Cene nadomestnih delov

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Z Meyle ne moreš sfalit :).
Se je pač potrebno prej pozanimati. Če ne drugje, na Alterju :).

Še zanimiva zgodba: iščem en dokaj specifičen del in je na autodoc-u cena x. Za hec preverim še na pooblaščencu in je cena ravno polovico nižja :). Tako da včasih se splača tudi na pooblaščencu preverit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
po izteku roka je Autodoc dvignil na 421 eur
na departo dobil za 348 eur

identično, vse s poštnino
Sem vrgel oko in so res ugodnejši od autodoc-a.
Ampak sem videl tam, da je več trgovcev. A to moraš potem vse sam kombinirat ali ti kupiš pri daparto in se potem trgovci z daparto skombinirajo? Ker če kupuješ najceneje pri različnih trgovcih, potem poštnina orenk nanese.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Pri daparto bi res znalo se kaj zgoditi.
Resni veliki prodajalci dvomim da bi se šli to.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Sem vrgel oko in so res ugodnejši od autodoc-a.
Ampak sem videl tam, da je več trgovcev. A to moraš potem vse sam kombinirat ali ti kupiš pri daparto in se potem trgovci z daparto skombinirajo? Ker če kupuješ najceneje pri različnih trgovcih, potem poštnina orenk nanese.
Ponavadi preko Daparto izberem del ki ga rabim in pri istem prodajalcu potem še ostalo, plačaš eno poštnino, pri raznih filtri je pa razlika + ali - euro do dva, v glavnem jaz imam dobre izkušnje, itak imaš poleg naročila možnost preverit rating prodajalca, so pa to veliki dobavitelji
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Jaz motorje šraufam sam, avto peljem pa na pooblaščenca in rešeno.
V mladih letih smo pa sami sraufali tudi avte
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Takrat so bli 12 pa 14 ključ pa rorcange zadost :)

Zdaj pa pri kakih že brisalcev brez laptopa ne moraš menjat....
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi, Gonzo in Hanzi

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Samo vprašanje, a to svoje avtomobile sami ˝šraufate˝, da tako naročate dele preko spleta?
ne. ko pridem do mehanika ima že vse kar rabi v prtljažniku. ne rabi najprej v trgovino it.
pa tako vsaj približno v naprej vem kolk me bo koštal servis.
zaenkrat naročam pri "kolegu", dela v avtotrgovini pa mi da s popustom. sem enkrat primerjal cene, cca tam-tam z autodoc. s tem, da na grobo rečem kaj rabim in me škatla čaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in map

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
preko appa smo nekje tam tam autodoc vs departo, kolikor gledam. Sem nazadnje komplete diskov in ploščic kupoval.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Jaz ravno sedaj sestavljam nakup za 1 leto naprej in sem točno isto ugotovil.
Mi gre pa na živce, da moram v appu potem dodajati stvari noter. Ampak ok. Do sedaj nisem imel slabih izkušenj z njimi, tako da bom raje kar tu vzel.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
660
80
28
komplet ate zavorni sistem ( diski s/z ter ploščice s/z) daleč najugodneje preko app - pa imam dober rabat pri naših (euroton, potokar), za prejšnji avto je bil začuda najcenejši autocomerce - tokrat hoteli 600€+