delo - montaža na terenu (tujina) - ve kdo?

lenato

Zelenc'
15. nov 2012
10
0
1
Pozdravljeni! Iščem zaposlitev, montaža v avtomobilski industriji, delo v tujini (primer: http://www.v-mont.com/v-mont_2_002.htm). Nekateri vedo o čem je govora in da se vedno iščejo delavci, ostali pa ne pametovat.
smile-1.gif
Zanima me, če ve kdo iz prve roke za kakega delodajalca, ki res plačuje redno kot je treba. Teh privatnikov je dosti, vendar ne bi rad šel nekam in da potem ne dobiš plačila, saj je dosti prevarantov (so pa tudi pošteni). Zanima me predvsem na območju Ptuja in Maribora, kjer je zelo dosti teh podjetij, ki opravljajo to dejavnost, predvsem v Nemčiji. Trenutno imajo na zavodu za zaposlovanje oglase trije:

KB Mont
V-Mont
Montpro

Vendar kaj, ko ne veš če res plačujejo... Pred 2 mesecema je bila prav tako ena taka firma gor, za katero se je potem izkazalo da ni plačala delavcem (bravo Zavod, dobri ste!). Če ve kdo iz prve roke, naj prosim napiše. Ali, če pozna kdo še kakega poštenega delodajalca, ki zaposluje neizkušene delavce za priučitev za monterje.

Hvala za odgovore!
 

turbox

Pripravnik
29. dec 2011
529
0
16
Probaj MOS servis,Rogaška Slatina.Imajo spletno stran pa kontaktiraj.Ne vem pa,če jemljejo tudi neizkušene.Plačevali so redno,trenutno nimam pojma kako je.Saj boš na firmi srečal kakega delavca pa ti bo povedal iz prve roke.Srečno.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Ostali pa ne pametovat, si pa faca, registriraš se z namenom iskanja službe in predlagaš tri podjetja, če si toliko željan dela v tujini se podaj kar k prvemu na spisku.V Ptuju je res ogromno delodajalcev, glede plačila pa jih povprašaj osebno. Je pa teren res zaj..... stvar in mnogokateri obupa že prvi mesec terena.Pa ne misli da ti to pišem na pamet moj sin se že leta potepa po terenu in prav Ptujski podjetnik je njegov delodajalec ,teren? raje ne vprašaj.
 

lenato

Zelenc'
15. nov 2012
10
0
1
Ja saj ti delodajalec ne bo rekel, čuj mi pa redno ne plačujemo
smile-1.gif
Tak da mi nič ne koristi če ga vprašam osebno. Vsak bo rekel seveda je redno. Drugače itak ne bi delal to več let, ampak samo pol leta ali leto dni, da se denar privarčuje. In kaj je tako slabega? Da se dela 11 ur vsak dan vem. Sicer pa komur ni za delat mu je itak še nalažje delo v proizvodnji težko.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Redno zaposlil te itak ne bo, moraš res imeti nekaj let tujine za sabo in dobro znanje tujih jezikov, ker si sicer oplel, delati pa boš moral več kot si misliš.Ni tujina tako prijazna kot si misliš in tudi domov ne moreš ko si zaželiš če boš lahko kaj privarčeval boš lahko zelo srečen kajti ni vse plačano delodajalec ti plača nujni strošek brez dnevnic in tudi za hrano namenijo premalo .Skozi kaj vse je šel moj sin ne bom razlagal vendar je bilo hudo, tudi sedaj mu ni rožnato pa mu je vendarle bolje ker je že dosti višje od navadnih najemniških delavcev ki so razočarani nad tujino in so si predstavljali in zamišljali isto kot ti . Poskusi in vedi da boš razoočaran že prvi mesec ker boš kvečjemu najemniški delavec .
 

lenato

Zelenc'
15. nov 2012
10
0
1
Vem kako je, ker so delali 3 kolegi že to. Po negativnem pisanju sodeč predvidevam da si eden tistih ki zagovarja SLO in ne privošči komu, da bi več zaslužil. Ali pa pač na podlagi ene negativne izkušnje sklepaš, da je vsepovsod isto in vsem hudo. Za to pa me zanimajo taki delodajalci, ki redno plačujejo (ker tudi so), ne pa taki, ki ne in so napizdantje.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Ne zagovarjam dela v SLO vendar samo nakazujem na tisto kar so ti morda povedali tudi kolegi.Ni vsepovsodi tako hudo je pa razlika med delodajalci iz SLO ki pošiljajo delavce v tujino in med delom v tujini ki si ga sam najdeš, to pa je tisto kar bi ti sam priporočal,Najdi si delo v tujini brez posredovanja naših delodajalcev in takrat boš lahko rekel da si si nekaj zaslužil in ne drugemu služil.Verjemi da ti želim vse dobro in uspešno službo, na žalost pa je sedaj pozimi bolj slabo z delom .
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Avtorju teme:
Prvo napiši iz katere stroke si, elektro ali mehanične. Jaz že leta delam na terenu pri Ptujskem podjetju, pa z plačilom ni težav. Mi vedno iščemo nove ljudi za delo v tujini, če si štromar se lahko javiš pa ti dam nadalnja navodila. Pogoj je končana elektro šola in nekaj malega izkušenj.
 

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Za meni slišano, videno in doživeto, je po moje daleč najboljša firma Dorssen Mont, ki imajo redno plačo, delajo po celem svetu, začetne urne postavke so 8 eur, navadni delavci imajo po 11eur, vodje veliko več, če se izkažeš v nekaj mesecih, ti zlahka dvignejo urno postavko, delo imajo vedno, pa tudi vozijo se z letali, plače so v celoti nakazane, brez nekega šmuglanja itd ... Firma je tip top. Jaz sem delal tam, ampak sem si mogel na koncu pri nas poiskati službo, ker ... ženske znajo biti težavne, ko te ni nekaj časa.
wink-1.gif

Na tej firmi sem začel z 8. eur na uro, v angliji 9 (8+1 oz osnova + anglija), v dobrem pol leta sem z osnovo prišel na deset. Dobra firma so, pa dobri šefi oz, delodajalci. Tudi sodelavci so super, ker so tam okoli srednjih let, vsi vejo kaj delajo, in niso neki đunkiji ipd, pač, so razgledani in imajo neke cilje v življenju, imajo družine itd.

So pa tudi firme, ki so še večje od Dorssen mont-a, pa imajo urno postavko baje 7 eur za Anglijo itd - izkoriščanje delavca ...
Ko je neka firma velika, delajo po celem svetu, so po sloveniji in po evropi znani itd, in ti začetno dajo 7eur, kot vodja pa ti ponudijo max 10eur, na uro, potem veš, da so nekatere firme še veliko boljše, pa so manjše od njih.

En moj kolega zadnje čase zelo pošilja prošnje okoli ... nič ne najde, oz najde ogromno, urne postavke so nizke, so firme sumljive, ali pa iščejo genija za njihovo delo, očitno.
smile-1.gif
 

Monza

Zelenc'
7. apr 2018
1
0
1
Za meni slišano, videno in doživeto, je po moje daleč najboljša firma Dorssen Mont, ki imajo redno plačo, delajo po celem svetu, začetne urne postavke so 8 eur, navadni delavci imajo po 11eur, vodje veliko več, če se izkažeš v nekaj mesecih, ti zlahka dvignejo urno postavko, delo imajo vedno, pa tudi vozijo se z letali, plače so v celoti nakazane, brez nekega šmuglanja itd ... Firma je tip top. Jaz sem delal tam, ampak sem si mogel na koncu pri nas poiskati službo, ker ... ženske znajo biti težavne, ko te ni nekaj časa.
wink-1.gif

Na tej firmi sem začel z 8. eur na uro, v angliji 9 (8+1 oz osnova + anglija), v dobrem pol leta sem z osnovo prišel na deset. Dobra firma so, pa dobri šefi oz, delodajalci. Tudi sodelavci so super, ker so tam okoli srednjih let, vsi vejo kaj delajo, in niso neki đunkiji ipd, pač, so razgledani in imajo neke cilje v življenju, imajo družine itd.

So pa tudi firme, ki so še večje od Dorssen mont-a, pa imajo urno postavko baje 7 eur za Anglijo itd - izkoriščanje delavca ...
Ko je neka firma velika, delajo po celem svetu, so po sloveniji in po evropi znani itd, in ti začetno dajo 7eur, kot vodja pa ti ponudijo max 10eur, na uro, potem veš, da so nekatere firme še veliko boljše, pa so manjše od njih.

En moj kolega zadnje čase zelo pošilja prošnje okoli ... nič ne najde, oz najde ogromno, urne postavke so nizke, so firme sumljive, ali pa iščejo genija za njihovo delo, očitno.
smile-1.gif
To ni res kar si napisal, ker sem delo leto in pol na dorssenu in firma ni takšna kako si jo opisal. Kot prvo kar se mi ne dopade je to da sem 3 krat za leto in pol bio po mesec dni doma in nisem imeo niti ene ure, osnovno plačo su mi nakazali in so pol trgali ko sem zaceo delat, tak da nič ne dobis če nimas ur. Če želiš sfukat kolena in križ v zelo kratkem času za to je dorssen idealan, ker se dela cele dneve na full gasu, niti sekunde ne smeš stat, če si kadilec, kadiš samo ko maš pauzo a pauza je 3 krat na dan. Na terenu delam že 15 let približno in za tistih 15 let niker nisem več delo kot na dorssenu. Urno postavko kakšno sem dobio na začetku z takšnom urnom postavkom sem napusto firmu, tak da mi niso niti centa zvišali za leto in pol. Še ena zelo slaba strana dorssena so ZAGORCI, v tej firmi je 40% zagorcov in so večinoma delovodje, če ni delovodja te je takoj do delovodje ker so vsi sosedi in sorodniki, en drugega ščitijo in vlečejo in drugi delavci najebeju zaradi njih. Pa slabe iskušnje sem imeo tudi z prevozom, ker se je zgodilo da so me dvakrat poslali iz nemčije za slovenijo avtobusom. Kar se tiče isplačila to je bilo redno, dobiš tudi regres in plačan dopust, pa lepo te tudi oblečejo, in to je vse kar je lepega na dorssenu.
Zdaj delam v drugi firmi tudi fordertechnic in sem zelo zadovoljen, firma redno plačuje, plačan dopust, regres, boljša urna postavka kot v dorssenu in kar je najbolj pomembno za razliko od dorssena dela se duplo manj.
Srečno in l.p