Čestitke

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.151
4.599
113
Tito se je pri gradnji kulta osebnosti obrnil kar na svojega predhodnika na krmilu Jugoslavije. Tako je od kralja "podedoval" belo uniformo in štafeto. Oboje je obstajalo že pred drugo svetovno vojno. Na RD nekdaj niso dali toliko kot danes. Tito je bil v mladosti verjetno bolj navajen, da je svoj praznik (če je ploh kaj) praznoval 19. marca. Potem pa ni težko premišljeno določiti primeren dan za "rojstni dan" in na to narediti medijsko kampanjo.
Ne si domišljati, da so današnje reklamne agencije pojedle vso pamet sveta. Tudi nekdaj so znali kaj narediti, mogoče še boljše za ciljno publiko, čeprav mogoče ni bilo specializiranih študijskih smeri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Neimenovana priloga 00024.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in Zgaga

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Včeraj na RTVSlo1 ob 21h......YU tajne službe.......lahko si pogledaš kako so zaključili tisti ki so si upali govorit čež tita (Feniks72)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.151
4.599
113
Davki se nekje morajo porabiti. Tito ni dal (kot noben drug politik) nič iz svojega žepa. Zaslužen je, da so se davki namensko porabili tudi za šolstvo in zdravstvo, ki oba bila krepko pod sedanjim nivojem. Po drugi strani smo za JLA porabili krepko večji % BDP kot ga sedaj od nas pričakuje NATO in tega denarja nismo porabili za drugačen razvoj države.
Ampak kar je bilo je bilo. Jokati za neko zgodovino ali jo preklinjati nima nekega pomena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe