Covid-19 Covid 19 - The best of

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
McGiver
Da.


ug16363ete961.jpg
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Začel se je še en prelep dan.

Zjutraj smo se zbudili, vsi negativni, še dobro.

Otroci so na varnem - ne hodijo ven, zdravje je na prvem mestu, zato ne hodijo v šolo in so namesto tega na varni razdalji preko ekrana, 5 ur je hitro mimo. Še dobro, da nam je ministrstvo kupilo 4 laptope, 3 kamere in dve miški, printer, papir, kartuše, vse smo dobili. Ko smo imeli problem z WiFi-jem, so nam dali še popolnoma nov router sistem, ki omogoča, da lahko otroka nemoteno spremljata sliko na ekranu, z ženo pa delava na daljavo. Enkrat smo imeli nekaj tehničnih težav, pa smo samo poklicali na ministrstvo in so fantje takoj prišli uredit.

K sreči smo država, ki je tehnološko v Evropi na prvem mestu, zato smo na vse računalnike tudi dali nalepko ministrstva, in dodali še ministričino ime - še nikoli se ni noben minister tako zavzel za nas in nam dal opreme v vrednosti 3000 evrov, vsak mesec pa še plačajo račun za internet. Kakšni srečneži to tisti, ki imajo še majhna stanovanja in rabijo več prostora, da so lahko otroci vsak v svoji sobi. Prepričan sem, da dobijo nova stanovanja. Bomo imeli pa vsi enako znanje na koncu - vsi se bomo znali logirat v Teamse. Neverjetno!

In pazite to - ravno zadnjič sem se pogovarjal s sestro v Avstriji, ki je že 3 mesece nisem videl, saj si ne upamo mimo meje, ker virus tam preži na nas, in se temu raje izogibamo. Pa saj, druženje otrok bo pač počakalo še kake pol leta. Skratka, sestra me je prosila, če bi ji lahko nekaj presnel na 3,5 inčno disketo. Smešni Avstrijci, pojma nimajo, naj pokličejo na naše ministrstvo, da jim razložijo, kako se zadevi streže in hkrati nadzorujemo epidemijo in virus!

Čeprav nerad, sem moral iti v trgovino, ker je popust veljal samo še danes. Preveril sem, če je trgovina v naši občini, pripravil telefon in aplikacijo na njem - še dobro, da jo imam, ščiti me pred virusom, ki ga trosijo drugi. Dal sem si še masko na glavo, kar v stanovanju, če se slučajno v svojem avtomobilu okužim. Ampak, pred trgovino je bilo kar nekaj ljubljanskih in mariborskih tablic. Le kaj počnejo v naši regiji in virus nosijo k nam! Kar strah me je postalo, neodgovorneži! Seveda, je bilo nekaj preveč ljudi, ker je bila ravno upokojenska sreda.

Kakorkoli, uspešno sem nakupil tisto, kar rabimo za tri dni. Aplikacija pravi, da nisem imel nobenega stika. Hvala bogu, virus me ni našel. Potrebovali bi sicer še nekaj oblačil, ker so otroci zrasli, ampak, bomo kar po internetu, saj probat oblek itak ni potrebno, ker kupovanje oblačil je mnogo bolj nevarna zadeva, kot nakup živil. K sreči imamo gospodarskega ministra in stroko, da uspešno prepoznavajo te nevarnosti.

Ko sem prišel domov, sem na hitro oddelal tiste pol ure, kolikor rabi firma, da preživi in da lahko v miru čakamo, da se vse tole konča. Hvala bogu nismo lani v firmi nič investirali, delali nobenega napredka, da ne bomo letos presegli 80 % lanskega leta. Končno sem na boljšem kot tisti bedaki, ki stalno nekaj delajo in se trudijo, ker bojo morali vračat.

Torej, firma me ne rabi, posvečam se samo otrokom in njihovim težavam. Sicer pa dan preživim na kavču, ob pivu in čipsu, Predsednik je rekel, da bomo tako rešili epidemijo. Ne razumem, zakaj se nekateri tako pritožujejo. In pri tem si še drznejo hoditi naokoli brez maske na glavi. Ravno danes sem si na popoldanskem sprehodu dodobra ogledal dva kretena, ko sta šla mimo mene. Sredi ničesar in na par metrov narazen, si drzneta mene spravljati v nevarnost. Človek pa res nima miru! No, pa saj imam aplikacijo in nosil sem masko. Pa tudi ura je bila še vedno prava, čeprav se je z grozljivo hitrostjo bližala deveta zvečer! Resnično pa upam, da sta bila onadva iz naše občine.

Pohiteti smo morali - sicer ni bilo nikjer nikogar, ampak, strah me je bilo, da bi zamudili uro in se okužili. Z zadnjimi močmi (in zaradi maske precej zadihani) smo 5 sekund pred 21. uro smuknili v naše varno zavetje. Aplikacija nam je povedala, da je vse OK, pomirjeni smo se usedli na kavč, spili pivo (in sok) in še naprej reševali epidemijo.

In sedaj je končno prišlo cepivo - končno bomo rešeni. Sem pa videl na internetu, da se da vrsto za cepljenje preskočiti. Cepljeni so bili mladi, ki niti v zdravstvu ne delajo. Moram se malo pobrigat, da bomo cepivo dobili tudi mi. Le zakaj bi samo tastari dobivali cepivo. Bolje je, če ga dobimo mi, da bomo končno rešeni.

Ah, z neizmernim zaupanjem v naše voditelje, ki so, hvala bogu odstranili nepotrebne epidemiologe in druge strokovnjake, ki bi radi spustili ljudi na plano, uspešno krmarimo skozi epidemijo. Naši politiki so tisti, ki razumejo in delajo, tako, kot se to dela, saj so izkušeni stari mački. Zato imamo najboljše rezultate in - a ste videli tista letala, ko smo zmagali? Neverjetno jih je bilo videti, nisem vedel, da imamo taka letala v Sloveniji. Sicer se je virus od takrat nekako vrnil - pa saj poznamo krivce - varčne Gorenjce, veseljaške Korošce, kolesarje, veseljake po garažah in še koga. Še dobro, da nam je zadnjič vlada dovolila, da smo lahko za Božič šli k žlahti. Ne vem, kaj so naredili, ampak verjetno je virus bil na dopustu, zakaj bi nam sicer pustili ven.

Neizmerno zaupamo našim ministrom - neverjetno so usklajeni, še besede in stavki so venomer isti, tudi, če vprašate drugega ministra, vedno dobimo tisto, kar je prav: Pomembno je, da spremljamo epidemiološko sliko in da je zdravje na prvem mestu! Dan za dnem, dokler ne bodo vsi bedaki dojeli!

Srečen sem, da živim v taki državi. Vse je super in vse je fajn. Itak, da se vedno nekdo pritožuje, ampak, kaj je lepšega - nič ne delaš, otroci so varni pred ekrani, firme stojijo, ven ne smemo (še dobro).

Saj so rekli, da bomo zmagali!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in jendomen