Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ok ce pustimo sarkazem pb strani, ravno vceraj izvedel za dva primera mladih, en mesec v komi, ena strdki, oba mlada in zdrava.
Boljsi recept je, ne dobit, kot pa se prekuzit. Kaj pa bos cez pol leta? Mislis, da bos lazje prenesel? Bo cepivo prijelo? Mogoce bos podlegel, opcija.

Vcasih se mi zdi, da folk s super kondicijo tezje prenese, kot en zalezan kadilec..
Dejstvo je, da bomo slej ko prej vsi fasali. Zakaj se ne bi okužil kontrolirano, pripravljen, nafilan s svinjsko mastjo, kot pa da te virus dobi nepripravljenega, bolanega, par mesecev starejšega? Ko prvič preboliš, bo vsakič naslednjič precej lažje. Če se ti zgodi neka nezgoda, lahko boš v kritičnem stanju, obstaja 90% verjetnost, da se v bolnici nalezeš še covida. To pa se potem ob prvi okužbi zelo verjetno lahko konča s komplikacijami ...
Če se kontrolirano okužiš tudi ne boš nikogar naprej nekontrolirano kužil. Če se okužiš naključno pa boš okužil naprej nevede še par precej bolj rizičnih od sebe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Dejstvo je, da bomo slej ko prej vsi fasali. Zakaj se ne bi okužil kontrolirano, pripravljen, nafilan s svinjsko mastjo, kot pa da te virus dobi nepripravljenega, bolanega, par mesecev starejšega? Ko prvič preboliš, bo vsakič naslednjič precej lažje. Če se ti zgodi neka nezgoda, lahko boš v kritičnem stanju, obstaja 90% verjetnost, da se v bolnici nalezeš še covida. To pa se potem ob prvi okužbi zelo verjetno lahko konča s komplikacijami ...
Če se kontrolirano okužiš tudi ne boš nikogar naprej nekontrolirano kužil. Če se okužiš naključno pa boš okužil naprej nevede še par precej bolj rizičnih od sebe.
:zmaga:

+ s to hitrostjo cepljenja, ki je zaenkrat, to je 1% populacije / mesec, ne bomo prišli nikamor. Še starešjih ne bomo vseh pocepili, kje še vseh ostalih. Dobr smo dobili prst v rit.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Dejte nehat s to "kontrolirano prekuženostjo" in herd immunity. Smo vse že slišali 100x. Hvala za mnenje. Pustimo se presenetiti, če smo že prekuženi, super. Če drži to kar pravijo strokovnjaki, potem jih 3/4 še ni bilo okuženih. Kar pomeni ogromno bolnih, prizadetih in mrtvih, da ne govorimo o vseh ostalih posrednih negativnih učinkih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in B81

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ne glede na število okuženih so tole IMHO dobre novice:
"Maja Bratuša: V bolnišnicah se zdravi 1106 pacientov (včeraj 1.144). Na intenzivni negi se zdravi 171 pacientov (1 manj kot včeraj). "
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Dejte nehat s to "kontrolirano prekuženostjo" in herd immunity. Smo vse že slišali 100x. Hvala za mnenje. Pustimo se presenetiti, če smo že prekuženi, super. Če drži to kar pravijo strokovnjaki, potem jih 3/4 še ni bilo okuženih. Kar pomeni ogromno bolnih, prizadetih in mrtvih, da ne govorimo o vseh ostalih posrednih negativnih učinkih.


V DSO je uradna prekuženost (potrjena s testiranji) ta teden znašala 57%. Ostali so pa bili cepljeni z dvema dozama že do sredine januarja. Skratka najbolj ranljiva skupina je dosegla spodnji prag kolektivne imunosti po naravni poti + pocepljeni so vsi. Naše delo da sedimo doma in delamo nič je s tem končano. Ostale ogrožene skupine naj se tarčno zaščiti, nam pa naj se končno odpre fitnese in trgovine z gradbenim materialom ker pomlad nevzdržno prihaja! ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in AndY1

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Ker starejši so samo v dsojih

Niso, kot tudi niso samo starejši v DSOjih.

Glede starejših in ranljivih, naj bodo doma in skrbijo za samozaščitne ukrepe dokler se ne pocepijo. Tudi recimo v zdravstvu smo precepili zaposlene (UKC LJ sedaj dajejo druge doze zaposlenim v "sivih conah"), tako da je zaščita ranljivih tam že ustrezna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ne glede na število okuženih so tole IMHO dobre novice:
"Maja Bratuša: V bolnišnicah se zdravi 1106 pacientov (včeraj 1.144). Na intenzivni negi se zdravi 171 pacientov (1 manj kot včeraj). "
To je posledica prejšnjega tedna, ko so se okužbe začele zmanjševat. Te dni se povečujejo, torej z zamikom enega tedna se bo število hospitaliziranih zopet dvignilo. Pa saj o tem že vrabci čivkajo...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Niso, kot tudi niso samo starejši v DSOjih.

Glede starejših in ranljivih, naj bodo doma in skrbijo za samozaščitne ukrepe dokler se ne pocepijo. Tudi recimo v zdravstvu smo precepili zaposlene (UKC LJ sedaj dajejo druge doze zaposlenim v "sivih conah"), tako da je zaščita ranljivih tam že ustrezna.
Težko učinkovito skrbeti za samozaščito, če bi vsi ostali bezljali naokoli.

Pa sej fitnes imaš pred nosom v hosti :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
To je posledica prejšnjega tedna, ko so se okužbe začele zmanjševat. Te dni se povečujejo, torej z zamikom enega tedna se bo število hospitaliziranih zopet dvignilo. Pa saj o tem že vrabci čivkajo...

Ne bo, pri takoj majhnih dnevnih spremembah ni nobene osnove da bi se število hospitaliziranih dvignilo že zato ne ker je vse manj okuženih starejše populacije ki so glavni kandidati za bolnice. Število hospitalizacij bo počasi padalo kar pa za okužbe ne bi rekel. Sigurno ne bodo tako hitro upadale kot hospitalizacije.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
V DSO je uradna prekuženost (potrjena s testiranji) ta teden znašala 57%. Ostali so pa bili cepljeni z dvema dozama že do sredine januarja. Skratka najbolj ranljiva skupina je dosegla spodnji prag kolektivne imunosti po naravni poti + pocepljeni so vsi. Naše delo da sedimo doma in delamo nič je s tem končano. Ostale ogrožene skupine naj se tarčno zaščiti, nam pa naj se končno odpre fitnese in trgovine z gradbenim materialom ker pomlad nevzdržno prihaja! ;)

Fitnes mi je res prvi na spisku prioritet. Not. Raje bi videl, da odprejo trgovine z oblačili, je pa res, da smo na tem področju kar nekaj prišparali letos. Za doma so tudi tiste tri trenirke OK.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Fitnes mi je res prvi na spisku prioritet. Not. Raje bi videl, da odprejo trgovine z oblačili, je pa res, da smo na tem področju kar nekaj prišparali letos. Za doma so tudi tiste tri trenirke OK.

Fitnes je bil hec na darjana, meni je vseeno ali so fitnesi odprti ali ne! ;)

Hotel sem pač povedat da glede na strokovno predvideno situacijo bi se lahko že kaj več odprlo kot šole za prve 3. razrede in pa nakupi gat v merkatorju. Nekako smo pogrnili na celi črti pri zaščiti ranljivih, sedaj so prekuženi in cepljeni in treba je obrnit nov list. S tistimi merili ki jih ima vlada bomo pa kolobarili med črno in rdečo celo pomlad. Ker že za šole in vrtce je logično da če daš obvezna testiranja oz. zahtevaš potrdila o negativnem testu od smrkajočih otrok da bo število okuženih naraščalo. Več odpreš več boš imel okuženih, samo ne zato ker se virus širi ampak ker bo folk rabil potrdila oz. se bo več rutinsko testiral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ne bo, pri takoj majhnih dnevnih spremembah ni nobene osnove da bi se število hospitaliziranih dvignilo že zato ne ker je vse manj okuženih starejše populacije ki so glavni kandidati za bolnice. Število hospitalizacij bo počasi padalo kar pa za okužbe ne bi rekel. Sigurno ne bodo tako hitro upadale kot hospitalizacije.
Se strinjam s to razlago, še posebej, ker na to nakazuje tudi lepo padajoče število umrlih/dan.

Zato pa namigujem v drugi temi, če nam pada število hospitalizacij in število umrlih, do kdaj bomo še tako množično testirali in čemu?
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
soodvisnost.png


Lepo padajo številke. Z rdečim kvadratom sem označil uvedbo hitrih testov, zato tam tak skok, ki ga ob enaki metodologiji štetja pozitivnih, ne bi bilo.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Se strinjam s to razlago, še posebej, ker na to nakazuje tudi lepo padajoče število umrlih/dan.

Zato pa namigujem v drugi temi, če nam pada število hospitalizacij in število umrlih, do kdaj bomo še tako množično testirali in čemu?
Ker so postavili glavne mejnike sproščanja na število okuženih, saj jim tako najbolj paše, da lažje držijo zaprto čim dlje in prikazujejo grozno stanje na terenu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Se strinjam s to razlago, še posebej, ker na to nakazuje tudi lepo padajoče število umrlih/dan.

Zato pa namigujem v drugi temi, če nam pada število hospitalizacij in število umrlih, do kdaj bomo še tako množično testirali in čemu?

Množično testiranje ni problem edino kar bi bilo treba spremeniti je odpiranje bolj vezano na število hospitalizacij kot pa okuženih. Ker konec marca bomo z hospitaliziranimi v rumeni, pri okuženih pa še vedno v rdeči, najboljšem primeru oranžni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1