Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Danes sem se testiral. Na portalu ezdravje najdem potrdilo o seznamu vseh testiranj. Gor je navedeno tudi to današnje testiranje. Je to to kar rabim za čez mejo ali je potrebo kakšno drugo potrdilo?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Jp, to je to. Drugega na tem portalu ne dobiš - vsaj jaz nisem našel kakšnega drugega dokumenta glede testiranja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Sem videl to potrdilo o cepljenju ampak mi ga noče zgenerirati, verjetno ker še nisem bil na vrsti :)
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.490
988
113
Zdajle tole gledam...

Seznam testiranj iz zVEM vsebuje podatek "tip testa" in "ustreznost" (??), Hrvaška pa za vstop zahteva ime proizvajalca in/ali ime testa.


Brzi antigenski test – BAT naveden je na Zajedničkoj listi brzih antigenskih testova koje međusobno priznaju države članice Europske Unije, a koju objavljuje Europska komisija. Kod nalaza BAT testa napravljenog u inozemstvu mora biti vidljiv proizvođač testa i/ili komercijalni naziv testa. U protivnom test se neće prihvatiti kao vjerodostojan za ulazak u Republiku Hrvatsku.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Šter:


Nekdo, ki ni bil cepljen, ni prebolel, sploh ne more potovati?​

Ne, eden od imperativov EU je bil, da je to lahko olajšava, ne more pa biti izključevalna podlaga. Tisti, ki imajo to pordilo, bodo lažje potovali. Ostali bodo pa morali dokazovati svoje zdravstveno stanje s testom ali pa se bodo morali soočiti, da so se s tem, ker se niso cepili, odrekli tudi možnosti, da potujejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Šter:


Nekdo, ki ni bil cepljen, ni prebolel, sploh ne more potovati?​

Ne, eden od imperativov EU je bil, da je to lahko olajšava, ne more pa biti izključevalna podlaga. Tisti, ki imajo to pordilo, bodo lažje potovali. Ostali bodo pa morali dokazovati svoje zdravstveno stanje s testom ali pa se bodo morali soočiti, da so se s tem, ker se niso cepili, odrekli tudi možnosti, da potujejo.

Kdo je ta kriminalec in zakaj je njegovo mnenje sploh kaj vredno?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Mene so vsakic oboji, ko sem sel pozimi dol. Sel pa sem ene 4x.

To verjetno tudi naredijo zato, da ce gres za 48 ur, da preverijo, da si dejansko sel za 48 ur. Se shrani timestamp, preverjeno.
Mene pa nikoli. Še z ženo sma se pogovarjala da bi doli dlje ostala ker naju tako niso preverjali. Seveda zaradi otrok nisma. Zato se malo čudim temu. Prihodnji viked sem mislil dol skopaj z otrokoma, za 4 dni, pa če bodo skenirali bo jeba...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
prostovoljno cepljenje

"Ampak to ni dopustno, ker je Evropska komisija tudi sama poudarila, da necepljenost ne sme biti izključevalni dejavnik.

Ne sme biti, ampak lahko so pa pogoji, ki jih države predpišejo, taki, da bo oseba namesto cepljenosti morala izkazovati zelo zoprne in plačljive teste."