Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.330
2.275
113
Brez policijske ure bi lahko žurali dan in noč. Bi vsaj mal lajfa bilo. Pa lažje tudi.
Tako pa mrtvilo. Kam češ?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
kako boš žural dan in noč, če je vse zaprto?

a te nihče ne povabi v kakšno garažo ali na kakšen vikend malo pospravit pa tko?

ok, ne rečem, ko se odprejo bifeji, bomo pa res žural 3 dni skup!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
Medtem gripica hara dalje...

V Braziliji je glede na torkove podatke v predhodnih 24 urah zaradi covida-19 umrlo 1641 ljudi, kar je največ doslej.
Skupno je v državi z 212 milijoni prebivalcev umrlo že 257.361 covidnih bolnikov, kar jo med državami uvršča na drugo mesto, za ZDA.

V torek so iz Brazilije, kjer se epidemiološke razmere poslabšujejo, poročali tudi o skoraj 60.000 novih okužbah z novim koronavirusom, s čimer se je skupno število povzpelo na več kot 10,6 milijona.

Omejitvene ukrepe v državi v glavnem določajo posamezna mesta in zvezne države, medtem ko predsednik Jair Bolsonaro ukrepom za zamejevanje širjenja okužb, vključno z nošenjem zaščitnih mask, ni naklonjen.
Več mest in zveznih držav je, recimo, prejšnji teden uvedlo nov krog omejitev, da bi se izognili zlomu svojih že zdaj izjemno obremenjenih bolnišnic.

vir

a zdej ko v sloveniji ni več apokalipse, bomo pa začeli gledat številke v eni Braziliji 10.000km stran, kjer pojma nimamo kako se folk obnaša, kakšna je kultura upoštevanja ukrepov itn?

dejmo najprej mi pri sebi zrihtat zadevo in ukinit brezvezne ukrepe in Hojsa. Potem, ko bomo pa spet svobodni in imeli počiščen prag, bomo pa lahko gledali Brazilijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Za brazilijo niti ne vemo, koliko je tam dnevnih smrti, ampak če je to 212 miljonska država in naredimo vzporednico z slo bi to pomenilo pri nas 15 smrti na dan zaradi kovida.

Kar je...nekje toliko, kot jih je sedaj pri nas, oz je bilo pri nas pred 2 tednoma. Poleg tega pa si skoraj drznem trditi da so tam ljudje generalno gledano slabšega zdravja, kot smo slovenci.

Človek bi se vprašal, whats all the fuzz about s tem podatkom iz brazilije?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
a zdej ko v sloveniji ni več apokalipse, bomo pa začeli gledat številke v eni Braziliji 10.000km stran, kjer pojma nimamo kako se folk obnaša, kakšna je kultura upoštevanja ukrepov itn?
Ja lej, če je bila Brazilija ok pred 2 meseci za repnčenje, kako fajn shajajo brez ukrepov, pa naj bo dobra tudi sedaj ane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
Saj pa shajajo dobro, tu tu so glede mrtvih z nami in verjetno niso zaprti ko živali?

Pomeni brez ukrepov so na istem.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Saj pa shajajo dobro, tu tu so glede mrtvih z nami in verjetno niso zaprti ko živali?

Pomeni brez ukrepov so na istem.
Kot prvo imajo ukrepe, vsaj na območjih, kjer imajo izbruhe(velika država, ni povsot isto stanje, tam kjer je res sranje, je kopija Bergama)
Kot drugo, niti slučajno še niso na vrhuncu.
Kot tretje, tako slabo stanje v državi, katere večji del leži ob ekvatorju in imajo stalno poletje, je dober pokazatelj, kam te pripelje jebiveterstvo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
a zdej ko v sloveniji ni več apokalipse, bomo pa začeli gledat številke v eni Braziliji 10.000km stran, kjer pojma nimamo kako se folk obnaša, kakšna je kultura upoštevanja ukrepov itn?

dejmo najprej mi pri sebi zrihtat zadevo in ukinit brezvezne ukrepe in Hojsa. Potem, ko bomo pa spet svobodni in imeli počiščen prag, bomo pa lahko gledali Brazilijo.

Je to to, si se izkašljal? To je tema o Covidu in ne Covid Slovenija in ni potrebe po teženju zaradi informacij iz tujine zgolj zato, ker meniš, da mora pri nas biti fokus na Sloveniji in brezveznih ukrepih Hojsa. Če te pa res tako moti opisovanje situacije izven meja pa ti predlagam, da se z moraliziranjem obrneš na RTVSlo in ne name, ki sem samo prenesel informacije tega medija v za to primerno temo na Alterju in sam namen je bil zgolj informiranje in nič drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy in darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113

Kak podn od človek morš bit da to izjaviš??
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113

Kak podn od človek morš bit da to izjaviš??
Kdaj bo pa ministrica prevzela odgovornost za kršenje protikoronskih ukrepov in odstopila? Ko bo odrasla?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in darjan

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113

Kak podn od človek morš bit da to izjaviš??
Političarka brez otrok in podaljšan gobec Janše. Vse jasno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.371
6.551
113
V sredo je bilo opravljenih tudi 27.194 hitrih antigenskih testov (HAT). V slovenskih bolnišnicah se zaradi covida-19 zdravi 511 bolnikov, 86 jih potrebuje intenzivno nego. umrli so 4je bolniki s kovid

Pomeni vse še gre naprej na boljše, samo panika gre gor in Hojs pravi da se epidemiološka slika slabša?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
V sredo je bilo opravljenih tudi 27.194 hitrih antigenskih testov (HAT). V slovenskih bolnišnicah se zaradi covida-19 zdravi 511 bolnikov, 86 jih potrebuje intenzivno nego. umrli so 4je bolniki s kovid

Pomeni vse še gre naprej na boljše, samo panika gre gor in Hojs pravi da se epidemiološka slika slabša?
V roku 14 dni, do četrtka 18.3.2021 bo padla odločitev, da se ukrepi zelo zaostrijo.