DiY daljinske kosilnice

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.112
482
83
Gledam te kosilnice na daljinca, pa gledam cene... pa se sprašujem, če je material res tolk drag?
Glede na to, da sem se že marsičesa lotil, me mika, da bi se še tega.

Ker je nekje potrebno začet, sem zato izbral alter strokovnjake :p

Katere motorje se to uporablja?
Kaj se potrebuje za krmiljenje? Upam, da se dobi že kak kit, ki je več al manj plug&play:)

Primeri; cene so od 2500eur naprej.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.112
482
83
Sem našel slovenca, ki neke stvari kar nazorno prikaže...
kosilnica 300eur
4x motor 350 eur
....

vidim, da so stvari malo bolj kompleksne...

 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.613
83
48
Frasovi sta konkretni zadevi, resno razmišljam o sivi, grem zadevo sprobat po dopustih.
Cena 3000+ niti ni tako visoka, če pogledaš, da so dobre samohodne vrtne kosilnice tudi krepko preko jurja, tiste za brežine pa krepko čez dva.

Če ima kdo izkušnje z njimi naj jih opiše.

DIY pa ne pride v poštev, hobi samogradnja nima smisla, če imaš več kot dva tegelca košne zemlje, profi samogradnja pa je dražja kot predstavljeni modeli.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.836
2.302
113
Kolega ima Frasovo in ne more prehvalit. Ima kar ornk strmino - bivši vinograd v Halozah - sedaj je vse pokošeno.
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Tast je kupil Kosovo, jaz pa sem preizkušal njegovo testno. Res deluje super. Prava igračka. Če dobiš še enega najstnika, da namesto igric upravlja daljinca, narediš dvojno dobro delo.
 

Fusionn

Majstr
5. sep 2007
2.112
482
83
meni se vseeno zdi veliko denarja "samo za kosilnico" Nornalno, nekdo potrebuje nekaj takega, ker z ničemer drugim dejansko ne more... Sam imam nekaj strmine, sicer ni tako zelo grozno. Bi tudi z gumjastimi kolesi šlo. Samo, ker na to košnjo gledam z odporom, mi je vsakega "evra škoda". Trenutno kombiniram, da mi foter posodi neko staro strižno, pa z lakserco sem nazadanje... Potem gledam neke multukultivatorje + mulčer na kladivca, ter bi ga lahko ponucal še za kako prikolico zapet ...
Te na daljinca so mi zapele za oko, ker na prvi pogled zgledajo enostavne za diy. Ko sem šel malo bolj raziskovat, vidim, da ni res tako. Kak eur bi se sigurno dalo prišaparat. Še vedno pa pride dosti drago na koncu. In smo spet na začetku... Ideja je trnutno na hold. Morda pa tema komu drugemu prav pride.
Frasovi sta konkretni zadevi, resno razmišljam o sivi, grem zadevo sprobat po dopustih.
Cena 3000+ niti ni tako visoka, če pogledaš, da so dobre samohodne vrtne kosilnice tudi krepko preko jurja, tiste za brežine pa krepko čez dva.

Če ima kdo izkušnje z njimi naj jih opiše.

DIY pa ne pride v poštev, hobi samogradnja nima smisla, če imaš več kot dva tegelca košne zemlje, profi samogradnja pa je dražja kot predstavljeni mode