Domači fitnes

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
zdravo,

v kleti se mi bo sprostil en prostor - razmisljam o postavitvi domačega fitnesa.
Cilj mi je izboljšati gibljivost (sedeče delo) ter splošno dvignit nivo fizične sposobnosti. Ni mi nivo postati "schwarzeneger/rambo". Za začetek vaje z "lastno težo".

Kaj od opreme rabim? Ripstol, blazine? Imam že sobno kolo in orbitrek.

Nisem še zares brskal - obstajajo kakšni youtube kanali z razlago vaj, mal motivacije...

ne me pošiljat v fitnes - ker ne bom šel (ga v bližini ni, v tega domačega bi počasi "zbrcal" še ostale družinske člane)
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Predvsem en drog za dvigovanje. Za veliko mišičnih skupin pa itak ne potrebuješ kakšnih posebnih pripomočkov, le prave vaje. Ampak na koncu so utezi le utezi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Recimo, da za začetek pridejo prav elastike, ki so različih težavnostnih stopenj (dost ugodne so v decathlonu), kakšna blazina, drog za dvigovanje (pull up bar) in kakšen trx, mogoče še kakšna kolebnica. Vaje z lastno težo so ok za začetnika ampak jih načeloma dost hiter "prerasteš" . Sam bi investiral v nek squat rack (kletko), klopco kjer lahko nastavljaš tudi naklon in palico z utežmi. Uteži imajo velik učinek in ne ni bojazni, da boš postal Švarci ;) .
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in ales85

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
352
113
43
kettlebell, če najdš kje kkšnga rabljenga pa da ni kkšen plastičn šit
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Za zacetek bo dovolj pol ure do eno uro malo hitrejse hoje na dan po svezem zraku. Najboljsa vaja za organizem, ki naj scasoma preide v pol ure jogginga in vaje z utezjo po katerih sprasujes. Ker pol ure sobnega kolesa v plesnivi kleti ne bos naredil nic dobrega. Najprej ne bo motivacije in plesen za pluca ni najboljsa. Strup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Za zacetek bo dovolj pol ure do eno uro malo hitrejse hoje na dan po svezem zraku. Najboljsa vaja za organizem, ki naj scasoma preide v pol ure jogginga in vaje z utezjo po katerih sprasujes. Ker pol ure sobnega kolesa v plesnivi kleti ne bos naredil nic dobrega. Najprej ne bo motivacije in plesen za pluca ni najboljsa. Strup.
sprehajam se že (ne sicer dnevno).. iščem varianto za "čez zimo" - k vem da se mi ne bo dalo zmera sprehajat
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Na prostati cutim.

Za cez zimo se fajn obleces in sibas ven, da mal pljuca predihas od zaprtih prostorov.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
V Sloveniji ni tako ekstremnega vremena, da se ne bi dalo vsak dan sprehajati. No, kako uro poletne nevihte z grmenjem in točo je res priporočljivo spustiti. Ostalo pa praktično ni ovir. Za pozimi se ne spomnim, kaj bi bilo takega, da sprehod ne bi šel.
Po drugi strani pa je dobro, da se pač vsak rekreira tako, kot si želi! Vseeno mora to biti zabava, užitek, boljše počutje in ne "to pa moram, pa če crknem". Meni je sicer večji užitek zunaj, pa sem nekoč poskušal hoditi tudi v fitnes, ki sem ga imel precej blizu. Drugemu pa obratno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in ales85

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
osebno pa to drugače vidim, če je ravno plac zakaj pa ne? pa tudi če je le 1-2 na tedn po 1h. saj so še drugi družinski člani pa se nekako to uporablja.
ponavadi je alternativa kopičenje šare (no to bo tako ali tako kakšna škatla, gajba ki ne spada tja ipd...)

osebno si bom naredil za trenažer(letos bo še zunaj v drvarnici) ker je lažje delat kakšne intervale ko si na mestu kot pa zunaj. sploh pozimi. potem pa pač se za razgibavat, kakšen kettlebell in toj počas to. pa kar nekaj kolesarim ampak se ne slepim da bom vsak dan tam. pozimi pa 2x na teden sigurno. alternativa tistemu prostoru je pa prostor za šaro.
seveda pa to ni alternativa da si tudi zunaj.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Rabiš: bench klop, power rack, en glavni drog in uteži.

Delaj počepe, benč press in deadlifte vedno kot osnovo.
Ostalo po potrebi in niti ni bistveno, ker so te tri osnovne vaje dovolj za aktivirat vse mišične skupine.

Ribstoli in trakovi so za stare mame oziroma za prva dva tedna, to ni resna telovadba, ker ne moreš obremeniti telesa dovolj.

EDIT: Shwartzi ali Rambo ne boš nikoli, ker za tako izkrivljeno podobo 100% rabiš steroide, sta jih že ona dva imela polno rit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi in ncnifrej

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
zdravo,

v kleti se mi bo sprostil en prostor - razmisljam o postavitvi domačega fitnesa.
Cilj mi je izboljšati gibljivost (sedeče delo) ter splošno dvignit nivo fizične sposobnosti. Ni mi nivo postati "schwarzeneger/rambo". Za začetek vaje z "lastno težo".

Kaj od opreme rabim? Ripstol, blazine? Imam že sobno kolo in orbitrek.

Nisem še zares brskal - obstajajo kakšni youtube kanali z razlago vaj, mal motivacije...

ne me pošiljat v fitnes - ker ne bom šel (ga v bližini ni, v tega domačega bi počasi "zbrcal" še ostale družinske člane)
jaz sem si ga tudi sam naredil.
"kletko" sem naredil iz lesenih 10x10 stebričkov. Ravno 2x4m potrebuješ, če ga fiksiraš na steno. imaš na netu miljon slik kako naredit.
klopco z nastavlljivim naklonom sem tudi sam naredil
po tleh sem dal osb plošče. če bi še enkrat delal, bi pod njih morda dal peno ki je za pod laminat.

kupil palico in nekaj kolutvo (palica cca 200€ +, koluti cca 3€/kg in gor)
elastike so imel v lidlu po super ceni, drugače pa dechatlon.
ukrivljeno palico cca 90€
ročne uteži pa sem že od prej imel. samo morem dokupit še par kolutkov
potrebuješ še "yoga mat" podlogo da se uležeš na tla.

sem se bal, da ne bom resen, ker si doma, pa se ti ne da pa bla-bla... na koncu sem še bolj resen, kot pa ko sem v fintes hodil ;) vsaj men je super ga imet doma. greš kdaj hočeš, muska kera hočeš, kak hočeš na glas, delaš kar hočeš...

imam tudi ogledalo 2x1m, samo tle mi je pa res sekira v med padla, tko, da je bilo zastonj:)

pogrešam morda tekalno stezo, ampak morda. lahko bi šel ven hodet, samo pa je vreme, pa je mraz pa je temno pa me sedaj dim moti...
 
  • Všeč mi je
Reactions: gimi in ncnifrej

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
aja, naredil sem si tudi sam gimnastične obroče. trakove pa kupil v lokalni kmetijski trgovini.

imam tudi boksaarsko vrečo. tista od prroteini-si je čist ok za doma. paše kdaj koga na gobec vžgat ;) p.s. obvezno trakove za povit zapestje in rokavice! Prehitro se zgodi, da gre zapestje narobe...

razmišljam kako bi še dodal zajlo na škripce...
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Investiraj se 100eur za osnove boksa, da ti trener pokaze osnovne udarce, kombinacije, postavitev in gibanje nog. ker potem vreca res dobi svojo vrednost. Laik prov smesno udarja oz boli ko gledas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: KarEn in Najbolji

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Investiraj se 100eur za osnove boksa, da ti trener pokaze osnovne udarce, kombinacije, postavitev in gibanje nog. ker potem vreca res dobi svojo vrednost. Laik prov smesno udarja oz boli ko gledas.
Isto bi se strinjal tudi za ostale vaje. Pocepi in mrtvi dvigi znajo tudi poskodbe pridelat.
Sam sem dal vse to cez...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
ok kletka - "best buy"? kje naj gledam?
nasel sem eno na amazonu - pa se je zapletlo pri posiljanju.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
En velik TV pa dobro ozvočenje!

In na YT najdi dobre "skupinske" vaje za body-pump ali kaj drugega podobnega, ustrezne uteži in probaj furat to...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej