Chicago

2. okt 2007
3.754
2.224
113

Maja se odpravljam v Chicago, pa me zanima par stvari, kaj se splača pogledat, ker časa bo večinoma samo popoldan? Kakšne so kaj cene in kjer se najbolj splača prehranjevat, razen MC? Spalo se bo DownTownu (E. Ontario St.)

Koliko sem gledal, da je podzemna kar urejena, čeprav postaje niso tako gosto postavljene, vozi pa tudi dirkt iz letališča O'Hare,
Kako pa je kaj z varnostjo, če hodiš recimo samo po mestu?
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Zelen sem od zavisti.
Chicago je super, med mojimi najljubšimi mesti v ZDA.
Restavracij je na tisoče, od takih za vsak žep do tistih za bogataše.
Po mojem je povsem brez veze razmišljati o fast food variantah, ker se za le malce več denarja da zelo spodobno jesti.
Raje zavij v kakšen steakhouse, bar & grill ali kaj podobnega.
Če pa že mora biti hitra hrana - Chicago slovi po hot dogih in po deep-dish pizzah.

V downtownu varnost ni problem (na žeparje je že treba paziti).
Južno in zahodno od loopa je pa že dobro biti malce previden.
Če zaideš v predel, kjer po tleh ležijo smeti in po stopnicah in robovih pločnikov posedajo lokalci, se je dobro obrniti.

Nujno je iti na vrh Willis Towerja, ki je bil skoraj 25 let najvišji nebotičnik na svetu (takrat se je imenoval Sears Tower).



Pogled z vrha Willis Towerja:







Priporočam tudi obisk Millenium Parka in Grant Parka.



“The Bean” (oz. Cloud Gate” v Millenium Parku:



Grant Park:



Waterfront (obala jezera Michigan) je tudi lepo urejen.
Lakefront Trail je super za jogging.





Izlet z ladjo po reki tudi ni slab.
V mestu je ogromno muzejev, gotovo boš našel kakega zanimivega.

Še nekaj slik iz downtowna:







In še video:

 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
O, super,
hvala za izčrpno poročilo.

Kako je kaj z menjavo EUR-USD, ne bi si rad preveč gotovine nesel zraven, čeprav vem, da so tam kartice zakon. Na BA(ATM) pa verjetno naša Maestro ne gre, MasterCARD/Visa pa so prevelike provizije.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
Pa pred United centrom je kip Michaela Jordana. A must za vsakega, ki ga šport vsaj malo zanima.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:
O, super,
hvala za izčrpno poročilo.

Kako je kaj z menjavo EUR-USD, ne bi si rad preveč gotovine nesel zraven, čeprav vem, da so tam kartice zakon. Na BA(ATM) pa verjetno naša Maestro ne gre, MasterCARD/Visa pa so prevelike provizije.

zakaj bi dvigoval na bankomatu, če lahko plačuješ s kartico ...brez provozije
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Jaz ponavadi nesem s sabo dovolj gotovine, da lahko plačujem v restavracijah.
Ostale stvari pa plačujem s karticami.
Sicer se da v restavracijah tudi plačati s kartico (na račun dopišeš znesek napitnine), ampak najbrž sem v nekaterih rečeh nekoliko old-school.

Tudi z Maestro kartico se da dvigovati denar.
Na bankomatih, kjer je nalepka “Cirrus”, lahko praviloma uporabiš Maestro.
Marsikaj lahko tudi plačaš z Maestro kartico.

Če ti zmanjka gotovine, se da tudi zmeniti v kaki trgovini, da plačaš s kartico večji znesek od nakupa in ti vrnejo gotovino.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik haloski_pepek pravi:

Razumem, da je kartica v USA zakon, samo gotovina pa tudi zna prav priti, že zaradi kašnih napitnin

Napitnine v gostilnah (ki jih moraš plačati) lahko tudi s kartico. Na računu ti prinese prazno postavko Tip in dopišeš, koliko ti je vredno in ti to poračunajo.

Drugač pač vzemi pri nas na banki par sto dolarjev in imaš za vse ostale drobnarije.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.233
313
83
Poleg tega kar so ti povedali še par info:
- Chicago ima enega večjih živlaskih vrtov, ki ti bo vzel praktično en dan - jaz bi šel tja na tvojem mestu (otroci so uživali)
- Druga reč je akvarij - tudi velika reč, kot vse v ameriki, ampak na drugem koncu - planiraj
- Tretja stvar: t.im. tehniški muzej - imajo vse od Boeinga 737 razrezanega, do prave podmornice, vesoljske skafandre, kapsule, lunarni modul, pa do tega da naredijo v dvorani umetni tornado z ventilatorji, pa Tesla coil - poka/prasketa čez celo halo
- Tist fižolček gor na sliki je tudi kul, v samem centru, Willis tower je itak must-see...
Drugo mi zdajle ne pride na misel. Varnost downtown ni problem. Če vzameš avto ne pozabi da na semaforju pri rdeči lahko zavijaš desno, če ni izrecno znaka za prepoved.
 

bighugo

Zelenc'
Izključen uporabnik
27. sep 2007
28
3
3
V Al Caponejevemu mestu predlagam še ogled botaničnega vrta botanični vrt .
Prav tako se splača pogledati še planetarium planetarium. .

Vse to sem si ogledal davnega 1989 leta, verjetno je sedaj še bolj impresivno.

Lepo potovanje ti želim
cheer.gif
,
BigHugo