dd wrt in radiacija

jest5

Guru
18. avg 2007
25.878
-8.607
113
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik sass pravi:
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Zakonska omejitev je 100mW, več pa itak niti ni smiselno nastavljati iz preprostega razloga: kaj ti pomaga navijanje ene strani, če je druga stran še vedno enako močna (telefoni, tablice, laptopi). Sploh pa so prenosne naprave itak ful zabremzane in navadno delajo precej pod 100mW (šparanje z baterijo), zato navijanje routerja za prenosne naprave sploh nima smisla.

Navijanje oddajne moči je smiselno le, če naviješ obe strani - torej da imaš point-to-point povezavo med dvema routerjema, ali pa da tudi na računalniku naviješ mrežno kartico.
...
poglej še s te strani: običajno gre velika večina prometa v smeri router -> prenosna naprava, zato navijanje moči na routerju zagotovo pripomore k boljšemu delovanju.

To nima veze. Za vso komunikacijo je potrebna tudi povratna informacija o potrditvi dostave. Izjema je UDP protokol. Pa še ta ne more delati, ker se klient s preslabo oddajno močjo sploh ne more povezati na router - za to je namreč potreben večsmerni handshake.
Ja samo za potrditve rabiš manj podatkov, zato je lahko v to smer bolj švoh linija. Važno le, da se naprava uspe povezati z oddajnikom.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.837
666
113
Če obojesmerna komunikacija deluje, pol je to res. Če pa je odjemalec za to premalo močan, pa ti navijanje routerja ne koristi.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.706
157
63
Generalno gledano se dvigovanje moči v mW zelo izplača - hitrejši wireless v smeri proti klientom. Za kontra smer pa bo že nekako uspel oddati tistih nekaj podatkov.
Lahko pa dvigneš moč na maksimum, na računalniku pa priključiš USB Wi-Fi kartico z Realtek 8187L chipom in imaš v obe smeri povečano moč, poleg teha ima 8187L še izvrstno občutljivost in tako imaš gotovo super domet.