Dobetoniranje stopnic saniranje

zidarskiamater

Pripravnik
9. feb 2018
94
4
8
Živjo, rad bi saniral oziroma dobetoniral stare nerodne betonske zunanje stopnice, ki imajo pohodni del samo 20cm kar naredi hojo neudobno. Uporabljal bi dodatek Cementol Elastosil, ki je namenjen za te stvari. Na enih mestih moram dobetonirat zelo na debelo, na drugih pa samo 2cm. Kaj predlagate, da na debelih mestih za betoniranje uporabim šoder, na tankih pa samo pesek ali pa celo lepilo za keramiko? Ali pa lahko vse kar z peskom? Tudi debele dele in tiste, ki bodo vkopani v zemljo?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
kar tak naredi kot si si zamislil, edino v obstoječe stopnice zavrtaš luknje in noter nabiješ armaturne palice, ki se mal povežejo v nov beton. Sej pa so samo faking štenge, ne boš rakete gor postavljal.
 

zidarskiamater

Pripravnik
9. feb 2018
94
4
8
Vprašanje je jasno. Mene zanima to kar sem vprašal. Ni potrebe, Da mi dajete podvprašanja. Na ta način samo zgubljamo vsi čas.
Glede nosilnosti pa tako. Stare stopnice imajo svoje temelje. Nove bodo tudi imele svoj temelj. Vidi se na sliki. Če bo dovolj močno bom pa videl nekoč.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A si ti malo freh ratal? Ljudje ti hočejo pomagat.

Temeljenje "novih" stopnic sploh nima veze na 3., 4.,... stopnico, ker tako kot si narisal ne boš praktično nič armature imel tam, pa tudi "vpete" bodo v stare stopnice, ki bodo tako nosile celotno težo novih doštukanj. Torej je zelo na mestu nosilnost obstoječih stopnic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in Apollo8

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Vprašanje je jasno. Mene zanima to kar sem vprašal. Ni potrebe, Da mi dajete podvprašanja. Na ta način samo zgubljamo vsi čas.
Glede nosilnosti pa tako. Stare stopnice imajo svoje temelje. Nove bodo tudi imele svoj temelj. Vidi se na sliki. Če bo dovolj močno bom pa videl nekoč.
Ne ni. Zato sem ti tudi narisal kaj se zgodi ce zelis narest to kar si vprasal. NAto si ti prilepil fotko. Dobil si kar nekaj nasvetov. Zdej se pa loti izvedbe, nove znanosti ne bo, kako si naredil bo pa cas pokazal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Zna narediti avto iz nule, zna ga voziti, nas pa sprašuje kam naj ključ vtakne da ga bo vžgal.
Sem ti nekje napisal. Debelina zrn peska naj ne preseže 1/5 preseka betonskega elementa.
Če je to debeline 2cm, potem uporabi pesek 0/4 oziroma lepilo za keramiko se bolje.
Za temelj pa lahko 0/32, pa se kaka kugka ti lahko vmes pade.
Predvidevam pa, da si ti pesek nakopal na nekem travniku in sedaj ne veš kako bi ga spravil v frakcije.
Lopato v roke, če ne drugače ga lahko čez plastično gajbico od solate presejes.