DLNA strežnik z možnostjo podpisov

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Pozdravljeni,
Pred dnevi sem kupil Smart TV: 50L4333DG
Naivno sem bil prepričan, da je ena izmed najbolj osnovnih funkcionalnosti vsakega Smart TV-ja možnost branja filmov iz netowrk share-ov. Omenjeni TV tega ne zna. Tako mi je praktično edina opcija za gledanje vsebine iz mojega NAS-a DLNA. To sem preizkusil in dela zadovoljivo...ima pa zame eno bistveno pomanjklivost. Ne delajo podnapisi.
Ali morda kdo ve za kakšen DLNA strežnik, ki zna predvajati tudi podnapise?
lp,
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Podpis za Serviio. Zadeva enostavno dela. Podpira podnapise, rekodiranje v formate za PS3, razne mobitele. tablice itd... Instalacija je zelo enostavna: instaliraš in poveš v kateri mapi imaš datoteke.
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
aja,
pozabil sem napisati, da DLNA server laufam na Androidu (MiniPC). Oba izmed omenjenih ne delata na Androidu.
Še kakšna ideja?
lp, RR
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Sam imam na Android telefonu nameščen BubbleUPnP in XBMC. Bubble seveda predvaja podnapise.
XBMC pa ima direkten dostop do baz filmov in serij na spletu (ne potrebuješ lastnega diska le dovolj hitro internetno povezavo). Ko odprem video pretok si prenesem še podnapise (prenaša jih lahko z več mest) in gledam priljubljene serije kadarkoli imam čas in sem v dosegu WiFi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
sam tole, da gledaš filme preko neta imaš vrjetno še kak dodatek ali kako drugače rešeno?
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Aja, pozabil sem povedati ključno. Jaz že sedaj uporabljam smart tv pa XBMC vse povezano preko HDMI-ja.
Problem je v tem, da je potrebno uporabljati dva daljinca, predvsem da edino jaz doma lahko to nastavim. Jaz bi rad preprost način da tudi žena lahko z enim samim daljincem pogleda vse filme, ki jih imam na disku (in se tudi downloadajo preko torrenta).
Telex a to imaš plačljivo verzijo BubbleUPnp? Ker brezplačna ne omogoča predvajanje lokalnih medijev.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če sem jst svoju nauču uporabljat htpc in xbmc, ni vrag da ti ne boš svojo;)

kup si univerzaln daljinc:)
pa tudi z dvemi je čist simpl.
prižgeš tv
prestaviš na hdmi X
prižgeš android
zaženeš xbmc
klik klik na movies
klik na izbran film:)
pa še 3x klik za podnapise dol potegent. Moja vse to zna:))

xbmc lahko upravljaš tudi preko druzga telefona, je mogoče še bolj simpl za ženske;)
 

demokedes

Pripravnik
23. apr 2009
117
0
16
Fusion,
Hvala za detajlno pomoč
smile-1.gif

Sej to vse poznam, saj to še sedaj uporabljam. Niti nimam namena jo učit, ker je tudi meni butasto imeti dva različna daljinca (telefona).
Jaz si želim imeti samo en daljinec in imeti stvar kar se da enostavno.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst bi na tvojem mestu rajš univerzalca nabavil. Preprosto zato, ker kot si sam opazil, xbmc enostavno dela in podnapise si lahko potegneš dol v isti sekundi ko si se zleknu pred tv. Ni treba nič prej posebi it na net, pa dol potegent pa v pravo mapo shranit...

je pa res svoj užitek se igrat in iskat zastonj alternative;)
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
sam tole, da gledaš filme preko neta imaš vrjetno še kak dodatek ali kako drugače rešeno?
Naloži si XBMC Gotham in na Youtube poišči kakšen video XBMC setup. Je vse lepo prikazano korak po koraku.

PS-BobbleUPnP imam plačljivo verzijo
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Fusion lp. Namestil sem si serviio vendar mi nikakor ne uspe usposobiti prikazovanje podnapisov. Drugo pa ko ga zaprem oz. onemogočim v opravilni vrstici ga ne morem več zagnati. Javi mi neki error.
lp Verma
 
Nazadnje urejeno: