Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Mah dr. yt. med. kot je Andy jih lahko tudi predpišejo pa jih ne bodo mogli dvignit.

Andy lahko urediš en recept za Ivermectin?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Penzič bo na Hrvaškem brez zdr. izkaznice?
Potem bo pa pizdakal po forumih, da ga svinje hrvaške niso hotele brezplačno sprejeti v bolnišnico brez zdr. izkaznice. In da je moral plačati zdravljenje.
Ampak ti si pa res menda že ene 50 let v lockdownu. Kaj mu bo slovenska kartica ZZZS na Hrvaškem? Tam itak rabi evropsko kartico.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.418
113
A tej dobri sosedje ponziči pa v zahvalo samo pošljejo sliko veje, da bi jo mal razžagali pa ne. Svoh srce al kaj?
Zdravila pa gredo lahko čisto lepo po pošti.
Ovce na travi pred hišo. Joj groza.

kr neki...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Pa 90 dni je po EU splošna omejitev za bit v komadu tam brez stalnega prebivališča se mi zdi.

Jaz sem bil lansko leto na Hrvaškem v enem kosu 5 mesecev (začasna prijava na ljublajnski UE), pa imam še vedno penzijo in Janševe dodatke upokojencem.

Nekateri res ne želite priznati dejstva, da je človekova pravica (vsaj EU državjana) tudi, da je človek svoboden, da je, kjer hoče biti in (glede na predpise) praktično kolikor časa hoče biti.

Kaj res kdo misli, da bo avstrijski (ali slovenski/nemški upokojenec) vsak mesec šel dvakrat pokazat avstrijskemu mejnemu policistu in sosedom v rojstnem kraju?

Le zakaj, s kakšnim razlogom?

In ja, zanimanje za celoletno bivanje v sosednji državi je vsak dan večje...

- cenejša zdravila
- zdravila dobiš sicer TUDI, če pokažeš slovenski recept (preverjeno!), seveda pa jih plačaš
- solidna ribica, ulovljena v mrežo, na krožniku za kosilo že za 15 kun (2 evra)
- solidne malice za 30, ali 33 kun (lahko priložim fotografije?)
- povprečno letno na Lošinju kar 220 sončnih dni
- itd.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
- solidna ribica, ulovljena v mrežo, na krožniku za kosilo že za 15 kun (2 evra)
- solidne malice za 30, ali 33 kun (lahko priložim fotografije?)
- povprečno letno na Lošinju kar 220 sončnih dni
- itd.
A nisi ti pisal, da je Lošinj samo še za prestižne turiste? To je nekam poceni za prestiž. Je to cena za plastičen krožnik ali pristen kitajski porcelan?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
A nisi ti pisal, da je Lošinj samo še za prestižne turiste? To je nekam poceni za prestiž. Je to cena za plastičen krožnik ali pristen kitajski porcelan?

In kdo si ti, da ti bom odgovarjal na tvoje tretjerazredne provokacije?

Lošinj je tudi za tiste, ki imamo tam hišo in Hrvaško financiramo letno z 1500 - 2000 evri položnic, pa če smo tam, ali nismo.

Kupljena hrana, pijača, gorivo, karte za trajekt, pa še kaj, so še (njihov) dodatni dohodek.

Zato tudi ZAHTEVAMO, da se nam dovoli neomejen dostop in uporaba. Tako, kot vi lahko neomejeno uporabljate vaše avtomobile.
 
  • Haha
Reactions: Romzi in kajpace

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Sam podpiram ukrepe, se na nek način bojim corone, ampak da ne smem na lastni vikend, se mi ne zdi smiselno, bodisi na Hrvatiji bodisi v Sloveniji.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in McGiver