Čiščenje laserskega tiskalnika HP M281

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Imam omenjenega M281 in mi prazno stran oblikuje takole:
Bela stran.jpg


Na YouTube je precej zapleten postopk How to Clean Intermediate Transfer Belt HP Color LaserJet MFP M281dw, ki pa ne opiše diagnoze. Je torej to pravi postopek, ali moram narediti kaj drugega?

(Očitna stvar, Clean page, ki ga ponuja naprava, zapravi nekaj časa in kak list papirja, rezultat je vsakič malce drugačen, ampak bistveno bolje pa ni. In papir je nekoliko zapacan tudi na drugi strani.)
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
So štiri. Katero naj bi menjal?

Sem pa prebral komentar, da je v večini primerov dovolj, da se odstrani nosilec tonerjev. To je nekaj, kar zmoremo tudi softweraši. Sedaj čistim trak z alkoholom, pa bomo videli, kam to pripelje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
"rezila", ki čistijo toner iz valja je treba spucat, ali so pa poškodovana, da ni več gladek rob. Ali je pa valj poškodovan.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Torej, po dolgih minutah čiščenja traku in igranja s tonerji sem naročil novi črno in rdečo (ker razlogi) kartušo, pa bomo videli, kam me to pripelje.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
A je tale trak/film na ITB, ko si ga ven vzel, na določenih delih videti kaj bolj zmatiran - tudi po ročnem čiščenju (z zadnje slike težko razberem)?
Si poskusil tudi kaj ročno vrteti ta film s koleščkom oz. zobnikom, da se vidi, če se film sčisti? Ker če se z obračanjem ne sčisti, ti tudi ročno čiščenje (s krpico) ne bo pomagalo - bo slej ko prej enako umazan.

Za začetek res najprej zamenjaj samo črni toner (predvidevam, da je 3v1 - torej toner, boben in razvijalec hkrati?), potem pa naprej. Grelno enoto si tudi kaj preveril (da valj ni kaj umazan ali pa poškodovan)?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
T

Torej si naročil za 200€ robe, nov printer je pa 460?
Seveda še noben tiskalnik ni prišel s kartušami, ki bi bile kakorkoli polne (dotični loči vsaj med A in XL).

Če nakup novih neoriginalnih kartuš ne bo rešil težave (vsaj za nekaj časa), bom seveda kupil nov tiskalnik, ki bo imel vse potrebne lastnosti in ne bo ne Samsung ne HP. Preden bo zmanjkalo znamk, bo upam tudi žena izgubila veselje tiskati.