Diagnostika - obd II - za doma

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Ali je kakšna bistvena razlika med njima? Je dražji vreden 5€ več?


 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Ali je kakšna bistvena razlika med njima? Je dražji vreden 5€ več?


kupi si namenski tester za tvoj avto, bo vec od njega. Ti berejo samo genericne obd kode.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Samo opozorilo: čez poletje me je "hecal" avto s prižiganjem "Check engine" lučke in metanjem v varnostni program. Smo probali "vse živo", nič ni pomagalo, pol smo preprogramirali računalnik, da ni več zaznal konkretne napake in glej ga zlomka, pojavi se P0000 - čisto brezvezna koda. Na koncu smo odstranili OBD II vmesnik in sedaj je mir! Očitno mu ni dobro dela dvoletna stalna vključenost. :bonk:
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Samo opozorilo: čez poletje me je "hecal" avto s prižiganjem "Check engine" lučke in metanjem v varnostni program. Smo probali "vse živo", nič ni pomagalo, pol smo preprogramirali računalnik, da ni več zaznal konkretne napake in glej ga zlomka, pojavi se P0000 - čisto brezvezna koda. Na koncu smo odstranili OBD II vmesnik in sedaj je mir! Očitno mu ni dobro dela dvoletna stalna vključenost. :bonk:
Moja izkusnja;
Prizgala se mi je lucka za motor, grem do mehanika, grelna svecka. Nima cajta, mi samo pobrise napako. Naslednje jutro se je normalno spet prizgala.
Cez par dni dobim obd (z zgornjega linka), sam pobrisem napako in danes ko je bilo se bolj mrzlo se mi lucka ni vec prizgala...
Avto normalno vziga...
:rolleyes:
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Moja izkusnja;
Prizgala se mi je lucka za motor, grem do mehanika, grelna svecka. Nima cajta, mi samo pobrise napako. Naslednje jutro se je normalno spet prizgala.
Cez par dni dobim obd (z zgornjega linka), sam pobrisem napako in danes ko je bilo se bolj mrzlo se mi lucka ni vec prizgala...
Avto normalno vziga...
:rolleyes:
Ja počakaj, brez skrbi bo nataj. Grekna svečka se ne poprwvi sama z brisanjem napake.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Moja izkusnja;
Prizgala se mi je lucka za motor, grem do mehanika, grelna svecka. Nima cajta, mi samo pobrise napako. Naslednje jutro se je normalno spet prizgala.
Cez par dni dobim obd (z zgornjega linka), sam pobrisem napako in danes ko je bilo se bolj mrzlo se mi lucka ni vec prizgala...
Avto normalno vziga...
:rolleyes:
Grelna svečka stane 10-20 EUR. V tem času bi jo že 10x zamenjal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Si že kakšno zamenjal? Ni tolk enostavno kakor kucat po alterju..
Majstr, ejga. Naj pove za vozilo, pa se potem pogovarjamo. Na 1.9TDI je to 10min dela, ob tem da še pivo vmes odpreš. Če je pa Mercedes, zna biti druga pesem.
Seveda, če imaš ustrezen ključ.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Grelna svečka stane 10-20 EUR. V tem času bi jo že 10x zamenjal.
je vw, res sem že pregledal yt in ni ravno videt nek problem. Imam pa slabe izkušnje iz preteklosti, ko je eno mehaniku uspelo zlomit, ker je ven ni mogel dobit (drug avto, japonc...)
Ko spet javi pa grem v akcijo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Majstr, ejga. Naj pove za vozilo, pa se potem pogovarjamo. Na 1.9TDI je to 10min dela, ob tem da še pivo vmes odpreš. Če je pa Mercedes, zna biti druga pesem.
Seveda, če imaš ustrezen ključ.
Kaj pa 2.0 tdi al pa 1.6 hdi?
No v bistvu je na teh dveh menjava svečk tudi samo 10 minut ja. Samo "par" minut več porabiš da do sveč prideš.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
evo sem probal odšraufat. ena je šla, druge ni šans. z 1m podaljškom pa nisem hotel sprobat ;) odvijač spreja nimam, z wd40 pa nisem sprobaval... ker mi avto dejansko služi kruh je prevelik riziko... bo šel na servis, pa naj bo njihov problem ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Svečke na LCjki so šle vse 4 bp vn...to je bil še celo komentar od mehanika da je presenečen in da ni pričakoval...

Pol leta prej sem jih zalival cca vsak Weekend z 50/50 mix ATF/Aceton....do te mere da je mehanik mislil da je počla glava in da olje curi iz glave :D

Cakam še izid na Yarisu (tanjše svečke)....will see
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: smrkec in RoMeX

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Evo da se še mal pohvalim....tud na Yarisu so šle bp vn :cool:

Isto kot pri LCjki...cca pol leta mazanja z mixom 50/50 ATF/Aceton....par kapljic po svečki....se voziš teden-dva...ponoviš vajo da olje počasi leze v navoj in proti konici ko se motor segreje/ohladi....

Tko da..... RoMeX pušnu si easy money :p
 
  • Ljubezen
Reactions: RoMeX