Clio 4 zadnji odbijač- prtljažnik

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdravljeni,

je že kdo delal kaj okoli zadnjega odbijača. ? kako speljati dodaten kabel od luči za osvetlitev tablice v prtljažnik ?

Namesto ene luči za tablico bom dal luč s kamero ,pa je treba spraviti kabel v prtljažnik in potem naprej.

Najbolj me skrbi od tablice v prtljažnik ,da ne odpiram ,razdiram kaj brezveze . Je morda že kje kakšen čep ali kaj podobnega ?

Nikjer na netu ne najdem kakšnega videa li slik od kakšne montaže kamer ,senzorjev za vzratno vožnjo ...

Clio 4 ,hatchback .
lp
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Pozdravljeni,

je že kdo delal kaj okoli zadnjega odbijača. ? kako speljati dodaten kabel od luči za osvetlitev tablice v prtljažnik ?

Namesto ene luči za tablico bom dal luč s kamero ,pa je treba spraviti kabel v prtljažnik in potem naprej.

Najbolj me skrbi od tablice v prtljažnik ,da ne odpiram ,razdiram kaj brezveze . Je morda že kje kakšen čep ali kaj podobnega ?

Nikjer na netu ne najdem kakšnega videa li slik od kakšne montaže kamer ,senzorjev za vzratno vožnjo ...

Clio 4 ,hatchback .
lp
Odbijač dol pa prideš do čepov.... poglej priloženo sliko (sicer je slika poškodovanega avta, pa vendar ...), tud skoz stranske oddušnike sem že vidu da so vlekli kable.
Vsekakor kar koli boš montiral, montiraj tako, da če bo kdaj treba metat odbijač dol, ne bo treba rezat kablov, daj na konektorje.
 

Priponke

  • IMG_20201020_085630.jpg
    IMG_20201020_085630.jpg
    2 MB · Ogledi: 207

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Uf..A potem brez demontaže odbijača ne gre ?? Tu se pa lepo vidijo čepi. A če bi čez odprtino za luč za osvetlitev tablice porinil kakšno žico proti boku avtomobila bi šlo ali je tam vse stisnjeno in ni šans ? Ker tam ko je konektor za luč ,bi potem že verjetno lahko prišel v prtljažnik ??

In še čisto nekaj drugega ? A je to normalno da gre zadnja luč tako težko dol ?? Sem vlekel zadnjič ko sem menjaval žarnico kot zmešan ,da je potem enkrat spustilo ?? Ali je kakšna finta za snemanje luči ??

Hvala.lp
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Uf..A potem brez demontaže odbijača ne gre ?? Tu se pa lepo vidijo čepi. A če bi čez odprtino za luč za osvetlitev tablice porinil kakšno žico proti boku avtomobila bi šlo ali je tam vse stisnjeno in ni šans ? Ker tam ko je konektor za luč ,bi potem že verjetno lahko prišel v prtljažnik ??

In še čisto nekaj drugega ? A je to normalno da gre zadnja luč tako težko dol ?? Sem vlekel zadnjič ko sem menjaval žarnico kot zmešan ,da je potem enkrat spustilo ?? Ali je kakšna finta za snemanje luči ??

Hvala.lp
Ne vem, sigurno je lažje če pobereš odbijač dol. Mogoče bi šlo tud brez.... samo majo več jajcanja bo z odbijačem gor, spodaj je še blažilec udarcev, kateri ti bo zagotovo oviral dostop do stene, ne vem probaj-

zadnje luči .....ja ponavadi so pršraufane z notranje strani in pa na sponkah. ko jo vlečeš dol morraš malo z občutkom da ne kaj polomiš, ne lih sama pade dol....
 

Priponke

  • IMG_20201020_085744.jpg
    IMG_20201020_085744.jpg
    1,7 MB · Ogledi: 189
  • 01076073.png
    01076073.png
    39,9 KB · Ogledi: 185
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Bom si vzel čas ,pa malo pogledal..Vse druga sem nekako naštudiral. sam tole okoli odbijača me malo skrbi..

Če ne bo druge bom poizkusil če bi mi kak klepar toliko potegnil dol odbijač da kabel napeljem.

Avtoelektričar bi rad za vse skupaj 300 evrov. Za kamero kabel in kar je še zraven sem dal pa 40 evrov. Ni vrag da nekako ne napeljemo.

Ja luč gre pa res tako trdo dol..Tisti čep drži zelo močno. Me je res bilo strah da bo kaj odletelo. Zato se bojim razdirati odbijač.

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Bom tudi to preveril..Bistvo je da pridem do lučk za tablico in v prtljažnik. Ker obstoječa luč se zamenja s tisto s kamero in potem nov kabel v prtljažnik ,naprej pa že imam naštudirano..
lp
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
edino na bokih je nabit na nosilce in ga nekako potegneš ven, .....poglej kje so vsi vijaki, največ jih je na spodnjem delu, pa na boku pod oebmi koloteki je je tud po eden na vsaki strani,
je dokaj enostavno podret odbijač dol
pomagaj si s tem linkom
klik
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Direkt na medianav.. Imam tisti vmesni kabel in aktivirati je treba kamero. Ko bom enkrat tako daleč bom napisal ali je uspelo..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
edino na bokih je nabit na nosilce in ga nekako potegneš ven, .....poglej kje so vsi vijaki, največ jih je na spodnjem delu, pa na boku pod oebmi koloteki je je tud po eden na vsaki strani,
je dokaj enostavno podret odbijač dol
pomagaj si s tem linkom
klik
Temu se reče pomoč.. Bom videl ,če je možno recimo bolj na vrhu odvijačit ali pa snet s čepov ,vsaj toliko ,da kako žico povlečem do lučk za tablico.. Mogoče ne bo treba čisto dol jemat odbijača.

Link pa super ,se vsaj vidi kje je kaj.

lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: danielt

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.082
113
odbijač al vzameš dol al je pa gor. Ni tu nekih vmesnih varjant. Če ga boš mel pol pritrjenega in boš nekaj vleko boš pa poškodoval kaj.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Bom si vzel čas ,pa malo pogledal..Vse druga sem nekako naštudiral. sam tole okoli odbijača me malo skrbi..

Če ne bo druge bom poizkusil če bi mi kak klepar toliko potegnil dol odbijač da kabel napeljem.

Avtoelektričar bi rad za vse skupaj 300 evrov. Za kamero kabel in kar je še zraven sem dal pa 40 evrov. Ni vrag da nekako ne napeljemo.

Ja luč gre pa res tako trdo dol..Tisti čep drži zelo močno. Me je res bilo strah da bo kaj odletelo. Zato se bojim razdirati odbijač.

lp
Ta električar pa je zlatar. Pojdi do kakega licarja. Ti ga za ta denar se pobarva. Oba, se sprednjega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes in danielt

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Najbolj verjetno je da se temu električarju ne ljubi jebat z odbijačem ker ima dovolj drugega dela. Odbijač dol vzeti pa mora znati z "zavezanimi" očmi vsak klepar, ličar ki ima nekaj let izkušenj.
danielt če ne spomin ne vara, ima moj ličar "tarifo" za barvanje nekje okoli 150 evrov po kosu. Odvisno od nekaj dejavnikov.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Govorim o komplet storitvi ,nabavi in vgradnji kamere. Cena 300 evrov . Kamero in tisti vmesni kabel in vmesnik za na medianav ,prilagojeno za clio 4 ,sem pa dobil za 45 evrov. Se pravi še mam 255 za montažo.hehe...

Kot alternativo sem pa zapisal ,če ne bo druge bom šel do enega kleparja ,da mi potegne dol odbijač ,jaz vstavim kabel ,in je to to...Potem bom pa že vlekel po avtu.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ne..ne zaupam tistim najcenej variantam..Pa iz eu je bilo,ker ne mislim čakati v nedogled..