Čudna kombinacija dopustovanja? Ali tudi ne.

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Za drugo leto z družino načrtujemo, da bi v 2 tednih združili najprej obisk nekega evropskega mesta (z avtomobilom ali vlakom/letalom), nato pa iz tega mesta naprej z letalom "na morje", ter letalska vrnitev direktno domov, če smo štartali z vlakom/letalom oz vrnitev v originalno mesto, kjer nas čaka avto in pot z avtom domov. 2 tedna je okvirni rok, mogoče bi se dalo tudi raztegniti v 3 tedne.

Trenutno vodilna kombinacija je najprej London (ne bi bil klasični turistični obisk, saj ga s tega konca že precej poznamo), kjer bi se zadržali 3 do 4 dni max, nato pa v Lizbono (Portugalska), ogled mesta v 4 dnevih in nato naprej do "končne" destinacije, ki bi bil apartma/hotel/mobilna hiška v kampu nekje na obali Portugalske.

Potuje družina z otrokom, tako, da nekih divjih idej se ne bi šel. Jaz razmišljam letalo iz Brnika do Londona in zopet letalo do Lizbone, od tam pa do končne destinacije z vlakom, busom ali kakšnim drugim prevozom. Nato pa polet nazaj direktno na Brnik, če se da. Druga opcija je avto/vlak do Londona, a nekako ne vidim smisla v tem.

Super bi bilo, če bi se malo razgovorili z idejami in priporočili o tej varianti, še posebej, če se javi kakšen znalec Portugalske glede dobrih hotelov v središču mesta in potem naprej dobrih destinacij za preživljanje klasičnega dopusta (morje).

Zakaj London? Ker tam pač uživamo in imamo še par stvari za pozjat, pa vedno je zanimivo (ok plus kolegi, ki so gor)
Zakaj Lizbona? Ker je nekako pozabljeno turistično mesto, ampak hkrati mislim, da se ga izredno splača obiskat.
Na "morje" pa bi ravno zato potem šli tudi v tej državi, ker nekako ne bi hodil še kam drugam, da ne omenjam denarnih težav
grin1.gif
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Še to, šli naj bi se junija do julija. Alternativa je seveda London maja in potem Lizbona z morjem kdaj drugič, ampak bi bilo dražje verjetno, kot to opraviti skupaj.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Trenutno imam lepo splanirano pot v London z Brnika in Iz Londona v Lizbono, problem vidim, da bo pot iz Lizbone nazaj na Brnik, ker direktnega leta očitno ni.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Problema ni. V Lizboni boš itak najel rentacar, vsaj za prevoz do "morja". Pot do južne obale vzame par ur, tako da boš brez truda družinico pravočasno pripeljal nazaj do letališča.

Ker omenjaš denarne težave: lahko si privoščite tudi divje kampiranje in se na atlantski obali pridružite množici surfarjev / kajtarjev s cele evrope. Edino plaža in vetrovi so bolj pisani na kožo njim kot tebi - plavanja kot ga poznamo mi, tam večinoma ni. Sicer pa J obala (Lagos, Faro...), je turistično bolj razvita in obljudena kot atlantska, pa vetrovi, tokovi in plažno vzdušje nasploh zna biti bolj prijetno.

Aja, stroški za letalske prevoze ne bodo ravno nizki, ker enosmerni so relativno gledano ponavadi precej dražji od povratnih. Ampak to si verjetno ugotovil že sam.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Jaz sem letos naredil takole:



Moj predlog? Letalo do Malage/Seville, potem pa z avtom dalje.

Malaga ima to prednost, da se da tam dobiti enega najcenejših rentacarjev daleč naokoli. In leti so poceni
smile-1.gif
.

Edit: spregledal, da je London "nujen".

LP,
PIC
 
Nazadnje urejeno:

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Letalo še ni tako hudo. Iz Brnika do Londona in od tam do Lizbone se da priti kar ugodno. Iz Lizbone na Brnik ali vsaj bližnje letališče pa precej misija nemogoče. Vsaj po neki normalni ceni ali brez prestopov. Kako je z morjem na Portugalskem poleti? Vedno hladno "ko pes"?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Trenutno imam lepo splanirano pot v London z Brnika in Iz Londona v Lizbono, problem vidim, da bo pot iz Lizbone nazaj na Brnik, ker direktnega leta očitno ni.
Še najceneje znaš nazaj priti čez Bruselj (glej Brussels Airlines)