Dedek iz ozadja zopet ropoče!

B81

22. jul 2007
40.256
12.833
113
Milan Kučan ima te dni turnejo po podkastih in medijih, kjer predstavlja svojo plat zgodbe. In podpira JEK 2.


 

kajpace

Guru
6. nov 2018
6.082
4.290
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Panika, panika, panika... :fredi:
Sarc.Off

Original fotka.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

tony

Guru
23. jul 2007
11.077
1.890
113
P.S. (ne morem editirati zgornjega posta) - Ustavno sodišče RS je leta 2011 z odločbo U-I-109/10 razsodilo, da je nekdanja Jugoslavija v obdobju 1945 - 1990 delovala kot totalitarna država, v kateri so se hudo kršile človekove pravice. Sodišče je izpostavilo, da je bil jugoslovanski režim nasprotje ustavne demokracije, ključen sklep pa je bil to, da poveličevanje Josipa Broza - Tita in njegove vladavine presega vrednote ustavne demokracije, saj je bil nosilec oblasti v totalitarnem režimu, ki je kršil temeljne človekove pravice.
Preberi si članke in na YT poglej predavanje zaslužnega profesorja sociologije Flereta, po njegovih raziskavah Jugoslavija od sredine 50ih let ne ustreza definiciji totalitarne države:

Totalitarizem je sociološki in ne pravni pojem, in da o tem presoja US je politikantstvo na isti ravni kot razveljavitev obsodb Rožmana in Rupnika (zadnjo razveljavitev sodbe povojnega sodišča so, zanimivo, zdaj razveljavili).

Ja, je bila totalitarna država, vendar zagotovo manjši del svojega obstoja.

Slovenci več nacionalnih in pravic osebne svobode v vsej zgodovini nismo imeli nikjer več kot v RS (preden smo šli v EU, seveda). Takoj naslednja po vrsti za RS pa je SRS in s tem Juga.
 

tony

Guru
23. jul 2007
11.077
1.890
113
Če gremo pa na predmet zadeve o kateri je odločalo US: strinjam se, da novih ulic z imenom Tita ne moremo imeti.

Taka dejanja (Zokijevo preimenovanje Štajerske v Titovo) samo delijo narod in jih v naši družbi ne bomo prenašali. So podobno politikantske odločitve kot odločanje US o tem, kaj je totalitarno.

Zoki izvede ukrep o katerem se deli narod, za hrbtom pa v žep daje. Ista zgodba kot zgoraj.
 

B81

22. jul 2007
40.256
12.833
113
to je samo za tiste brez greha?
Preberi si članke in na YT poglej predavanje zaslužnega profesorja sociologije Flereta, po njegovih raziskavah Jugoslavija od sredine 50ih let ne ustreza definiciji totalitarne države:

Totalitarizem je sociološki in ne pravni pojem, in da o tem presoja US je politikantstvo na isti ravni kot razveljavitev obsodb Rožmana in Rupnika (zadnjo razveljavitev sodbe povojnega sodišča so, zanimivo, zdaj razveljavili).

Ja, je bila totalitarna država, vendar zagotovo manjši del svojega obstoja.

Slovenci več nacionalnih in pravic osebne svobode v vsej zgodovini nismo imeli nikjer več kot v RS (preden smo šli v EU, seveda). Takoj naslednja po vrsti za RS pa je SRS in s tem Juga.
V katerem obdobju tocno ni bila tot. drzava?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
35.797
6.970
113
blizu močvirne prestolnice
Preberi si članke in na YT poglej predavanje zaslužnega profesorja sociologije Flereta, po njegovih raziskavah Jugoslavija od sredine 50ih let ne ustreza definiciji totalitarne države:

Totalitarizem je sociološki in ne pravni pojem, in da o tem presoja US je politikantstvo na isti ravni kot razveljavitev obsodb Rožmana in Rupnika (zadnjo razveljavitev sodbe povojnega sodišča so, zanimivo, zdaj razveljavili).

Ja, je bila totalitarna država, vendar zagotovo manjši del svojega obstoja.

Slovenci več nacionalnih in pravic osebne svobode v vsej zgodovini nismo imeli nikjer več kot v RS (preden smo šli v EU, seveda). Takoj naslednja po vrsti za RS pa je SRS in s tem Juga.
On in ti si lažeta. Ja juga je bila totalitarna država, res pa manj totalitarna kot tiste na Vzhodu.
Po njegovem tudi Salazerjeva in Francova nista bili totalitarni
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Matey

tony

Guru
23. jul 2007
11.077
1.890
113
On in ti si lažeta. Ja juga je bila totalitarna država, res pa manj totalitarna kot tiste na Vzhodu.
Po njegovem tudi Salazerjeva in Francova nista bili totalitarni
Pa ti misliš, da Flere ne ve, kdo je Franco?

Dragi moji, *vse* je stvar perspektive.

Če bi kdaj vprašal kakšnega Madžara (imeli smo prfoksa glasbe iz M.), bi ti znal povedati, kaj je totalitarna država, ja in zakaj je prišel sem.

Nekoč je prišel k nam v firmo en Romun, in nam postavil eno novo Alcatelovo opremo. Mimogrede, izjemno pobožen človek. Takrat so bile aktualne te zgodbe o Titovi cesti in US. In je kar malo popizdil, ker je gor zrasel v Čaušeskovih 80ih, da smo v Jugi živeli v raju na zemlji...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
36.163
18.905
113
Če gremo pa na predmet zadeve o kateri je odločalo US: strinjam se, da novih ulic z imenom Tita ne moremo imeti.
Povod za odločanje Ustavnega sodišča o totalitarizmu je bilo morebitno imenovanje ulic po Titu in ne predmet odločanja. Le-ta je bil ali je bila Jugoslavija država s totalitarnim sistemom in zaključek US ter utemeljitev sta povsem jasna, posledično niso dovolili imenovanja ulic po totalitarnem voditelju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

tony

Guru
23. jul 2007
11.077
1.890
113
Tule ti je pa osmica lepo napisal. Vzhodne države so bile bolj. Vprašaj se, zakaj so Jugoslovani vsi rinili na zahod in zakaj iz zahoda ni bilo nikogar k nam. Pa tak raj na Zemlji smo imeli.
Kakšen raj na zemlji, človek božji? Kaj pa klobasaš? Spet en, ki ne ve, kaj je totalitarizem.

Flere lepo razloži, da je bila zvezna država od konca 60ih let že tako hudo neoperativna, da sta morali NEK zgraditi 2 republiki mimo federacije, ČE SMO HOTELI GOSPODARSKO PREŽIVETI. Ker smo imeli v 70ih vsak teden redukcije.

Od leta 1981 naprej je bilo v Jugi nemogoče sploh sprejeti zvezni proračun, vse republike so samo še kradle en drugi zvezni denar. Ampak vse to NI totalitarizem. A je moj problem, če ne veste, kaj je to?

In konec 80ih smo postali pa ogroženi (v žargonu JLA) "na nacionalni osnovi", grozilo je, da Slovenci kot narod v Jugi NE BOMO PREŽIVELI. In smo morali iz te države oditi, in to z vojno. Pred totalitarizmom smo ušli. Kakšen raj na zemlji v Jugi, kje ga vidiš?
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: mosseero in Gatto

tony

Guru
23. jul 2007
11.077
1.890
113
Povod za odločanje Ustavnega sodišča o totalitarizmu je bilo morebitno imenovanje ulic po Titu in ne predmet odločanja. Le-ta je bil ali je bila Jugoslavija država s totalitarnim sistemom in zaključek US ter utemeljitev sta povsem jasna, posledično niso dovolili imenovanja ulic po totalitarnem voditelju.
Pišem še drugič, ker se prvič ni prijelo. Totalitarizem ni pravni pojem in US o njem ve in je zanj toliko pristojno, kot jaz o krivljenju kumar.

Prav je, da je presodilo, da mora cesta postati nazaj Štajerska, o tem, kako se krivi kumare pa nima znanja.
 

tony

Guru
23. jul 2007
11.077
1.890
113
Tule ti je pa osmica lepo napisal. Vzhodne države so bile bolj. Vprašaj se, zakaj so Jugoslovani vsi rinili na zahod in zakaj iz zahoda ni bilo nikogar k nam. Pa tak raj na Zemlji smo imeli.
Aja, pa še replika na bulšit o tem, zakaj ni nihče iz zahoda živel pri nas - zato, ker smo bili mnogo preveč revni.

Nikakor pa ne zato, ker bi bili manj svobodni in bolj zatirani od povprečnega zahodnega evropejca.
 
  • Haha
Reactions: mosseero

tony

Guru
23. jul 2007
11.077
1.890
113
Aja, tle si pobral raj na zemlji... Sorry, človek skuha večerjo in pozabi:
"Nekoč je prišel k nam v firmo en Romun, in nam postavil eno novo Alcatelovo opremo. Mimogrede, izjemno pobožen človek. Takrat so bile aktualne te zgodbe o Titovi cesti in US. In je kar malo popizdil, ker je gor zrasel v Čaušeskovih 80ih, da smo v Jugi živeli v raju na zemlji..."

Kot sem pisal zgoraj: vse je stvar perspektive. Zanj je bila primerjava takšna, ker je pa res živel v totalitarizmu :).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
36.163
18.905
113
Pišem še drugič, ker se prvič ni prijelo. Totalitarizem ni pravni pojem in US o njem ve in je zanj toliko pristojno, kot jaz o krivljenju kumar.

Prav je, da je presodilo, da mora cesta postati nazaj Štajerska, o tem, kako se krivi kumare pa nima znanja.
Dobro, če ne priznavaš (sicer povsem legitimne) totalitarne oznake s strani prava, ki je načeloma ena od dveh sicer povsem legitimnih opcij za določanje takšnega statusa neke države pa potem sprejmi oznako, ki jo je podala politična znanost katera pa za razliko pod pravne smeri priznava spremembo v prvotno povsem totalitarnem režimu in sicer priznava nastanek določene mehkobe kar je pripeljalo do zaključka, da ne gre več za totalitaren režim (kot je bil recimo bolj na vzhodu Evrope), še vedno pa je bil to zelo avtoritaren režim, ki je konkretno kontroliral in omejeval svoje ljudstvo, da se o kršenju človekovih pravic sploh ne začnemo pogovarjat. "Same but different" torej oziroma "potejto-potato" ali pa glede na tematiko debate še bolje - "isto sranje, drugo pakovanje".
 
  • Haha
Reactions: Gatto

tony

Guru
23. jul 2007
11.077
1.890
113
Poglejte si intervju Bavčarja, ki ga je imela Šetinc Paškova... je povedal, kako so Pošte imele posebno sobo, kjer so prisluškovali ljudem in kdo je imel ključ od te sobe... in tu se kregate kakšen režim je bil to :bonk:
Oh, ti nesrečenik. Seveda so jo imele, "ker ni bilo tehničnih zmožnosti".

Danes tvojemu telefonu prisluškuje cel svet, včasih pa samo tisti udbaš, ki se je tja pripeljal... Niga, plis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gatto

tony

Guru
23. jul 2007
11.077
1.890
113
V Jugoslaviji je kar lepo vladal avtoritaren režim z elementi totalitarizma (sploh v letih 45-53), ki se je kasneje omehčal, še vedno pa je bil avtoritaren.

Kar se raja tiče, sem domneval, da si sposoben razumeti sarkazem. Zgleda ne.
Vse kar si napisal, podpišem.

Tudi US bi lahko Titovo zjebala s tvojo utemeljitvijo, in bi pilo vodo.