeh računalnikov dostopaš do tiskalnika brezžično?
Se pravi vklopiš na obeh računalnikih wi-fi omrežje. Potem vidiš vse omrežja v stanovanjskem bloku in vsi ostali vidijo tebe. Je kakšna varianta, da ti potem kdo od nepovabljenih šari po računalniku?
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Da še dopolnim tvoje vprašanje
smile-1.gif


Pa je potrebno namestiti gonilnike za tiskalnik na računalnik ali bo delalo brez? Ker imam HP LJ1005, ki na 64bit win 7 ne deluje, na 32 bit win 7 pa deluje normalno in bi bilo super, če bi lahko tiskal tudi z drugega računalnika....