Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.673
5.830
113
Če greš iz države, potem ničesar ne širiš.
Niti ti ni dokazano, da si bolan...

Razen če smatraš vse za idiote in od njih pričakuješ, da morajo dati pisno izjavo izbrane strokovne osebe, da niso idioti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Razen če smatraš vse za idiote in od njih pričakuješ, da morajo dati pisno izjavo izbrane strokovne osebe, da niso idioti.
Dve leti nazaj, bi to trditev gladko zavnil, glede na to da smo f*cking 4 mesece podirali rekorde okužb v Evropi, posledično 4 mesece imeli otroke doma, pa bi rekel, da se da diskutirati o tvoji trditvi.
To, da se bomo kot družba in kot posamezniki odgovorno obnašal, nam nekako ne gre od rok.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Na podlagi spodnjega sporočila ministrstva ti jaz ne moremo napisat, da je prenočevanje v rdečih regijah dovoljeno. Eni so šli in jih policisti niso preganjali, drugi so šli v oranžne in rumene regije.

Glede Hrvaške imamo pa nekateri mogoče kakšno informacijo več od tebe - pa ne bit zdaj užaljen, ker se tako ali tako vsi trudimo za isti cilj. :biceps:

Poglej priponko 44241
Tale mail nima zveze s situacijo od jutri - con ni več, nismo ne v rdeči, ne v črni, prav tako pa teta očitno ne ve kakšna navodila imajo policisti na terenu. Samo primer: Hojs govori zvečer nekaj, ponoči je v uradnem listu čisto nekaj drugega (to edino velja!) in naslednji dan se tolmači nekje na pol poti med Hojsom in UL.

Ne mene prosim mešat v vaš trud za nek cilj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Lej kake bedarije pišeš... Kvečjemu če me kaj moti je hinavščina, egoizem in dvoličnost. In pri nekaterih tukaj tolče to presneto ven. Milijon izgovorov, zakaj bi oni lahko, drugi pa ne. In ko ne smejo, je to državna zarota, osebno maščevanje Hojsa, nagajanje itd. Da se ne menimo, da se ploščo obrača ravno kakor veter zapiha.
Ne vem zakaj bi zdaj mene motilo, da nekdo hoče "dol" ali pa da bi iz mene tolkla faušija. Imamo pri hrčkih 2 nepremičnini in 1 premičnino. Bodo počakale. Nobena ne bo zgnilila ali razpadla, kot hočejo nekateri tukaj prikazat in iskati razloge, zakaj je treba nujno dol. Samo eni pač vidijo (vidite) samo sebe in čisto nič drugega. Kot je že sad napisal - Slovenci smo prvaki v egoizmu in izigravanju pravil, zelo dobri smo tudi pri nesprejemanju lastne krivde in posledic. Hočeš primer? Poglej Andy1-ja... Več mesecev že hodi sanirat tisto jebeno vejo, ko ni ogrožala nikogar in ničesar. Prvo bi jo šel malo pogledat dol, pol naredit plan, pol s familijo dol, da še sliši mnenje hčerke in dečve, pol še enkrat dol, da vidi če se je kaj spremenilo itd. Ko mu hrčki prvič nasedejo, pa ne duha ne sluha o kakšni veji, bile so pa slike od vsega drugega, samo od jebene veje ne. Najprej je veja ogrožala imovino, ampak ker bi bilo treba plačat PCR test, pa ni tako pomembna. Pa to je 3x 100€... kakih 3x100€, če greš vejo sanirat, ne rabiš vlačit zraven še celo familijo... Evo, lep primer podrkavanja ukrepovov in zavijanja lastnih egoističnih namenov v "reševanje kučice na Pagu"
Glej, NE MISLIMO VEČ čakat.

Tako, kot ti ne čakaš, da se boš vsedel v tvoj avto in šel, kamor se ti sprdne, jaz ne mislim čakat, kdaj bom lahko šel na otok. Oziroma imeti s tem kakšnih dodatnih stroškov razen goriva, cestnine in karte za trajekt!

Tebi za koriščenje tvojega avta niso potrebni testi, cepljenje in ne vem kaj še. Pa mogoče niti ne veš, da si se ravno okužil s Covidom in ga voziš naokoli po obiskih...

Tako, kot se lahko ti voziš naokoli, s Covidom, ali brez, magari mesec dni, če imaš čas in denar za bencin, sem jaz lahko "dol", s Civodim, ali brez, če se mi tako sprdne, mesec dni ali pa magari celo leto.

Sicer pa je bila ta teden vložena ovadba na slovensko ustavno sodišče s 3000 podpisi peticije lastnikov.

ovadba

In še enkrat, Mussolini jih je leta 1942 z ustrezno dovolilnico (brez cepljenja!) pustil skozi žico okoli Ljubljane in čeprav je bila vojna, mu je bilo popolnoma vseeno, ali greš seksat na Dolenjsko, ali greš po koline na Štajersko ali celo v partizane...
Tale danes pa nas ne pusti...

Sicer pa so ovadbe mednarodnih pravnikov proti avtorjem pLandemije tudi že vložene. "Operacija" z ovadbami se imenuje "Nurmberg 2021".
Mogoče je pri evropskih, mogoče NEpodkupljivih sodnikih še nekaj poštenosti...

Če bodo/bomo zmagali, bom za vsak mesec NEdopusta, oziroma preprečevanja dopusta v sosednji državi, tožil Slovenijo za najmanj 1000 evrov
, kar je zelo realno. 12.000 evrov za eno leto. Nekaj je...
 

Priponke

  • 10959328_912373848803378_7734944504561411139_n.jpg
    10959328_912373848803378_7734944504561411139_n.jpg
    81,9 KB · Ogledi: 78
  • Haha
Reactions: sad

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
Drugim ne gre nic boljse.
po tvojih znanstvenih izračunih izpred mesecev nazaj, bi se danes moralo živeti popolnoma brez okužb. veš kdaj si ti že napovedal, da drugega vala ne bo, in da tretjega ne bo. in državi, ki ni imela prapovedi/ omejitev kot mi, si pravil da jim gre bolje kot nam. zaj praviš, da drugim ne gre nič bolje.
tu nekaj nea štimle čuj.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Bluzi slovenska in ostale vlade.

In več kot 50% možnsti je, da do julija Kurz in Merklova spokata (nezaupnica) in bodo A in D imeli tehnično vlado.

To govorijo celo avstrijski nacionalisti, "hajderjevci", ki že dva meseca na protestih vpijejo, in to po novem nekaznovano: Sieg Heil.

Kdo tu bluzi, je jasno.
Hrvaška je objavila odlok - bistveno je, da bo od jutri dovoljen vstop tudi s hitrim testom ali potrdilom o cepljenju. V primeru hitrega testa in bivanja daljšega od 10 dni, pa bo potrebno še enkrat na Hrvaškem narediti hitri test > https://www.avtokampi.si/novice/hrvaska-novi-ukrepi-za-vstop-v-drzavo
Evo, že mehčajo.

V juniju bodo imeli še HUDIČEVO MALO pogojev, v avgustu, ko pa bodo že preštevali evre/dohodek od turizma, pa najbrž nobenega. Ali mogoče največ merjenje temperature...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.507
840
113
In še enkrat, Mussolini jih je leta 1942 z ustrezno dovolilnico (brez cepljenja!) pustil skozi žico okoli Ljubljane in čeprav je bila vojna, mu je bilo popolnoma vseeno, ali greš seksat na Dolenjsko, ali greš po koline na Štajersko ali celo v partizane...
Tale danes pa nas ne pusti...
Tale danes se je iz zgodovine česa naučil. Recimo, kako je za Mussolinija to obneslo. (namig: gavge)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.426
9.366
113
Danes slovenski policaj ni hotel spustit Slovenca v Zagreb na pregled po operaciji oči. Po hudem popizditisu njegove soproge in grožnjo z odškodninsko tožbo ga je spustil. Hrvat ni delal težav. Na kliniki so rekli, da je bilo danes nekaj takih ki niso mogli mimo Slovenca malega Hojska. Jebe lud zbunjenog.
 
  • Jezen sem
Reactions: bertoncl

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
Danes slovenski policaj ni hotel spustit Slovenca v Zagreb na pregled po operaciji oči. Po hudem popizditisu njegove soproge in grožnjo z odškodninsko tožbo ga je spustil. Hrvat ni delal težav. Na kliniki so rekli, da je bilo danes nekaj takih ki niso mogli mimo Slovenca malega Hojska. Jebe lud zbunjenog.
edino pravilno
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Zanima me, zakaj se vladajoči ne odločijo, da bi kovid paničarjem plačevali ta famozni UTD, v trgovinah z živili bi jim omogočili nakup med 08.00 in 09.00,lekarne prav tako. Ostalo pač off limits, brez izhodov iz hiše in odhodov na dello, dokler panika ne mine.

Ostali pač živimo dalje brez ukrepov. Ko zmanjka placa na urgencah in UKCju, bodo paničarji lahko govorili, prav jim je. Oni kot izolirani bodo prihodnost človeštva, ker ostalih 99,84% preživelih ne bo zadosti za obnoviti civilizacijo.....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No, jaz teh težav sicer nimam.
Za slovenske hojske na meji imam za tja in nazaj potrdilo o cepljenju s prvim odmerkom AstraZeneco, za hrvaške pa potrdilo o opravljenem HAT. :cool:
Da ne boš imel kakih nesporazumov - za Slovenijo veljajo naslednji roki po cepljenju:

– predloži dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim dokazuje, da je od prejema drugega odmerka cepiva proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni ali proizvajalca Moderna najmanj 14 dni, oziroma od prejema prvega odmerka cepiva proizvajalca AstraZeneca najmanj 21 dni,
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.838
113
Seveda je problem. Tedenski migrant se mora tako v Sloveniji testirat v petek ali soboto. In ker je verjetno zavarovan v Avstriji, pomeni da mora pri nas test plačevat. Nanese to 20 - 30€ vsaki vikend... Dobrih 100€ mesečno...

Kar se pa tiče ostalega - ja, če nisi izjema (in teh je zelo zelo malo), te spokajo v karanteno, dok si rekel "guten tag."
Malo boljše si preberi njihova pravila preden dramo zganjaš. Tam piše da v ponedeljek policaju sveto obljubiš da se boš testiral v 24 urah in te spusti preko. Narediš test gori in še enega v četrtek. Rešeno.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
Zanima me, zakaj se vladajoči ne odločijo, da bi kovid paničarjem plačevali ta famozni UTD, v trgovinah z živili bi jim omogočili nakup med 08.00 in 09.00,lekarne prav tako. Ostalo pač off limits, brez izhodov iz hiše in odhodov na dello, dokler panika ne mine.

Ostali pač živimo dalje brez ukrepov. Ko zmanjka placa na urgencah in UKCju, bodo paničarji lahko govorili, prav jim je. Oni kot izolirani bodo prihodnost človeštva, ker ostalih 99,84% preživelih ne bo zadosti za obnoviti civilizacijo.....
saj ga že 1 leto plačuje, pa še 4 leta ga bo