Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A ne velja, da ce si prebolel v zadnjih 3 mesecih Covid, da ni potreben test? In ne 6 mesecev
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Nekaj gledam HAGT testiranja in ponekod navajajo, da imajo brezplačno testiranje za občane. Pa je to samo zapisano ali se tega v praksi strogo držijo.
Greš nazaj v Slo, dobiš karanteno na meji, se ustaviš kjer ni potrebno narediti velikega obvoza, malo pretegneš noge in narediš še HAGT test in preden si pravzaprav doma, že dobiš negativen SMS in je karantene že konec (precej uporabno, če bi želel iti domov v ponedeljek).

Čeprav tako početje vladi in ministru Hojsu ni všeč :).
Moram povedati, da je bil nekako nakazan predlog strokovne komisije, da bi morda karantenske odločbe, ki jih izdajamo, ponovno vrnili v stanje, ki je bilo uzakonjeno pred slabim letom. To pomeni, da karantenske odločbe ne bi bilo mogoče več prekiniti že naslednji dan ali čez dva dni z negativnim testom, ampak da bi dejansko bilo treba karanteno odležati oziroma odsedeti. Ali bo to deset ali sedem dni, je strokovno vprašanje, ampak morda se bomo vrnili na tak princip. O tem bomo po mojem razpravljali naslednjo sredo. (rtvslo.si, 26. 2. 2021)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jaz sem tudi prisel cez brez problema.
Trenutno sem nasproti Paskim vratom:

20210226_160058.jpg
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
A ne velja, da ce si prebolel v zadnjih 3 mesecih Covid, da ni potreben test? In ne 6 mesecev

Za vstop v Slovenijo brez karantene velja zadnjih 6 mesecev. Za vstop na Hrvaško pa zadnje 3 mesece.

Nekaj gledam HAGT testiranja in ponekod navajajo, da imajo brezplačno testiranje za občane. Pa je to samo zapisano ali se tega v praksi strogo držijo.

Ta brezplačna testiranja, ki jih izvajajo zdravstveni domovi (čeprav lokacija samega testiranja ponavadi ni ZD), so definitivno brezplačna in nima veze ali "spadaš" k njim ali ne. Rabiš samo zdravstveno kartico pokazat (da ti v zVEM zapišejo rezultate) in povedat telefonsko (da ti lahko pošljejo SMS). Danes je recimo v LJ testiranje samo za šolnike, pa so prijatelji šli v Domžale in opravili brez težav.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Nekaj gledam HAGT testiranja in ponekod navajajo, da imajo brezplačno testiranje za občane. Pa je to samo zapisano ali se tega v praksi strogo držijo.
Greš nazaj v Slo, dobiš karanteno na meji, se ustaviš kjer ni potrebno narediti velikega obvoza, malo pretegneš noge in narediš še HAGT test in preden si pravzaprav doma, že dobiš negativen SMS in je karantene že konec (precej uporabno, če bi želel iti domov v ponedeljek).

Čeprav tako početje vladi in ministru Hojsu ni všeč :).
Moram povedati, da je bil nekako nakazan predlog strokovne komisije, da bi morda karantenske odločbe, ki jih izdajamo, ponovno vrnili v stanje, ki je bilo uzakonjeno pred slabim letom. To pomeni, da karantenske odločbe ne bi bilo mogoče več prekiniti že naslednji dan ali čez dva dni z negativnim testom, ampak da bi dejansko bilo treba karanteno odležati oziroma odsedeti. Ali bo to deset ali sedem dni, je strokovno vprašanje, ampak morda se bomo vrnili na tak princip. O tem bomo po mojem razpravljali naslednjo sredo. (rtvslo.si, 26. 2. 2021)
A je tudi povedal, kakšen smisel ima zdrave ljudi z negativnim testom držat 14 dni v karanteni?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
A je tudi povedal, kakšen smisel ima zdrave ljudi z negativnim testom držat 14 dni v karanteni?
Podobno, kot je marca lani ta isti človek potegnil vse anasteziologe UKC LJ v pripravljenost ob 20 potrjeno okuženih v državi. Za posledice tega paničarjenja ga baš boli. Moja smrklja bo morala zarad tega še enkrat pod nož.... Sam koga to briga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
A je tudi povedal, kakšen smisel ima zdrave ljudi z negativnim testom držat 14 dni v karanteni?
Ima smisel, ker se izjeme na polno zlorablja.
Ko berem nebuloze nekaterih, tudi tebe, mi pade na misel samo to, da bi bilo res potrebno narest 14-dnevi totalni lockdown, s policijsko uro 24/7, brez izjem.
Brez izhodov, brez izgovorov, kdor ima domače ljubljenčke, naj si nabavi vrečke in kanto za drek, ker jih bo rabil.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Ja, totalni lockdown bi bil super za gospodarstvo in mentalno zdravje, sploh zdej, k nas je precej prekuženih.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ima smisel, ker se izjeme na polno zlorablja.
Ko berem nebuloze nekaterih, tudi tebe, mi pade na misel samo to, da bi bilo res potrebno narest 14-dnevi totalni lockdown, s policijsko uro 24/7, brez izjem.
Brez izhodov, brez izgovorov, kdor ima domače ljubljenčke, naj si nabavi vrečke in kanto za drek, ker jih bo rabil.

Recimo da izvedemo tvojo idejo in napravimo totalni lockdown. Kaj pridobimo?

V teoriji polovimo in izoliramo 100% virusnih okužb. V praksi bi bilo 50% celote optimistično, ampak recimo da smo polovili vse. Avijoni poletijo, narod presrečen.

Realnost bi usekala cca 14 dni po koncu lockdowna, ko bi ugotovili, da Slovenija ni otok sredi morja, kjer bi vsakega prišleka spravili v izolacijo. Smo tranzitna država, kjer je doberšen del delovno aktivne populacije, dnevnih migrantov v sosednje države.

Zgodi se ti še en "Mariborski dohtar", pa kljub nevem kakšnem lockdownu, virus še vedno hara prosto po populaciji.

V prvi vrsti se je za vprašati, zakaj smo šli v lockdown v začetni fazi? Da sprostimo pritisk na bolnišnice. Trenutno je z blažjimi ukrepi, pritisk na bolnišnice 1/3 tistega izpred 2 mesecev. Zakaj potem dodatni lockdowni?

Edine res uspešne države, kjer je lockdown uspel, so države brez tranzita, brez delovnih migrantov, z strogimi ukrepi ob prihodu. Bi si mi lahko privoščili tak modus operandi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
. Bi si mi lahko privoščili tak modus operandi?
Jaz ne vem. Ampak ne jamrate vi, kako nas trenutno stanje nenormalno stane. Torej bi bilo za preračunat, kaj bi bilo ceneje. Se izolirat ali trenutni ne tič ne miš. Pišem sedaj za ekonomski vidik. Z ostalih vidikov bi normalno življenje verjetno bilo bolje. Razen za nekatere, ki bi doživeli živčni zlom, ker ne bi mogli na Pag ali v fitnes v sosednjo državo.