Dokumentarni film o Ryanairu

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
A lahko povzetek, da ne gledam 40 minut
smile-1.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Torej, dokumentarni film je nastal po incidentu v Španiji, ko so morala v eni noči tri Ryanairova letala razglasiti splošno nevarnost (mayday), ker so se morala zaradi slabega vremena nad Madridom preusmeriti na druga letališča, vmes pa je situacija postala nevarna, saj je letalom pričelo zmanjkovati goriva.

V dokumentarnem filmu med drugim tako ugotavljajo, da ima Ryanair t.i. fuel league: gre za tabelo, kjer piloti neprostovoljno 'tekmujejo', kdo privarčuje več goriva. Tisti, ki so na dnu te lestvice (torej tisti piloti, ki na pot jemljejo več goriva), prejmejo opozorila vodilnih, da 'preveč odstopajo od norm'. Prav tako izpostavljajo, da je kabinsko osebje kronično izčrpano, saj so plačani le ko letijo (tako kot piloti), in da piloti letijo tudi ko so bolni (saj nimajo plačane bolniške). Več strokovnjakov v filmu je opozorilo, da gre za zelo nevarne prakse, ki pa so javnosti tako rekoč nepoznane, saj je Ryanair postal 'too big to fail'.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ryanair je imel celo afero pri narocilu letal, saj je narocal brez bazicne varnostne opreme, da pride cim ceneje skozi. Sreca so pri IATA-i posredovali in zahtevali preklic narocil.

Orgromno "lepih besed" se najde tudi v clanku na Wikipediji.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Jaz letim vedno z Easyjetom, sedaj bom z Wizzairom. Z Easyjetom sem se počutil popolnoma enako, kot prej z Adrio. Se pa opazi, da so Easyjetovi zaposleni na letih rahlo nervozni in delajo zelo hitro. Res pa je tudi da od vseh navodil glede prtljage, prijave in ostalih malenkosti ne odstopajo kar je tudi prav. Sem pa glede Ryanaira slišal že kar nekaj krepkih.