Deska za valjanje testa (Razvaljalnica)

I

Izbrisan uporabnik #9334

Da olajšam, orehova korenina, sušena 24 let. Pred 24 leti še niso poznali QR kode ...

Da vrnem temo nazaj, saj ni problem če se nekomu smili dat malce več za desko. Jih bo pa 5x na leto menjal, bodo vsi veseli z ribenčanom vred. Če daš pa samo malo več - imaš pa 10 let mir ter veš kaj imaš. Tudi nudeljci so lepo enakomerno valjani in ne v kajlo kot bi bili pri ciganih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.344
8.705
113
Da olajšam, orehova korenina, sušena 24 let. Pred 24 leti še niso poznali QR kode ...

Da vrnem temo nazaj, saj ni problem če se nekomu smili dat malce več za desko. Jih bo pa 5x na leto menjal, bodo vsi veseli z ribenčanom vred. Če daš pa samo malo več - imaš pa 10 let mir ter veš kaj imaš. Tudi nudeljci so lepo enakomerno valjani in ne v kajlo kot bi bili pri ciganih.
Jest nudeljce, kruh, pice in vse kar je mesim in valjam na navadnem kuhinjskem pultu, ni oreh, je klasičen iveral pult.

Kar se pa dil za rezat tiče, jih je pa fajn nove mal namazat s kakim lanenim oljem. Imajo pa v Šparu od KZ Ribnica zelo pocen in trpežne dile. So tri v stalni uporabi že en čas, pa so take kot so bile. Vse ostalo je šminka.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Da olajšam, orehova korenina, sušena 24 let. Pred 24 leti še niso poznali QR kode ...

Da vrnem temo nazaj, saj ni problem če se nekomu smili dat malce več za desko. Jih bo pa 5x na leto menjal, bodo vsi veseli z ribenčanom vred. Če daš pa samo malo več - imaš pa 10 let mir ter veš kaj imaš. Tudi nudeljci so lepo enakomerno valjani in ne v kajlo kot bi bili pri ciganih.
Saj vidiš da tukaj se gleda samo cena stroja ne končni proizvod.
Drugač pa ni vredu bit preveč picajzla.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ko bi ti imela mamo devico tako kot jaz ... :rolleyes:

Sem bil v petem razredu in v nekem tehničnem krožku, kjer smo modelarili in drakslali ... je mama takoj porabila zadevo. "Izdelal mi boš nov valjar!"
Ko sem ga prinesel domov, ga je takoj pritisnila ob rob mize - se je na kar nekaj mestih posvetilo skozi špranjo !

He ! Pri enajstih letih, niti sanjalo se mi ni da bo kaj takega pomembno.

Torej, ne smeš biti kar z vsem zadovoljna. Bolje dati malce več kot pa dvakrat kupovati klump. Te lesene deske so danes delane v debelini manj kot 2 cm, kar pomeni da jih bo vsaka vlaga ki samo mimo pride, jo torej grdo zvila. In na teh deskah se dela, so izrazito izpostavljene ravno neenakomerni vlagi. Če hočeš imeti vsaj sprejemljivo desko, mora biti debela najmanj 3 cm, če pa oornk, pa tako kot sem jo pripravil moji dragi. Je nekje v sosednjem prispevku.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ja - to je pa bilo že nekje na začetku, da ne na mizi ampak na deski.