Dalmacija

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Zanima me varianta Lumbarda 2 tedna (zadnji teden aprila, prvi teden maja) - 2 odrasla, 2 majhna otroka (4 leta in 10 mesecev). Je vreme že tako prijetno, da se splača iti? Kakor se spomnim svoje mladosti, smo hodili med prvomajskimi v Istro in je bilo že kar fino. Ne ravno za kopat se, no, ampak vseeno prijetno. Raje počakamo do začetka ali sredine junija?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
kopali se otroci ne bojo, to je sigurno, vreme bo verjetno čez 20 čez dan in hladno ponoči
 

Obozujem_morje

Zelenc'
27. feb 2011
6
0
1
Ljubljana
@ Notranjc: ne, ni Kapetanova Kuča, ampak Vila Koruna. Najboljša črna rižota, kar sem jih kdaj jedla v življenju!

@ Chao Ren: V Lumbardi sem bila zdaj, 18. februarja. Bila sem v majici z dolgimi rokavi (brez jakne seveda), ko pa je sonček pokukal vem sem bila pa v majici brez rokavov (zavtrje), ker je bilo 16 stopinj. Aprila je tam že tako toplo, da se ljudje sprehajajo v kratkih rokavih, ko je sonce. Za prvomajske praznike se za domačine uradno začne kopalna sezona. Če greš v Lumbardo, pojdi v apartmaje Ob bazenu, kjer imajo bazen, in ta se pa res segreje na 25 stopinj v sončnem vremenu. Bazen ima tudi otroški kotiček (2 x 2 m, 35 cm globine), tam bodo tamali lahko že čofotali, medtem ko boste odrasli na ležalniku brali knjigo ali pa pekli kosilo na žaru.

Je pa res, da za vreme ni garancije. Tako lepo sočno vreme je pač normalno v Dalmaciji, če pa imate ravno smolo, da 3 dni dežuje, je pa to pač smola. Se kdo spomni lani, ko je bilo od 24.07. - 2.8. tako oblačno, 20 stopinj in ful mrzlo morje?!??! In to v tednu, ko bi dal človek roko v ogenj, da je res najbolj ziher za it na morje... Tako da... pač zaupaj sreči in pojdi dol za prvomajske oz. takrat, ko to terminsko oblj paše, ker je glede vremena isti šmorn.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
kopali se otroci ne bojo, to je sigurno, vreme bo verjetno čez 20 čez dan in hladno ponoči

Se mi je zdelo. Bomo prestavili na sredino junija. Morje najbrž še ne bo prav toplo, bo pa bazen ob bajti najbrž OK za čofotat.
 

Rocco

Pripravnik
17. jan 2008
200
0
16
Ljubljana
V Veli Luki je fajn družinski kamp Mindel, bil parkrat z boljšo polovico in vsakič je bil jok ko je bilo treba domov.
Zame najboljši dopust ever, res pa da nekega nočnega življenja ni za pričakovat, plaže so predvsem kamnite...
Fajn je izlet na Proizd oz. Ošjak, ali pa po okoliških vaseh...