Dogovor sindikatov z vlado 27.3.2012

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Potem, pa mi razložite to anomalijo. Imam 26 let delovne dobe, delam zelo zahtevna dela in imam 29 dni dopusta. Kako ima lahko ob enakih pogojih zdravnik 55!!! dni dopusta. Kaj je on več od mene, si bolj zasluži dopust kot jaz?? Tudi to je reforma in tudi take anomalije nas stanejo. Lahko povem svoje osebno mnenje, da je za 1/2 težav v gospodarstvu kriv JS, z njihovo birokracijo. Marsikateri bi investiral v naše gospodarstvo, pa ne more, ker nima časa čakat na vse papirje. Človek želi imeti firmo, pa čaka 1leto in ima v roki samo en papir, medtem, ko čez mejo stvari uredi v največ 3. mesecih. Ja tudi to je JS.
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Če se človek spomni imet firmo, vse skup zrihta v eni uri (če je banka pol ure stran od UE).
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Ne govorim o firmi kot taki. Vprašanje bi moralo biti: če hočeš zgradit firmo ali se širiti rabiš najmanj 1 leto.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Kako ima lahko ob enakih pogojih zdravnik 55!!! dni dopusta.
Spet iz nekaj posplošuješ na vse? Ja, je nekaj takšnih, ki imajo take dopuste.

Saj tudi v gospodarstvu imajo vsi plače nad 10.000€.
Al so to mogoče direktorji?
Saj ni važno, dobro se sliši.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.207
680
113
ko je gospodarstvo cvetelo, je imelo boljše plače kot JU. in ko so bili ,časi debelih krav, so tudi direktorji privat pdojetij obogateli. Nekateri na račun delavcev, saj jih niso nagradili za ta uspeh. Sedaj ko pa je kriza, pa gospodarstvo jambra, da je javna uprava prevelik, saj se ne odpušča kot v privatnem. V času debelih krav pa javna uprava ni nagrajevala obstoječih uslužbencev zaradi povečenage obsega, ampak je zaposlovala nove in si s tem zabila žeblje v krsto, saj se sedaj tega kadra ne more znebit. Ampak vsak cunami je za nekaj dobr.

lp
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.465
5.458
113
"Policisti dajejo odpovedi"

Iz Sindikata policistov Slovenije so sporočili, da naj bi danes začeli z izrednimi odpovedmi policistov. Samo v Murski Soboti je danes delovno razmerje sporazumno prekinilo pet policistov.
 

problemout

Pripravnik
21. feb 2012
432
0
16
Oprosti, policiste, ki imajo pogoje za upokojitev, bi morali dati v penzijo, drgnejo mize.... isto je v šolstvu in vojski!
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Moj sosed, upokojeni policist ima rešitev za stare prdce v uniformah. Pravi da naj jim dajo namesto odpravnine 10x10 metrov vrtička, bodo takoj vrste za delavske knjižice. Če jih v naprej povabijo še na par srečanj z golažem ali tekmovanjem v kuhanju paprikaša, so zmagal.

PS: to mi je razlagal v dvigalu, ko je šel okopavat svojih 10x10. :p
 

MiKa

Batagel
15. jan 2008
361
0
16
MB
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Potem, pa mi razložite to anomalijo. Imam 26 let delovne dobe, delam zelo zahtevna dela in imam 29 dni dopusta. Kako ima lahko ob enakih pogojih zdravnik 55!!! dni dopusta. Kaj je on več od mene, si bolj zasluži dopust kot jaz?? Tudi to je reforma in tudi take anomalije nas stanejo. Lahko povem svoje osebno mnenje, da je za 1/2 težav v gospodarstvu kriv JS, z njihovo birokracijo. Marsikateri bi investiral v naše gospodarstvo, pa ne more, ker nima časa čakat na vse papirje. Človek želi imeti firmo, pa čaka 1leto in ima v roki samo en papir, medtem, ko čez mejo stvari uredi v največ 3. mesecih. Ja tudi to je JS.

Takšno število dni dopusta je zelo redko med zdravniki, imajo jih predvsem radiologi, tudi onkologi/radioterapevti, ki delajo z viri ionizirajočega sevanja ter psihiatri, ki delajo ves delovni čas z bolniki z duševnimi motnjami, forenzičnimi bolniki(hujši kazenski prestopniki z duševno motnjo). Povprečna življenjska dobra radiologa in psihiatra je 56-61 let, zaradi specifične obremenitve. Ja, takšni profili si nedvoumno zaslužijo višje število dni dopusta...to je povsod tako.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Ne zagovarjaj bande, ker nimaš prav. Verjetno je potem takem večina specijalistov v bolnišnicah radiologov
stupid-1.gif
. Direktorji zdravstvenih domov si delijo največje plače v državi. Zakaj? Potrebno je iti celovito skozi javni sektor in vse anomalije uredit.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Kako priročno je mešat izredne dni dopusta zaradi specifike dela in plače nekaterih direktorjev. Vse za večji populizem in zavajanje.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Ne zagovarjaj bande, ker nimaš prav.
Ti pa seveda poznaš zadevo, a ne? Verjetno iz Žurnala al pa Požarja, zato si avtomatsko strokovnjak.

Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Direktorji zdravstvenih domov si delijo največje plače v državi.
A ja? Bobinac 15.000 bruto, Colarič 40.000, ...

Al si mogoče mislil največje plače v javni upravi?
Ti šment, jaz pa sem mislil, da ima v javni upravi največjo plačo čistilka Fata, v četrtem plačnem razredu.
Al pa vsaj administratorka Mojca v 17. plačnem razredu.

Ti kalimero, sprijazni se, nekdo bo vedno imel največjo plačo.
In ko tistega ne bo več, bo nekdo drug imel največjo plačo.

In kot stvari zdaj stojijo (vsaj v zdravstvu), ni več daleč čas, ko se ti bo kolcalo
po "tistih z največjimi plačami".
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Mešaš jabolka in hruške. Bobinac, Colarič... nista iz javnega sektorja. Kakorkoli že prepričali me niste in me ne boste, zato je brezveze z vami razpravljat. JS je pač najbolj boga v tej državi in jih je potrebno pustit na miru. Važno da mi delavci lepo delamo za vas, pa če dobimo plačo ali ne. Na spodnjem linku si poglejte javno dostopne številke za mesec Januar 2012 in se malo zamislite. Tem revežem je potrebno dati še socijalno pomoč.
Zaključujem razpravo!

KLIK
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Mešaš jabolka in hruške. Bobinac, Colarič... nista iz javnega sektorja.
Saj si ti napisal "največje plače v državi" in ne "največje plače v JS".

Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Kakorkoli že prepričali me niste in me ne boste,
Verjamem, ja. Prepričala bi te verjetno le uravnilovka: vsi v JU 700 bruto in konec.

Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Na spodnjem linku si poglejte javno dostopne številke za mesec Januar 2012 in se malo zamislite.
KLIK
In to pove kaj? Da ima nekdo v plačnem razredu 54, dvajsetimi leti šole, 30 let ddeovne dobe in na direktorskem mestu višjo plačo kot "zakon" s 15. leti sole in 10 leti delovne dobe?

Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Tem revežem je potrebno dati še socijalno pomoč.
??? A kdo od teh išče socialno pomoč? Al spet kar nekaj nakladaš?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Ne zagovarjaj bande, ker nimaš prav. Verjetno je potem takem večina specijalistov v bolnišnicah radiologov
stupid-1.gif
. Direktorji zdravstvenih domov si delijo največje plače v državi. Zakaj? Potrebno je iti celovito skozi javni sektor in vse anomalije uredit.

Ti nimaš prav, posplošuješ vse na podlagi nekaj primerov. Povprečen kirurg, internist, pediater imajo do 40 dni dopusta...... včasih ga niti izkoristiti ne morejo. Ni jih malo, ki imajo zaradi dežurstev preko 100 prostih dni, pa kaj jim pomaga če jih imajo samo na papirju, delo ne omogoča to izkoristiti..... vsake toliko pa se še spomni uprava bolnišnice vsakemu po nekaj prostih dni brisati. Tako te ure praktično podarijo.

Saj pride kdaj pa kdaj dežurstvo ki mine zelo mirno, lahko se celo zaspi (banda, kako si upa po 16 urah na nogah kaj takega
crazy1.gif
), če pa ni mirno pa ga, sori, ni dela ki se lahko s tem primerja.
 

MiKa

Batagel
15. jan 2008
361
0
16
MB
467716-post_slo.gif


Povsem drži. Osebno bom v preteklih 8 mesecih, skupno z 1.majskimi prazniki, koristil 9 dni dopusta. Preveč?
cry12bpy.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Saj pride kdaj pa kdaj dežurstvo ki mine zelo mirno, lahko se celo zaspi (banda, kako si upa po 16 urah na nogah kaj takega
crazy1.gif
), če pa ni mirno pa ga, sori, ni dela ki se lahko s tem primerja.
Nekateri zdravniki so res obremenjeni.
Ampak, za vraga, ne bi želel, da me v roke dobi zdravnik, ki je bil pred tem 16 ur na nogah. Ne glede na vse njegovo znanje, je možnost za napačno presojo kar velika, kajne?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.465
5.458
113
Stavkalo bo 80 tisoč javnih uslužbencev

Sodelovanje v stavki javnega sektorja je napovedalo že 20 sindikatov, sedem pa se jih še odloča. Tako bo v morebitni stavki 18. aprila sodelovalo 80 tisoč javnih uslužbencev. Ti sindikati so se združili v enotno pogajalsko skupino, ki se bo še naprej pogajala z vlado.