Delitev stroškov ogrevanja - števci na radiatorjih

zmerni_radikalec

Fizikalc
5. apr 2008
1.298
27
48
40
Nekje v naši ljubi kokoški
V našem bloku je bila vložena pobuda za vgraditev števcev na radiatorje. Ker se za moje stanovanje lahko račun od Tom d.o.o. tudi približa cifri 200 EUR, mi je stvar seveda zanimiva.

Zanimajo me predvsem izkušnje tistih, ki so si to že vgradili. So stroški res padli za občutno cifro? Sedaj verjetno bolj pazite in odpirate okna samo za par minut? Kako je z obračunom, sami popisujete in pošiljate (kmalu bo baje možno tudi preko interneta) ali imate daljinsko odčitavanje? ...?

Je pametno vgraditi nova okna oz. kako drugače še poskrbeti za boljšo izolacijo? Npr. moja okna so v bolj slabem stanju in malce zraka pride skozi na vrhu. Največji problem pa je itak maček, ki stalno odpira balkonska vrata tako da bi obvezno moral tudi ta menjati za nekakšna z loputico?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
precej seje že debatiralo tule:

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/568877/an/0/page/0#568877

Splača se vse...tako zapirati okna pozimi, kot jih zamenjati, izolirati objekt.

Karkoli investiraš se ti na dolgi rok obrestuje z nižjim računom za ogrevanje.

Jepa dejstvo da od trenutka, ko vsak plača kolikor porabi nobenemu pozimi več ni vroče - vsaj ne do te mere da bi imel 24/dan okno odprto na 'kip'.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Saj ravno v tem je fora. Če gre vse na skupni račun, se folku jebe. Pol jih ima okna pri minus 15 na stežaj odprta cel dan, potem pa žgejo ogrevanje do maksimuma.
In ravno tako prekomerno potrošnjo takoj zbijejo števci. Ker ga folk neha srat, ko faše račun 200 EUR za ogrevanje, prej se je pa šlepal na skupno porabo.
Pač večina blokov je bila grajena v socializmu, ko je bilo vse od vseh in pa tudi cene energentov so bile neprimerno nižje. Sedaj pa temu ni več tako.

Ogo