Dilema??

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Nekako se nemorem in nemorem odločiti: Garmin ali Navignon.
Pa prosim ne se kregat....le dobro uporabniško izkušnjo za enega ali drugega bi rad slišal, konkreten nasvet, zakaj itd...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.438
4.421
113
49
Na sončni strani ALP
Vsak bo svojega hvalil. Jst sem imel Navigona 7110 in imam Nuvi 765T.

Če bi se še 1x odločil, potem vsekakor Garmin. Sem pa že večkrat na alterju pisal pluse in minuse enega in drugega modela.
Meni je na koncu važno, da me pripelje na željeni naslov in to me je Garmin še vedno tudi pripeljal.

Če imaš možnost vzemi v roke vse modele in jih preizkusi.
Drugače pa poglej katere funkcije so ti pomembne in si izberi model.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Jaz sem tudi nekako za garmina. Predvsem zaradi tega ker me še ni pustil na cedilu in ker znam in z lahkoto rihtam karte na garminu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Seveda, da te garmin pripelje na želeni naslov, vendar kako??? Sem ga imel in me je zajeb.. tolikokrat, da sem ga prodal. Sedaj uporabljam IGO8.3, ki je neprimerno boljši.... Sem imel eno ruto, kjer sem imel vzporedno Garmina in IGo in je Garmin popušil na celi črti...vozil me je skozi take poti, da sem se skoraj jokal... Garmina odsvetujem!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pokaži ruto
smile-1.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.140
461
83
Js sebno sem za garmina. Karte enostavno naložiš (zastonj), pa še vedno me je pripeljal, kamor sem naslov vpisal. Je pa dobro imeti vključeno izogibanje makadamskim cestam.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Rute nimam...bom pa opisal, zakaj sem razočaran nad Garminom. Lani me je iz Postojne v LJ na Zaloško Cesto 69 peljal skozi središče LJ - prišel sem iz avtoceste pač...imel sem vključeno najhitrejšo pot...sedaj me IGo pelje po obvoznici do pravega odseka in nato imam le še ravninco do cilja. Nato me je v Rijeki 2x peljal po enih tlakovcih (2 x različnih), cesta pa je bila tako ozka, da sem glih za glih šel z avtom (makadam sem imel izklopljen)...par let nazaj sem - preden sem imel Garmina prišel do tistega naslova čisto normalno po cesti...no, nato sem ga prodal in nabavil Miota, na katerega sem naložil IGo8.3...Kasneje smo s frendom odšli na dopust v Francijo (azurna obala)...Frend je ravnotakrat kupil novega Garmina višjega cenovnega razreda in naložil najnovejše karte, jaz pa sem za foro zadaj v avtu imel IGo in smo se odpravili... Ker je frend seveda vedno upošteval Garmina, smo se toliko lovili, da verjet ne morem...
-Recimo, Garmin nam je ukazal zavit v eno ulico, Igo pa je kazal naravnost, ker pa je frend upošteval Garmina, je zavil v ulico in čez 5 minut smo prišli zopet nazaj na to mesto, kjer je IGo kazal naravnost...seveda smo potem šli naravnost
-No, do tam je bila še ena taka cvetka, ki se je žal ne spomnem
-Za nazaj je bilo zelo veliko krožno križišče, kjer nam je IGo ukazal na prvem odcepu iti dol, Garmin pa je ukazal na drugem odcepu dol...frend je seveda šel na drugem dol in potem bolje, da ne povem, kje smo se vozili (od ovinkov, da te kap, do vinskih trt...vse smo videli, tudi glavno regionalno cesto v dolini, vendar zelo daleč, saj smo bili visoko v hribih in seveda smo na koncu prispeli do priključka, kjer se je vila ta regionalna široka cesta, po kateri bi morali iti že od tam, kjer nas je IGo hotel v krožnem na prvem odcepu pustiti ven. Naj povem, da je imel Garmin vključene avtoceste, vse plačljive ceste, obkljukano najhitrejšo pot in izključeno makadamsko...tako, da Garmina ne kupim več...žal....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ime sem tudi iGO.
V Mariboru me je hotel na avtocesto peljati v Košakih, kjer nikoli ni bilo in ne bo uvoza ali izvoza, skratka vozil bi po poti ki ne obstaja.

Pa parkrat je hotel voziti na nasprotni vozni pas ipd.

Pa ne bom rekel, da je IGO slab, saj se je karta vmes uredila, kakor se tudi ureja za vse ostale navigacije...

Jaz bi rekel, da je večinoma feler tudi v nepravilni uporabi karte (dvojne karte, nepravilno izklopljene, pobrisana določene območja, igranje z izogibanji).

Drugače pa, vse je v karti in Garmin ima ene boljših, če ne celo najboljše ob uporabi lokalnih izdelkov.

p.s.
Postojna-Zaloška Garmin vodi "pravilno" in prepričan sem da je tako vodil tudi na prejšnjih AR kartah.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hmm, na Garminu smo imeli samo eno karto vključeno, avtoceste vključene, vendar ni šlo...žal....Garmin te sigurno pripelje na cilj, vendar včasih mukotrpno, hehe...pa brez zamere...
grin1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.421
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Za uporabo v Sloveniji jaz tudi prisegam na Garmina... ceprav ga imam bolj za backup... ko ostalo odpove
smile-1.gif
... Sem reimo pred kaksnim tednom iskal en naslov na Katarini nad Ljubljano (Topol)... Niti ena navigacija na iPhone-u (Navigon, Copilot Live, iGo, Sygic - vse uradne verzije, brez kaksnih hackov) ni imela tega kraja med izbirami (vecino so mi ponujale Topol pri Cerknici ali pa samo eno tocko ... tam, kjer je osnovna sola Topol in parkirisce za izletnike) ... Garmin je naslov nasel inme tudi pripeljal do cilja BP ...

Drugce je pa fajn, ce imas na voljo vec navigacijskih resitev in ce ne zaupas prevec na slepo in malce tudi opazujes table ob cesti...
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.421
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj monolitove karte? Sem napisal, da imam na iPhone vse navigacije uradno pridobljene...brez hackov... Ce hoces recimo v iGo dodati Monolitove karte, moras imeti jailbreakan iPhone ... vsaj zdi se mi tako...
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
No, potem jih nisi niti sprobal....baje so Monoltike najboljše karte za SLO.

TELE ATLAS Slovenia.fbl 12.875 KB
MONOLIT Slovenia8.3Monolit_2010.03_100519.fbl 25.695 KB
NAVIGON Slovenia8.3NTQ_2009.Q4_10042.fbl 8.604 KB

smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.421
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
No, potem jih nisi niti sprobal....baje so Monoltike najboljše karte za SLO.

TELE ATLAS Slovenia.fbl 12.875 KB
MONOLIT Slovenia8.3Monolit_2010.03_100519.fbl 25.695 KB
NAVIGON Slovenia8.3NTQ_2009.Q4_10042.fbl 8.604 KB

smile-1.gif

Sem napisal... UPORABLJAM ZRADNO NAVIGACIJO... in ne neke cunga lunga skup sklamfane variante
smile-1.gif
...

In se enkrat... Govorim o uradnih razlicicah...
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj je sprobal Monolitove karte, ko je uporabil Garmina
smile-1.gif
S to razliko, da ima Adriaroute (Monolit) še več POI kot ostale.
Monolitove karte so tudi v Navteqovi kompilaciji. Pač različne verzije...