Dlančnik/pametni telefon

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Pozdraljeni!

Sem pred nakupom dlančnika/smartphona. Nekaj v rangu funkcij HP6815. To se pravi Wlan, Windows mobile, GPRS, Blutooth, dobra baterija. Gledam malo teste okoli, ampak nobeden mi ne ustreza preveč. kaj vi predlagate?
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
TYTN II ima tipkovnico za izvlečt, nad njo nisem preveč navdušen ker jo bom slej ali prej poškodoval (tako kot sem že vsak preklopni telefon ki sem si ga lastil
tongue-1.gif
).
P3600 je pa super zadevca, ampak malo predrag. pa še vgrajen GPS ima, kar mi gre malo narobe, saj GPS sprejemnik že imam.
Bolja sem gledal kakega HPja.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik majoneza pravi:
P3600 je pa super zadevca, ampak malo predrag. pa še vgrajen GPS ima, kar mi gre malo narobe, saj GPS sprejemnik že imam.
Bolja sem gledal kakega HPja.

In zakaj bi to šlo narobe? Pri GPS programih lahko izbiraš, kateri sprejemnik boš uporabil - ali internega ali Bluetooth ...
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Jaz to jemljem kot da imam dve zobni ščetki: sej nobenemu ne škodi, je pa malo brezveze
smile-1.gif


Pa še nekaj da vprašam: je kakšna specjalna razlika med WM5 inWM6? Katei je boljši/slabši? Je podobna pesem kot Vista/XP?
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Wm6 je novejši, hitrejši. Zgledata pa oba isto, gui, ikone, porazdelitev menijev itd.. Torej nobene specijalne razlike. Vsaj jaz je nisem opazil. Bo pa wm7 precej drugačen. Večino se bo dalo skrolat s prsti-iphone varjanta, spremenjen gui pa še kaj.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
O, pa je razlika. Pri mojem P3600 se kar pozna. Fix na GPS je precej hitrejši, pa tudi izgled mi je boljši. Na splošno WM6 kar konkretno pohitri mašino. V eni od tem sem kar obširno pisal o tem.

Sploh nidem vedel, da imamo še enega prodajalca HTC naprav v SLO. Cene so kar ugodne.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Jaz sem si (predvsem zaradi velikosti) nabavil HTC Touch.
Po ene pol leta uporabe sem še vedno zelo zadovoljen z njim, le SW za sinhronizacijo bi bil lahko bolj stabilen. Na splošno sem zaradi problematičnosti (vsak teden se mu je nekaj sfuzlalo in je zahteval ponovno sinhronizacijo) nehal s tem a bi bilo še kako uporabno.
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
No, nekak sem se odločil za HTC touch dual. Gledal sem pa tudi Glofiish X500+. Ima kdo kakšne izkušnje z Glofiish zadevcami?
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Pozna kdo kakšno stran, ki ima dodatke za qteke/htcje? Tista slovenska hestria ima predrago.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Sej je ne rabiš. Pač ne kupuješ prek paypala. Če maš namen kupit do 50 eur, ni potrebe po paypalu.Kupuje pa se tak pri najbolših prodajalcih z skoraj 100% feedbacka, seveda pozitivnega, hehe. Taki pa te nebo nategno za 50 eur pri 3000 prodanih stvareh. Jaz sem kupil že 3 stvari prek nakazila na prodajalčevo banko in je blo vse kul, tak ko sma se zmenla.
 

sosko

Fizikalc
11. sep 2007
1.316
0
36
52
Koper
gdcapris.slohosting.com
Da ne bi odpiral nove teme bom kar tukaj nadaljeval.

Odločam se za nakup PDA/smartphone z vgrajeno navigacijo. Gledal sem Asus P535 in pa Glofiish x500+. Zanima me predvsem kakšne imate kaj izkušnje s temi napravami. Dobrodošli so tudi predlogi za katere druge modele. Predvsem bi rad vedel razmerje med ceno in uporabnostjo ter seveda dobavljivost pri nas.
 
Nazadnje urejeno:

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Kolko vem nimam zastopnika za Eten, Asus pa je na voljo.

Primerjava: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=1986&idPhone1=1780

Asus ime sicer hiter procesor, samo to je to. Ima slabši zaslon( že to bi me odvrnilo od nakupa, če bi med tema dvema izbiral), nima niti EDGE kaj šele UMTS . Pa eten ima še radio in močnejšo baterijo.

Oglej si še htc tytn 2. Več folka, ki ima določen model pda-ja, več custom romov , delujočih aplikaci, rešitev boš našel na netu. In tukaj je htc v prednsti. Vem da so določene,redke, aplikacije, ki delajo naprimer na vseh htc z wm5 ali wm6, ne delajo pa na asusu p353 z wm6. Se pa dajo določene stvari rešit z registri, pa ponavadi popravijo verzije in jih naredijo kompatibilne. Kak pa je z etenom pa ti neznam povedat.Me pa tale x500+ zelo mika in mogoče ga bom celo nabavil čez pol leta ali več. Ko bo dnar od počitniškega dela, mejbi..
smile-1.gif


predvsem Htc-ji, pa asus ... : http://forum.xda-developers.com/

eten: http://www.eten-users.eu/

lp
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Če ne rabiš wlan potem je ql tudi HTC Touch dual, ki je dokaj majhen in lahek, dela pa odlično.

Obstaja zanj že tudi custom rom z WM 6.1 in pa fantje na XDA delajo tudi na tem da bi omogočili wlan in GPS, ker potreben hardware v telefonu je, samo ni softwersko podprt.
wink-1.gif
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Mam eno vprašanje. NA trenutnem romu je tak nareto, da ko pritisnem rdečo tipko ali začnem klic, telefon zapiska. Je nadležn ,preglasn zvok. Kak lahko to odstranim??
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ali je nemogoče izklučiti ali pa pojdi v settings > sounds & notifications pa tam malo poglej nastavitve.
Enako nadležno imaš lahko opozarjanje na neodgovorjen klic.
smile-1.gif

258264-to.jpg
 

Priponke

  • 258264-to.jpg
    258264-to.jpg
    62,2 KB · Ogledi: 278

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Sem v tem podmeniju že vse sprobal pa ni možnosti tega izklučit.Vseeno hvala za odgovor.
wink-1.gif

Še čakam na odgovor na xda, v temi od tega roma. Ziher bo kdo vedel.