Daljinec LG TV

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Pozdravljeni!

Trenutno sem že dovolj nervozen, da ne morem več iskati naprej, zato bi prosil koga za nasvet, če ga ima. Namreč včeraj zvečer sem še ugasnil TV in šel spat, danes pa sem malo prej preiskal praktično celo stanovanje in nikjer daljinca od TV! Na srečo imam Siol Box in ko sem prižgal TV na gumb lahko menjavam programe na Siol Box-u z drugim dljincem. Gre za TV 37LG5000. Imam priključene 3 HDMI naprave in me sedaj muči, ker kar veliko preklapljam med njimi na kak način lahko preklapljam? Obstaja kaka aplikacija za telefon?

Seveda računam, da se bo daljinski našel nekje založen, ampak trenutno "ni noben kriv", da bi ga kam založil. Najslabša možna varianta je, da je po pomoti kje v smeteh, saj se je nekaj čistilo in prelagalo zjutraj. Kaj pa bi priporočali v tem primeru ali nabavit original daljinca ali pa kupit kakega univerzalnega? Kateri univerzalni omogočajo večino funkcij z originala in niso predragi?

Hvala za pomoč in lp, moram malo ohladit živce, potem pa še enkrat iskat!
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Če imaš android in ima tv wifi potem obstaja aplikacija.

Nekateri lg-ji še imajo input gumb ob/pod zaslonom, preveri.
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Ja pa res ima ob robu gumbe vsaj za te osnovne funkcije. Vsaj to, da se lahko kaj menja. Ne kaže pa nič bolje z iskanjem daljinca, tako da me zanima kake imate kaj izkušnje z univerzalnimi daljinci? Kak vredu za ugodno ceno? Ker res praktično ne rabim daljinca za TV razen za prižgat, vgasnit in menjat med INPUT-i ne bom dajal 40 EUR za original, v primeru da tega ne najdem.

lp
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
Za univerzalnega priporocam logitech harmony (200 je za tri naprave, 300 je za stiri naprave) lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sam imam logitech harmony 300, dal sem nekje 15€ za novega in sem res zadovoljen z njim.
Povežeš ga z USB na Pc in preko spletnega vmesnika poiščeš, če je tvoja naprava na seznamu in potem shraniš na daljinca.
Če slučajno kake funkcije ne najdeš, ga lahko naučiš.
Zelo enostavno ga je skonfigurirat in dela kot šus, če ga boš nabavil ti ne bo žal
wink-1.gif
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Hvala za nasvete.

Popotnik, po tem sklepam ko ga kuppiš ga povežeš in vidiš a je kompatibilna. Jaz bi vseeno pred nakupom rad vedel ali podpira moje naprave
smile-1.gif


lp
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ker ne verjamem v čudeže, mislim da bi moral vseeno malce bolj podrobno preiskati prostor, kjer je televizor. Če je to dnevna soba, je možno da je daljinec kje med spoji sedežne ali podobno. Jaz bi vseeno še enkrat temeljito preiskal prostor.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Jaz osebno nisem za neke univerzalce ( razen mogoče kakšen Harmony ).
Če hočeš original ( al pa cenejši ponaredek ) pokliči na Aswo ( v Mariboru ) - tam sem na zadnje kupil ponaredek za mojo omo, ki je starega uničila !
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Janez _Krajnski tudi jaz ne verjamem v čudeže, ampak po dolgotrajnem iskanju še vedno ni blo rezultata. Res na srečo ima TV par gumbov (za katere prej sploh nisem vedel) da ga lahko za silo upravljaš, programe pa itak menjujem preko Siol Box-a. Tako, da seveda bom še malo pogledal in počakal kak dan, če se kje najde, drugače pa bo potrebno poiskat alternativo. Ni pa tudi meni čist nič jasno kako se lahko tako založi ali pa celo stran vrže s kakii drugimi zadevami! Res ne vem.

Popotnik glavni je TV, ki je 37LG5000 Vsaj tako je označen model, drugače pa je to 37" LG model 5000.. Bi pa bil samo plus, če bi zraven lahko upravljal tudi z radijskim stoplpom Aiwa XR-M99 in pa tudi s Siol Box (ki je firme Netgem N8200).

lp
 
Nazadnje urejeno:

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Popotnik super. Hvala ti. Sem vedno bil precej proti univerzalcem, ampak sedaj vidim, da imajo nekaj čudovitih zadev. Itak mi je šlo na živce, da sem vedno moral uporabljati več daljincev! Ta gumb moraš potem verjetno sprogramirat tako, da naredi to (vklop TV in Siol Box a ne?). Si me praktično prerpičal, da je to to kar rabim
smile-1.gif


A lahko mogoče zaupaš kje pa si ga dobil za 15 EUR novega? Jaz bolj ali manj najdem cene med 25 in 35 EUR.

Hvala in lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za 15€ sem ga dobil po vezah
wink-1.gif

Drugače je pa cena okrog 25€
Ta gumb Watch TV ne rabiš sprogramirat, ker bo deloval samodejno takoj, ko boš nastavil TV in Box.
Ko boš imel Tv in Box shranjeno na daljincu odklopiš daljinca iz Pc, usmeriš proti Tv in stisneš watch TV in se ti bosta obe napravi zagnali samodejno
wink-1.gif


Tudi sam sem bil proti tem univerzalnim, vendar mi je potem crknil za Handan in sem čisto slučajno naletel na enega, ki je imel par teh daljincev (testnih) sem sprobal in bil zadovoljen in mi ga je prodal za 15€.
Sem ga kontaktiral, če bi lahko še kakega zrihtal za 15€ pa je rekel, da žal ne more.

p.s.
Če boš rabil kakšne nasvete za nastaviteve samo javi
wink-1.gif

Drugače pa imajo na njihovi strani res zelo preprost čarovnik, ki ti pomaga pri vseh nastavitvah.
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Hmmm... daljinec se je našel na enem "nemogočem" mestu
smile-1.gif
Po eni strani vesel, po drugi pa že z mislimi pri Harmony. Ampak bom sčasoma vseeno nabavil Harmony in ga namestil za več naprav.

Sedaj pa me zanima sledeča stvar. Daljinec je kot na sliki. Skrajno zgoraj levo ima gumb TV, pod njim pa STB. Seveda, če vklopim STB ne morem menjavati programov na TV, pa me zanima ali je možno ta gumb STB namestiti, da bi delal s Siol Box? Verjetno ne, če pa je način pa bi bilo super.

lp
1711992-Lgdaljinec.jpg
 

Priponke

  • 1711992-Lgdaljinec.jpg
    1711992-Lgdaljinec.jpg
    14,7 KB · Ogledi: 346

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Verjetno je to ta cifra, ki je že na dnu prve strani (na sliki tista nad napisom LG in pod vsemi gumbi)
:
MKJ40653802

lp
 

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Škoda, vseeno hvala za trud! Bo pa to spet en razlog več, da ob priliki nabavim Logitech Harmony. Bi pa blo fajn, če bi tako simpl lahko rešil zadevo z obstoječim daljincem.

lp