Daewoo / Chevrolet Evanda

Saby

Zelenc'
11. okt 2021
15
8
3
Pozdravljeni,

vprašal bi vas ali ima kdo izkušnje z omenjenim modelom katerega nameravam nabaviti.

Model je zelo redek, gledal sem teste pa se je izkazal kar dobro.

Zanimiv mi je ker celo življenje vozim in si lastim velike modele ter sem navajen avtomatskega menjalnika.

Hvala za pomoč in nasvete
 
27. jan 2022
5.780
2.268
113
Kakšen resen razlog za nakup 20 let starega avta z zastarelo tehnologijo?

Drugače se imenuje tudi:
Also called
  • Chevrolet Epica
  • Chevrolet Evanda
  • Daewoo Evanda
  • Formosa Magnus
  • Suzuki Verona
 

Saby

Zelenc'
11. okt 2021
15
8
3
Kaj je po vajino narobe v kolikor sem ljubitelj in sem že imel Daewoo (Nubira in Leganza) ter Chevrolet (Caprice) ?

Tržne vrednost nima, ni to za razvajence, ampak za ljubitelje.

Ohranjenost je odlična.

Mimogrede za omenjeno ceno, 1000€, sem pred leti dobil 8 let staro Nubiro od osebe katera je nujno rabila denar in imela za poravnati še en obrok, z omenjeno legendo pa sem se vozil nadaljnih 5 let. Kaj je lahko boljšega?
 

Saby

Zelenc'
11. okt 2021
15
8
3
V čem pa mislite da je vzrok da se Chevrolet pri nas ni izkazal tako kot Daewoo ter se je hitro poslovil?

V čem naj bi bil vzrok za neuspeh omenjene družinsko-poslovne limuzine? Folk je raje kupoval Hyundai Sonato ter rabljeno precenjeno nemško sveto trojico.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.437
1.873
113
Bi rekel da je razlog predvsem to da naše ceste enostavno niso primerne za take cestne ladje v amerškem stilu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.026
4.016
113
Jst mislim da ima pogon na napačnem koncu, pa motor za 90 stopinj narobe postavljen. Skratka gre za čisti podaljšan C segment kar je ponavadi izredno slab kompromis.
 

Saby

Zelenc'
11. okt 2021
15
8
3
Jst mislim da ima pogon na napačnem koncu, pa motor za 90 stopinj narobe postavljen. Skratka gre za čisti podaljšan C segment kar je ponavadi izredno slab kompromis.
A misliš to da ima prednji pogon in kontra postavljen motor ter da gre za podaljšano oziroma luksuznejšo izvedbo Vectre oziroma Omege na korejski osnovi?
Mimogrede tako ameriška kot azijska vozila z izjemo nekaj modelov pri nas niso zanimiva, prav tako pa zadnja leta upada priljubljenost limuzin z izjemo prestižne trojice (MB S, Bmw7, Audi A8). Je pa znano da pri njih dobiš največ za omenjeno ceno tako glede opreme kot tudi prostornosti.
 

matjazy

Fizikalc
3. jan 2008
199
106
43
Avto je (bil) len, žejen, absolutno premehak. Kdorkoli je šel na testno vožnjo, avtomobila pač ni kupil. Tudi testi (eden je bil v avtomagazinu - možakar, ki je avto testiral, ga je med relativno preprostim manevrom komaj še ujel) tem avtomobilom niso bili naklonjeni. Edini plus je bila cena.
link do testa
 

Saby

Zelenc'
11. okt 2021
15
8
3
Sem prebral omenjeni test.
Kaj pa je po tvoje narobe s Sonatami, saj jih je bilo 5.generacij? Si jo imel?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.843
5.626
113
Kot so ti že povedali.....nimamo cest sa tak avto....to bi rabil nemško AC in 200+km na dan v kosu za tako ladjo...

Imeli doma 4.generacijo....2.0 16V.....prevelika za naše mestno jajcanje.....pila kot vsak drug 2.0L tistega letnika....odzivna bolj v višjih obratih (če že bi mel raje 2.7 V6 ampak saj veš...poraba registracija...)

Pa predvsem je bla premehka....od podvozja...do servovolana....za na nemško AC super....za po Lj...Kranju se jajcat ne....
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.437
1.873
113
Kdorkoli je šel na testno vožnjo, avtomobila pač ni kupil. Tudi testi (eden je bil v avtomagazinu - možakar, ki je avto testiral, ga je med relativno preprostim manevrom komaj še ujel) tem avtomobilom niso bili naklonjeni.
Točno to!

V usa to še gre, ker so ceste široke in ravne, pa bencin ja zastonj. In tam se je blo prav fajn furat s tako ultra mehko full size limuzino. Samo misel na to, da bi moral s tem skozi Hudo luknjo, ali pa npr čez Gorjance, pa je bila prav zastrašujoča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.843
5.626
113
drugega razloga kot ceno, ki gre verjetno proti 0, za nakup ne vidim

kvečjemu vidim kak dodaten problem, ko bo treba iskat dele
Dele bo iskal pri Opel dealerjih....pa še tisti ga bodo mel kmal pouhn.....ker se za GM derivate bolj slabo dobi zadeve.....
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
ne, sem pa vozil testne, žalostna zgodba.
Veliki korejski avti iz polpreteklih časov so bili vedno zastareli polizdelki. Folk je pa to kupoval, ker se mu je fino zdelo imet velik avto za četrt cene zaresnega. In verjamem, da večina ni bila razočarana. Isto kot danes aliexpress scena.

Me pa čudi, da se 20+ let kasneje najde kerlc, ki se mu te korete zdijo top in smiseln nakup.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
5. generacija sonate je bila sicer že precej soliden voz, bolj po evropskemu okusu...