Covid-19 Cepiva

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Aha nisem vedel. Sem prebral le članke o vektorskih in mrna cepivih, da malo spoznaš v čem je sploh stvar.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113

Priponke

  • ppp.jpg
    ppp.jpg
    71,6 KB · Ogledi: 104

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Sodelavka je bila ceplena z AZ (prvi odmerek), in je zaradi okuženega partnera tudi samo zbolela za Covid-19. Tretji, dan je že bila v službi, simptomov ni imela. Zdravnik ji je rekel, da za njo ne velja karantena, ker je bila ceplena. Starostna skupina 50+.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Super, cepljena asimptomatska prenasalka virusa. Pa se v karanteno ni bila poslana, ker cepljeni pa lahko kuzijo naprej.
Na to, kar sem opozarjal. In taki zdaj prosto prehajajo meje, jejo v notranjosti gostiln in verjetno jim bo se kaj omogocenega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Super, cepljena asimptomatska prenasalka virusa. Pa se v karanteno ni bila poslana, ker cepljeni pa lahko kuzijo naprej.
Na to, kar sem opozarjal. In taki zdaj prosto prehajajo meje, jejo v notranjosti gostiln in verjetno jim bo se kaj omogocenega.
Se ti sploh zavedaš na koliko virusov si ta hip pozitiven? Dej pusti vseeno medicino zdravnikom, ti se pa drži ITja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Bucko

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Zaradi Covida smo zaprli celo drzavo, za noben drugi virus ga nismo.

Dejstvo je, da za cepljene ne bi smele biti nic drugacne omejitve kot za necepljene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Zaradi Covida smo zaprli celo drzavo, za noben drugi virus ga nismo.

Dejstvo je, da za cepljene ne bi smele biti nic drugacne omejitve kot za necepljene.
Covid je pa v smislu prenosa neki zelo specialnega, a kako pravjo tvoji YT stručkoti?
To bo zate dejstvo vse dokler ne boš fasal pikice, ali prebolel. Pol bo prec druga muzika.... Si predvidljiv.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Pred enim letom smo zaprli cel svet zaradi domnevnih asimptomatskih prenasalcev. Zapirali smo zdrave ljudi. Cist tko, preventivno.

Zdaj imamo na testih potrjeno okuzene cepljene asimptomatike, ki jih se v karanteno ne damo, kaj sele, da bi jih testirali na meji in drugje, kjer se morajo necepljeni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Covid je pa v smislu prenosa neki zelo specialnega, a kako pravjo tvoji YT stručkoti?
To bo zate dejstvo vse dokler ne boš fasal pikice, ali prebolel. Pol bo prec druga muzika.... Si predvidljiv.
Ja, res je neki specialnega. Celo tako specialnega, da so se v treh DSOjih vsi pocepljeni okuzili.

Ne vem o kaksni posebni specialnosti ti govoris, da bi bila kaj drugacna med okuzenim cepljenim in okuzenim necepljenim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.366
9.797
113
kod Džej-Zija
Sodelavka je bila ceplena z AZ (prvi odmerek), in je zaradi okuženega partnera tudi samo zbolela za Covid-19. Tretji, dan je že bila v službi, simptomov ni imela. Zdravnik ji je rekel, da za njo ne velja karantena, ker je bila ceplena. Starostna skupina 50+.
Pomembno je, kdaj se je okužila. AZ rabi tri tedne do maksimalnega učinka. Če je bila v stiku v tem obdobju, je jasno, da je AZ ni mogla polno zaščititi. Je pa asimptomatsko prebolevanje odličen znak.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
O specialnosti ti govoriš, ne jaz. Jaz ti pravim, da si vsak hip lahko pozitiven na katerega od prehladnih virusov, pa to ne pomeni, da širiš.
Eno leto in pol nazaj so paničarli še z marsičem drugim in?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
O specialnosti ti govoriš, ne jaz. Jaz ti pravim, da si vsak hip lahko pozitiven na katerega od prehladnih virusov, pa to ne pomeni, da širiš.
Eno leto in pol nazaj so paničarli še z marsičem drugim in?
Zakaj potem delamo razliko med cepljenim pozitivno okuzenim in necepljenim pozitivno okuzenim? Zakaj se lahko cepljeni pozitivno okuzeni mirno giblje med splosno populacijo, gre v trgovino, sluzbo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.557
8.910
113
Ja, res je neki specialnega. Celo tako specialnega, da so se v treh DSOjih vsi pocepljeni okuzili.

Ne vem o kaksni posebni specialnosti ti govoris, da bi bila kaj drugacna med okuzenim cepljenim in okuzenim necepljenim.
Tole boš drgnil vse do takrat, ko ti bo na Rabu slučajno PCR pokazal plus, pol bo pa panika. Al boš pa končno dobil pikico.
Si pregledal YT okol razkužila na palčkah, ki si jih ti tedensko tlačiš v nos? Aja, nisi, ker ni to v skladu s tvojo trenutno obsesijo.....
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Tole boš drgnil vse do takrat, ko ti bo na Rabu slučajno PCR pokazal plus, pol bo pa panika. Al boš pa končno dobil pikico.
Si pregledal YT okol razkužila na palčkah, ki si jih ti tedensko tlačiš v nos? Aja, nisi, ker ni to v skladu s tvojo trenutno obsesijo.....
Ko ti zmanjka argumentov...