Covid-19 Covid-19 Švedska zgodba

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Jao..... mosseero Dej ne lapaj, ker očitno fabrke še nisi vidu od znotrej. Že zdej je ponekod tako, da so garderobe zaklenjene in na šiht hodijo v delovnih cotah, da se čim manj mešajo. Ti bi pa šotorčke postavljal, da gre folk na mraz jest. Tja pa pridejo tako, da se prežarčijo al kako?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
Kot da se šotorov ne da niti malo ogreti. Če se noče, se pač ne da. Poglej štacune in njihove finte z ločitvijo vhodov in izhodov. Torej, v proizvodnji se pa ne da nič zimprovizirati, a ne?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kam boš dal izdelke ko en del delavcev gre jest? Trak se premika dalje. drugo je tam, ko so skupin neodvisne.

Saj hodijo izdelki naprej novi pa ne hodijo zadaj.

Imaš postaje A B C D E na traku. Na vsaki postaji izdelek 15 min (primer), ko oddajo zadnji izdelek iz A se ugasne in gre A na malico, B konča s 15 min zamikom in tako naprej. Ko pride A iz malice začnejo delat in ko 15 min za njimi pridejo B imajo ravno sveže za naprej...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.843
5.086
113
V primeru da delajo neodvisno. Kaj pa če delajo po principu JIT

Firme vlagajo ogromne dnare za optimizacijo proizvodnje. In težko verjamem, da si pustijo taki luft, da lahko določeni deli grejo stran med tem, ko drugi delajo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Če jim daš na opcijo da se zorganizirajo ali pa da komplet zaprejo bodo isti dan našli način...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.196
3.351
113
Sami strokovnjaki na kupu, uglavnem taki, katerim gre teorija odlično, v praksi pa poznajo tovarno zgolj iz slike - stavba z nažagano streho in dimnikom.
Če take strokovnjake preslikaš v vlado, imaš rezultat takšen kot je trenutno.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jendomen in Romzi

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Poglejte od Potrča zadnji video.

Primerja stevilo smrti zadnjih 7 dni med drzavami in poroca o zgodbi o uspehu na svedskem.

EDIT: Ne vem ali mi je kdo pobrisal ali sem pozabil dopisati. Model ne upošteva, da na švedskem drugače štejejo število smrti in da je realno število čez 14 dni šele na voljo. On pa primerja rezultate povprečja zadnjih 7 dni.

 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jp. Med tem, ko smo mi talci politično nastavljene stroke in politike z napačno strategijo, zaprti v lastno državo, proporcionalno z več kot 5x mrtvimi na dan kot oni, Švedi živijo, za naše razmere, normalno življenje.

Zraven pa poslušam, kako bodo Tegnelli-ja odstavili :bonk:ko bi moralo biti ravno obratno.

Zdaj pa povejte, kaj je bolje?
1. Večinoma normalno življenje, število mrtvih na dan neprimerno boljše kot ostali, še vedno normalno delujoče gospodarstvo
2. Zaprti kot v Severni Koreji, brez šol, policijske ure, več kot 5x mrtvih na dan v primerjavi s Švedsko, z gospodarstvom na psu


Nekateri se pa še vedno obnašate kot žrtve Stockholmskega sindroma. Kakšna ironija.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Poglejte od Potrča zadnji video.

Primerja stevilo smrti zadnjih 7 dni med drzavami in poroca o zgodbi o uspehu na svedskem.

EDIT: Ne vem ali mi je kdo pobrisal ali sem pozabil dopisati. Model ne upošteva, da na švedskem drugače štejejo število smrti in da je realno število čez 14 dni šele na voljo. On pa primerja rezultate povprečja zadnjih 7 dni.

Tip uporablja določene zmotne predpostavke, ampak končni rezultat pa mu pride pravilen. Pogost pojav tudi pri matematiki, ko nimaš pojma o teoriji, veš pa iz pretekle prakse, malo logike in intuicije napovedati končni izid.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Nedolgo nazaj je bil članek/razlaga, zakaj je tudi težko primerjati recimo Slovenijo in Švedsko. Švedska ima zelo veliko enoosebnih gospodinjstev, več kot 50%, pri čemer je v Sloveniji številka pod 1/3. Pomeni, da četudi Šved zboli, je veliko manjša možnost, da bo recimo nekoga doa okužil, ta pa bo potem na delu nekoga tretjega. Prav grozljiva je bila primerjava širjenja virusa v primejiv z gripo. mislim, da je bila vzeta številka pri gripi 1.3 (torej en bolan okuži 1.3 drugega), za korono pa 3. Pri teh številka pomeni, da po 10. prenosih je z gripo okuženih 14 ljudi, z korono pa 59.000! Manjša poseljenost, število enoosebnih gospodinjstev, manjše socialne interakcije.. .vse to pri teh številka dela veliko razliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Prav grozljiva je bila primerjava širjenja virusa v primejiv z gripo. mislim, da je bila vzeta številka pri gripi 1.3 (torej en bolan okuži 1.3 drugega), za korono pa 3.

Jp, to je reprodukcijsko število, ki tudi pove, pri katerem odstotku imunega prebivalstva je dosežena čredna imunost, to je pri 2/3, oz 66%.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Jp. Med tem, ko smo mi talci politično nastavljene stroke in politike z napačno strategijo, zaprti v lastno državo, proporcionalno z več kot 5x mrtvimi na dan kot oni, Švedi živijo, za naše razmere, normalno življenje.

Zraven pa poslušam, kako bodo Tegnelli-ja odstavili :bonk:ko bi moralo biti ravno obratno.

Zdaj pa povejte, kaj je bolje?
1. Večinoma normalno življenje, število mrtvih na dan neprimerno boljše kot ostali, še vedno normalno delujoče gospodarstvo
2. Zaprti kot v Severni Koreji, brez šol, policijske ure, več kot 5x mrtvih na dan v primerjavi s Švedsko, z gospodarstvom na psu


Nekateri se pa še vedno obnašate kot žrtve Stockholmskega sindroma. Kakšna ironija.

Med tem ko mi beremo tvoje kretenizme in vehementne lazi na forumu, res nekateri kljub omejitvam zivijo normalno zivljenje.
Med tem ko mi beremo tvoje lazi o smrtnih zrtvah (dnevno) katere ti je 653x dokazano da so nereprezentativne, nekateri zivijo normalno zivljenje.
Med tem ko mi beremo tvoje jockanje o zaprtosti in tedenskimi izleti v DRUGO drzavo, nekteri zivijo normalno zivljenje, drugi tudi delajo in niti ne uspejo pokukati iz svoje obcine, kaj sele da bi dopustovali v TUJINI.
Med tem ko beremo tvoje teoreme o svedski, sta svedski minister za zdravje in premier svojo drzavo primerjala s sebi primerljivimi (beri skaninavijo) in ugotovil da ni niti credne imunosti, niti uspeha, bolnice so polne, potrebno bo ustaviti sole. Zato Tegnellu trda prede, ne zato ker bi ga primerjali z Krekom. Z drugimi besedami, skaninavsko primerjalno - je stanje na svedskem KATASTROFALNO.
Med tem ko to beres, bos enostavno poniknil, se cutil uzaljenjega, in cez cas ponovno zacel nabijat dalje v istem tonu.

Hkrati pa mimo glavnega Andy paradoksa ne gre, da si zadnji ki si primeren za Svedski model. Obnasanja ki so ga zreli sposobni kolikotoliko drzat na svedksem (imas par strani nazaj pisma iz svedske) ti niti priblizno nisi. Vsaj po prebranem na forumu ne.

Tak zdaj pa veselo trollaj naprej.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Nic cudnega, da smo po smrtih dalec najslabsi v celi Evropi in se kje drugje. Clovek samo pogleda, kaksne pises, pa je vse jasno.


Sortirajte po Deaths per million (last 7 days).