Dalmacija

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Išče se otok v Dalmaciji, z lepo plažo (ne mivka, ampak drobni kamenčki), išče se za ca 10 - 14 dni za dve osebi. Zaželjen je soliden apartma (obvezen lastni roštilj). Ne preveč turistično a vseeno, da greš lahko zvečer na kakšno dobro večerjo.

Nekaj sem gledal Mljet, Brač, Hvar ter Korčulo, to je nekako jagodni izbor. Morda kakšno priporočilo za namestitev.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Največ plaž s tvojimi zahtevami ima Hvar, glej pod Milna, Sveta Nedelja, Ivan Dolac...
Mljet takih plaž nima, pa tudi sicer Mljet ni ravno živahen, pa ne mislim diskači ipd., ampak je naravni park in je res zelo na easy.
Korčula tudi nima peščenih plaž, oz. jih ima ampak ne v bližini apartmajev - se moraš vozit z avtom/čolnom, kar meni ugaja, plaže so posledično prazne. Kar mi je pa sploh všeč - Korčula tudi v špici sezone ni "overcrowded", vedno si lahko poiščeš kotiček le zase.
Brača ne poznam najbolje, bil sem edino na Bol-u.

V glavnem, all in all, meni najlepši Dalmatinski otok je Korčula. Mir, dobra gastro ponudba, lepe plaže, staro jedro Korčule intimno, lepo, ravno prav veliko za večerni sprehod. Hvar je postal preveč razvpit zadnja leta - pribežališče CRO Jet seta, sami naduvanci.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
V glavnem, all in all, meni najlepši Dalmatinski otok je Korčula.

Podpis, se strinjam.
Kaj več v zvezi z namestitvijo žal ne bi znal povedat, ker jo vedno peljem s sabo - šotor namreč.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
O namestitivi na Korčuli je veliko napisanega na forumu, vsako leto se debaitra o tem
smile-1.gif
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Dej malo več napiši. O kampiranju na Korčuli mislim. Kje priporočaš? Kje so dobre plaže v bližini kampa? Tudi mi smo kampirajoči, do sedaj predvsem na Hvaru, bi pa sprobali še kaj drugega. Sploh, ko toliko hvalite to Korčulo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
še en glas za korčulo.zakon otok.vsega ravno prav.če si pa zahočem mir pa grem na molat.pa sva gor samo midva pa nekej 150 domačinov ter 100 turistov
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Jaz sem eden tistih, ki se načeloma ne vračam na kraje, kjer sem enkrat že bil. To pomeni, da sem bil na Korčuli le enkrat.
Kampiral sem v kampu Kalac. Gre za precej velik kamp, razdeljen na parcele, "en ovinek" stran od trajekta, ki pripluje iz Pelješca. Nekega posebnega luksuza nima, tudi plaže ne, je pa imel takrat (leta 2004) nekega vzdrževalca, ki je popoldne "na črno" prodajal in dostavljal domače vino.
cool-1.gif

Meni je bil kamp super, ker je slabe pol ure hoje oddaljen od mesta Korčula, ki je (vsaj meni) enkratno, služi tudi kot izhodiščna točka za izlete na Mljet. Do plaž sva se ponavadi zapeljala kam drugam, npr. do Lumbarde (mivka) in še na nekatere manjše in manj obljudene plaže, za katere nama je takrat povedal že omenjeni vzdrževalec ob kozarcu črnega. Imen in lokacij se žal ne spomnim več. Za kopanje se lahko izkoristi tudi precej malih (nekaj tudi nenaseljenih) otočkov na vzhodni strani otoka (Badija, Planjak, Vrnik,...), do katerih vozijo taxi čolni iz Korčule. Po celem otoku sem opazil precej tabel za kampe, veliko je bilo tudi manjših privatnih, a žal kakega drugega nisem stestiral. Otoka je po dolgem za cca. 40km, cesta je bila že takrat špica, tako da malo vozakanja gor in dol ni predstavljalo kake večje težave.
 

Obozujem_morje

Zelenc'
27. feb 2011
6
0
1
Ljubljana
Tudi jaz obožujem Korčulo!. V Lumbardi so eni super apartmaji od enih Slovencev, ki jih oddajajo. So samo 50 m od plaže, ful lepo urejeni, imajo celo bazen in roštilj seveda, cena solidna, okoli 100€ /dan za 4 osebe, ali pa ta velik apartma za 8 oseb, 150 €/dan. Plaža takoj zraven je skalnata, ni za poležavanje, ampak imaš zato bazen, V mestu (ca 0,5 km) je prodnata plaža, majhni beli kamenčki, z beach barom. Dokaj blizu (2 km) so te peščene plaže, ampak to je bolj za majhne otroke, ker so dolge plitvine in moraš hodit ful časa predno lahko zaplavaš. Vtipkaj v google "apartmaji ob bazenu lumbarda", pa jih boš našel, ena slovenska turistična agencija jih trži.

Drugače pa toplo priporočam moj najljubši otok Brač...ima najboljše plaže od vseh otokov, veliko prodnatih plaž z majhnimi belimi plažami. Bol je seveda nepremagljiv, ima tako posebno energijo, veliko možnosti za športanje (kajting in surfanje še posebej!), trekiing na vidovo goro...skratka čisti cukerček. Ful lepo in mirno mesto so tudi Pučišæa, kjer odelujejo slavni braški kamen. Tudi tam so lepi apartmaji, ljubko mestece za večerni sprehod, mirno...malo pogooglaj... Z Bolom ne moreš zgrešit, če imaš rad živahno dogajanje. Oh, kdaj bo že to poletje...?
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Obozujem_morje pravi:
Bol je seveda nepremagljiv,

No ja... Been there, done that, pa nimam nobene želje ponavljat.
Vsakemu svoje, kakšen bi pa bil Brač, če bi vsi tja lezl?
smile-1.gif


Ampak danes si se pa spravil reklamo delat, a?
ne-ne-1.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Kalac je edina normalna destinacija za kampiranje na Korčuli. Peš 20 min do centra mesta, "plaža" ob kampu je sicer bolj za to, da otrokom ni dolgčas, za kopanje se zapelješ v Lumbardo/Račišče/Pupnatsko Luko...
Tudi jaz se načeloma ne vračam posebej na ista mesta, ampak v Kalcu sem pa bil že ene 4-5× v zadnjih 10 letih.
Ive (tisti z vinom, olivnim oljem, etc) je pa faca, ja. A njegova hčerka še oponaša Šakiro na terasi od Bon Reposa?
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Super, hvala. Tole je torej absolutno za sprobat. Katera varianta pa je glede dostopa najboljša? Berem, da je trejekt iz Splita drag, pa da gredo eni kar iz Reke, pol je še Drvenik, sam je samo trikrat na dan ali kako.
Dajte še to malo napisat.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Ja, točno, Pupnatska Luka je bila ena od lokacij, ki jo je (Ive?) priporočal, hčerke žal nisem spoznal.

@alpek: Varianta je tudi trajekt Ploče-Trpanj iz celine na Pelješac, katerega potem prečiš in še drugi trajekt Orebič-Korčula. Oba sta relativno kratka in cenejša, ampak je od Splita do Ploč dobrih 100km vožnje. Trajekt iz Drvenika mora obpluti Pelješac, posledično je vožnja nekaj daljša in cena višja. Od Drvenika do Ploč je cca. 25km. Preglej malo cene na Jadroliniji in preračunaj.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.122
75
48
Glej, najdražje je, če greš najdalj s trajektom (in obratno). Torej;
- najdražje je trajekt Reka - Korčula,
- potem (ta opcija je za tiste, ki se ne marajo kaj veliko voziti) imaš ene 2× dnevno trajekt Split - Vela Luka,
- od splitske kar občutno cenejša je Drvenik - Korčula (v kur*** vozni red),
- še malo naprej in ceneje je trajekt Ploče - Trpanj na Pelješac in potem Orebič - Korčula,
- najcenejša varianta z največ vožnje pa je po kopnem čez Ston in Pelješac do Orebiča in potem 15 minut s trajektom na Korčulo.

Jaz sem šel zmeraj najbolj okoli riti v žep. Pa niti ne toliko zaradi denarja, kot zato, da ni treba gledati na vozni red (Orebič - Dominče vozi v sezoni čez dan takorekoč non-stop; dva trajekta se srečujeta gor - dol na 15 minutni relaciji), pa daš klimo na 23°C in lepo lagano proti Dubrovniku, pri Stonu desno, si pogledaš še njihov kitajski zid in malo uživaš dopust.
 

Obozujem_morje

Zelenc'
27. feb 2011
6
0
1
Ljubljana
@alpek: Trajekt Split - Vela Luka stane 70 € v eno smer. (avto in 2 osebi) Če greš vse okoli, od Splita do Stona, pa potem čez Pelješac, prišparaš 30 € (vračunano, da porabiš več za bencin in tistih 10 € za trajekt Orebič-Korčula). Če se mi mudi, grem ponavadi iz Splita na Velo Luko (ker sem 1 h hitreje na cilju, če grem v Velo Luko, pa še na trajektu imam 2,5 h časa, da na laptopu pogledam maile- kupi si USB stick na VIP-u za 20 € in nato še za 6 € 1GB prenosa podatkov, in si zmagal)). Če grem pa v Lumbardo, je pa časovno isto. Iz Drvenika se še najbolj splača iti, ker vozi direkt v Velo Luko in je občutno cenejši (30 €), problem je samo v tem, da vozi samo v high season, to je od 10.07. -20.08., torej ga v ostalih terminih ni. No skratka, jaz grem z veseljem okoli žez Pelješac, če sem spočita in se mi da vozit, ker se še v Stonu ustavim na ostigah in najboljši črni rižoti na svetu, tako da teh prišparanih 30 € zaradi trajekta ponavadi investiram v kvalitetno kosilo :)

Če rabiš še kako info, se kar javi, Korčula je moj drugi dom...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Citat:
Uporabnik Obozujem_morje pravi:
ker se še v Stonu ustavim na ostigah in najboljši črni rižoti na svetu, tako da teh prišparanih 30 € zaradi trajekta ponavadi investiram v kvalitetno kosilo :)

Kapetanova Kuča?
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Majhnih kamenčkov je na otokih bolj malo, vsaj po mojih izkušnjah. otoki so ponavadi skalnati. Močno odsvetujem Brač in pa Hvar. Oba otoka sta me zelo razočarala. Na Hvaru je sicer pestro življenje in dobra ponudba, ampak meni je prvo merilo morje in tam mi je bilo obupno. Povsod skale, tudi morje se mi ni zdelo preveč čisto, voda je hitro globoka, nikjer posebaj mirnega kotička ... Sicer nismo dali čez cel otok, ampak nekako zgornjo polovico sem celo videla in v dobrem spominu mi je ostala samo Jagodna na Hvaru. Brač je overcrowded in dolgočasen. Za lepe plaže s kamenčki se mi zdi, da se je bolje držati obale. Tam okrog Šibenika in južneje je noro lepo.

Kakšne izkušnje imate pa kaj z Visom?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Bol na Braču je samo za tiste, ki so tudi na plaži radi 5 red do mora... enkrat in nikoli več zame

na korčulo pa smo hodili 4 leta k enim domačinom v majhnem naselju, ki gleda proti Lastovem. Najboljša rešitev za transport tja pa se je vedno izkazala kot okrog po cesti čez Pelješac. Si še najprej in najceneje.

Za nazaj je pa super varjanta Vela Luka-Split, ker lažje tempiraš prihod na trajekt kot pa iz Slovenije do Splita.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Bitch_inside pravi:
Kakšne izkušnje imate pa kaj z Visom?

Odlične. Tam je bilo sicer treba najeti apartma (najela sva ga v mestu Vis malo nad pristaniščem, tako da je bil razgled vrhunski), ker je kampiranje prepovedano (no, vsaj takrat je bilo). Zanimiv je, ker imaš veliko za pogledat - Titova špilja na Visu, Plava špilja na Biševem, Zelena špilja na Ravniku, bunkerji, tuneli na otoku, tuneli ob morju in še kaka zadeva iz naše polpretekle zgodovine. Na splošno nekih hudih plaž nisva našla, nekaj jih je sicer bilo kamenčkastih, iz Stinive sva se pa hitro pobrala, ko sva nekje med kamni zagledala odvržene injekcijske igle. V notranjosti otoka so izvrstne konobe, ljudje so zelo prijazni.

All in all - otok, na katerega bi se zagotovo rad še kdaj vrnil a kaj, ko je za videti še toliko drugih krajev...
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Jaz sem bil pa nad Korčulo malo razočaran. Bil sem par km stran od centra Korčule, sicer izredno lep in poceni kamp (Vrbovica), ampak plaža in morje me nekako nista najbolj navdušila. Tudi pod vodo ni nobenega živeža. Je pa zelo lep otok za vozit se po njemu, ker je tako lepo zelen in neposeljen. Pa še cesta je bila lansko leto stara šele kak teden. Kak užitek.
cheer.gif

Mesto Korčula je pa tisto pravo, dalmatinsko. Za sprehode, večerje, itd...
zmaga.gif
Medtem ko mi je pa Vela luka delovala zelo dolgočasno, revno, kot kaka naša Izola. (je pa to bil edini oblačen dan, morda zato)

Plaža na Korčuli



Hvar me je pa zelo navdušil ne glede na to, da je bil tisti večer edini kamp/apartma v bližini frej, en zanikrn in precej drag kamp. Bil sem pa v kraju Milna.
Če ti je všeč lepa prodnata plaža in čisto morje, potem si raje izberi Hvar. Ker je obala kjer ni zalivov v večini kamnita, je tudi užitek snorklat.
V mestu je samo ene par hiš, ampak skoraj pri vsaki ponujajo poleg nastanitve odlične specialitete po normalni ceni. Tu sem jedel najboljšo rižoto s sipo in pa kalamare na žaru do sedaj.
zmaga.gif
Mesto Hvar je pa tudi samo nekaj minut stran.

Še plaža v Milni. Sem dal večerno sliko za boljšo primerjavo, ker je zgoraj oblačno vreme. (par metrov za mojim hrbtom je pa še FKK plaža, če te zanima)