Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
"Se pa očitno pripravljajo spremembe za tiste, ki imajo na Hrvaškem ali kje drugje svojo nepremičnino. Že zdaj se lahko nanjo odpravijo za 12 ur, če imajo tam kakšen nujen opravek. Je pa Hojs napovedal, da bi lahko v roku 14 dni uvedli "možnost prehajanja mej za lastnike nepremičnin v tujini ob pogoju negativnega testa na novi koronavirus, kot to velja za delovne migrante", če se bo epidemiološka situacija v Sloveniji izboljšala."



Zakaj se spet delajo razlike? A lastniki nepremičnin pa ne morejo vnašati virusa tako kot ostali? Ane AndY1 , se strinjaš če je lockdown naj bo za vse ali pa nobenega.
Ne sme se delati razlik. Vsi bi morali imeti možnost prehajanja mej s hitrimi testi. V obe smeri, tako kot so to naredili Hrvati.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
"Se pa očitno pripravljajo spremembe za tiste, ki imajo na Hrvaškem ali kje drugje svojo nepremičnino. Že zdaj se lahko nanjo odpravijo za 12 ur, če imajo tam kakšen nujen opravek. Je pa Hojs napovedal, da bi lahko v roku 14 dni uvedli "možnost prehajanja mej za lastnike nepremičnin v tujini ob pogoju negativnega testa na novi koronavirus, kot to velja za delovne migrante", če se bo epidemiološka situacija v Sloveniji izboljšala."



Zakaj se spet delajo razlike? A lastniki nepremičnin pa ne morejo vnašati virusa tako kot ostali? Ane AndY1 , se strinjaš če je lockdown naj bo za vse ali pa nobenega.
Kacinova kaprica.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.316
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Spet sami zase pripravljajo teren za obisk svojih nepremičnin!
Kaj pa jaz, ki svoj "vikend" vozim s sabo? Tudi jaz nikogar ne ogrožam, sem na svoji parceli, popolnoma isto kot lastniki vikendov. V čem je razlika? Jaz osebno sicer težav nimam, sem že cepljen, rabim samo hitri test za tja, ampak vseeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.939
5.013
113
Ne sme se delati razlik. Vsi bi morali imeti možnost prehajanja mej s hitrimi testi. V obe smeri, tako kot so to naredili Hrvati.
Saj se ne delajo razlike. Vsak naj ima možnost normalno prodet do svoje lastnine. Bodisi v Kranjski Gori, Halozah ali v Kitzbuhlu (da nebom ravno Paga omenjal). Lastništvo vikenda pač ni klasični turizem.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jaz imam v mislih na splošno. Nobena omejitev glede na nepremičnino ali ne. Hitri test za prehod meje za vse - za lastnike nepremičnin, avtodomov, cepljenih, prebolenih in tiste, ki nimajo ničesar dol.
Nobene diskriminacije.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.502
9.203
113
Spet sami zase pripravljajo teren za obisk svojih nepremičnin!
Kaj pa jaz, ki svoj "vikend" vozim s sabo? Tudi jaz nikogar ne ogrožam, sem na svoji parceli, popolnoma isto kot lastniki vikendov. V čem je razlika? Jaz osebno sicer težav nimam, sem že cepljen, rabim samo hitri test za tja, ampak vseeno.
Kacina navduši za prikoličarstvo in boš v enem mesecu v ekipi prvakov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jekleni in Car

sousis

Guru
16. nov 2019
1.506
1.000
113
Spet sami zase pripravljajo teren za obisk svojih nepremičnin!
Kaj pa jaz, ki svoj "vikend" vozim s sabo? Tudi jaz nikogar ne ogrožam, sem na svoji parceli, popolnoma isto kot lastniki vikendov. V čem je razlika? Jaz osebno sicer težav nimam, sem že cepljen, rabim samo hitri test za tja, ampak vseeno.
Poslovna priložnost za lastnike "nepopularnih" nepremičnin na Hrvaškem, npr. lastnike tisoče hektarjev gozdov v Liki ali polj v Slavoniji: Prodaja 50m2 parcel tujcem, da bodo lahko dokazovali lastništvo nepremičnine na HR. ;)
 
  • Haha
Reactions: bertoncl in Romzi

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Spet sami zase pripravljajo teren za obisk svojih nepremičnin!
Kaj pa jaz, ki svoj "vikend" vozim s sabo? Tudi jaz nikogar ne ogrožam, sem na svoji parceli, popolnoma isto kot lastniki vikendov. V čem je razlika? Jaz osebno sicer težav nimam, sem že cepljen, rabim samo hitri test za tja, ampak vseeno.
Saj če svojemu kozolcu odvzameš akumulator ali kaj podobnega, postane nepremičnina.
Ja prikolici vzamem avto in postane nepremičnina.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Mimogrede, tole Hojs umika cist samo zaradi tozbe nepremicninarjev na US, tako kot so umaknili prepoved izoda iz drzave in policijsko uro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
Ma kaj kamni, molotovke letijo:

Dogodek je za 24ur.com potrdila Vesna Fabjan, ki je dejala, da se je napad zgodil včeraj v večernih urah. Po njenih navedbah je v dnevno sobo skozi okno priletela molotovka. "Slednja je eksplodirala, hiša je zagorela. K sreči smo bili doma in smo ogenj pogasili sami," je sporočila Fabjanova. Občinski svetnici so sicer v preteklosti zaradi političnih sporov že grozili.
Hujših poškodb niso utrepi je dejala, "le nekaj opeklin, ureznin in modric". Nemudoma so poklicali policijo, na pomoč so pritekli tudi sosedi.


 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ma kaj kamni, molotovke letijo:

Dogodek je za 24ur.com potrdila Vesna Fabjan, ki je dejala, da se je napad zgodil včeraj v večernih urah. Po njenih navedbah je v dnevno sobo skozi okno priletela molotovka. "Slednja je eksplodirala, hiša je zagorela. K sreči smo bili doma in smo ogenj pogasili sami," je sporočila Fabjanova. Občinski svetnici so sicer v preteklosti zaradi političnih sporov že grozili.
Hujših poškodb niso utrepi je dejala, "le nekaj opeklin, ureznin in modric". Nemudoma so poklicali policijo, na pomoč so pritekli tudi sosedi.


Zelo mala verjetnost, da gre za politično motiviran napad (noben pa javno ne izpostavi, s čim se njen mož ukvarja).
Tako kot 2 leti nazaj, kakšen halo se je delal, da gre za politično motiviran napad na sodnico. Tudi takrat se je Pahor na hitro oglasil s svojim modrovanjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi
19. jul 2007
2.765
1.494
113
Zelo mala verjetnost, da gre za politično motiviran napad (noben pa javno ne izpostavi, s čim se njen mož ukvarja).
Tako kot 2 leti nazaj, kakšen halo se je delal, da gre za politično motiviran napad na sodnico. Tudi takrat se je Pahor na hitro oglasil s svojim modrovanjem.

Daj, razsvetli Alter (no, vsaj mene :) )
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
ZD Domžale draži test s 24.4. iz 60 na 70€. tako ne bodo več najcenejši v kokoški - UKC LJ 68€.