Dnevnik družine na enoletnem potepu po svetu

jula

Zelenc'
2. sep 2008
1
0
1
Pozdravljeni,

po dolgem času se znova oglašam na tem forumu, ki sem ga tako redno in rad prebiral.

Vabim vas k ogledu popotniškega dnevnika družine Bračko z utrinki iz enoletnega potovanja po svetu 2009/10 in vtisi iz preteklih potovanj: Popotniški dnevnik družine na potepu po svetu.

Veseli bomo vaših popotniških mnenj, nasvetov in priporočil.

lp
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.512
5
38
Wow, res kapo dol. Sem že dal v zaznamke, redno vas bom bral. Vso srečo in uživajte!
 

limetka

Pripravnik
26. jul 2007
597
0
16
Vsa čast za tole!
zmaga.gif

Srečno, z veseljem vas bom spremljal!
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Tudi jaz bom tole z zanimanjem spremljal!
Še posebej, ker že nekaj časa razmišljam o podobni poti. S to razliko, da bi mi šli za pol leta in da bi se na pot odpravili z avtom.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
No pa da kar v tej temi nadaljujem....

Z ženo resno razmišljava, da bi za kakšno leto vse pustila in odšla na "dopust". Ona dela v zdravstvu in bi zaprosila za neplačan dopust, če bi ga seveda dobila, drugače pač odpoved. Meni je malce lažje, ker lahko del posla "peljem" preko interneta, seveda nekaj ga pa izgubim, ampak bi se s tem obremenjeval, ko pridem nazaj.

A je kdo poizkusil kaj takšnega, kakšen budget je realen za takšen potep, glede na to, da mi je pogoj toplo vreme, čim več ob morju, pa recimo da zraven ščurkov in podgan nebi spal. Lokacija mi je v bistvu nepomembna, ampak raje cenejše destinacije.
Če pa je prilika, pa lahko tudi kaj delamo vmes
smile-1.gif

Najbolj me pri kalkulaciji "tepejo" stroški prevozov. Tukaj ne vem, kako bi najceneje prišel skozi. Še najraje bi z avtom, vendar nisem prepričan, da je to najbolje. Zato pa bi rabil kakšno mnenje!

Hvala
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
@igi
Če res nameravata za tako dolg čas na potovanje bi vama jaz predlagal, da nabavita le RTW letalske karte vse ostalo pa prilagajata sproti. Torej kupita letalske karte od celine do celine vse vmes pa planirata glede na priporočila ostalih popotnikov. Odgovora kakšen je budget za tak potep vama žal ne morem podati, saj je veliko odvisna od vaju in vajine izbire standarda. Ko sem sam potoval (sicer le 3 mesece) v Indiji in po Laosu sem potoval kot backpacker; izbiral sem cenejša prenočišča. Ščurkov nisem srečal nikjer, tudi podgan nisem videl.

Drugače pa moje priporočilo za pot: Hippie trail do Indije (Torej: čez jugo, Grčijo, Turčijo, Iran*, Pakistan*). Potem lepo prepotujeta Indijo (lahko ob morju a priporočam ogled Jaipurja, Jodpur, Karnatake/backwaters, Mysore, Varanasi, Calcuta, obvezno odletita na Andamane in čez par tednov nazaj). Iz Calcute je dobro izhodišče za Tajsko, kjer je sever zaradi manj turistov bolje obiskati kot jug in predstavlja tudi dobro izhodišče za vstop v Laos, pa čez Laos proti jugu do Cambodie (Angkor Wat), Pa Vietnam in po tem gor na Kitajsko. Če imata preference do še kakšnih azijskih držav izberita drugače pa potem let do Avstralije, prepotovati Avstralijo (S-J), pa let na Novo Zelandijo. Po tem bosta imela spet dosti zahodne civilizacije in predlagam let v J Ameriko po kateri gresta od J proti S in tako po kopnem (seveda z vmesnimi leti v J.A.) pripotujeta v Severno Ameriko, kjer je tudi veliko za videti... do Kanade in nazaj v Evtopo. Afriko sem namerno spustil (za backpackerje večinoma ni varna), kot tudi precej arabskih držav, ker me pač pesek ne privlači toliko. Seveda... tako bi šel jaz glede na to, kar je meni všeč
wink-1.gif
.

Poizkusi http://www.roundtheworldticket.com/, morda bo uporabno.

Moram pa priznati, da tudi sam premišljujem, da bi od novembra do pomladi zopet nekam odpotoval. Se moram še sam s seboj dobro pogovoriti!