Cene nadomestnih delov

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Ravno naročam nadomestne dele za moj avto za servis (kvalitetne znamke) in me danes komplet filtrov pride 67 EUR, lani me je prišel pa 48 EUR na autodoc. Slovenske trgovine so še konkretno dražje.
Se še komu zdi, da so šli rezervni deli konkretno gor?
Morda še kakšen predlog, kam pogledat za rezervne dele? Me pa zanima samo znamka (MANN, itd.), ne kakšno kitajsko noname sranje.
Tudi olje vidim, da je šlo vsaj 10% gor.

PS: Ja, sem revež in nimam za plačat na servisu 5x cene.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Autodoc zelo varira....ponavad je +/-10-15e....odvisno od dneva.... Akcije.... Etc

Olja ma jar draga ja... Probaj na motornaolja.com
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Drži ja. Sem potem odnehal in so mi sedaj poslali, da mi nudijo dodaten popust za nakup tega, kar je v košari. Tako da, bom nabavil kar tukaj. So cene par % dražje sedaj kot pa zadnjič.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Maš kar prav... sem šel gledat za neko robo in se mi ne zdi niti blizu tako ugodno kot je bilo, tudi če je -36% v appu.

Možno, da je kakšno pomanjkanje delov na sporedu in bodo zaslužili na zalogi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Glede na to, da so mi dali popust, je očitno vse samo v marketingu in dosegu najvišje cene ;).
Očitno probajo in če uspe, uspe, sicer pač dajo popust.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Če komu pomaga, naročilo sem izvedel.
Sem pa spotoma preveril še tole stran.
In je izredno konkurenčna. Cenovno je bila malenkost ceneje kot autodoc in bi iz principa naročil tukaj, vendar žal niso imeli dveh specifičnih delov za naročit, tako da sem potem vseeno na autodoc vzel. Pri nakupu preko aplikacije so dali še nekaj popusta in dodaten kupon, tako da sem dejansko na istih cenah kot zadnjič.
Očitno pa probajo in računajo na kupce, katerim so bili ob prejšnjih naročilih izredno ugodni in potem le ti ne preverjajo več cen, temveč le naročijo. Se splača dodati v koš in potem ne naročit, saj dobiš mail s popustom za naročilo in pa pri nakupu čez app, je še nekaj dodatnega popusta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Kamele0N

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Dobro jutro, vse se draži, vse. Od delov, gradbenega materiala, do hrane. To je realnost.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Dober da. A si pogledal, da sem plačal isto kot leto in pol nazaj?
Je pa res se treba malo potrudit in ne samo KUPI kliknit :).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Bebo, kaj si ti plačal ni relevantno ker ti nisi tukaj neka referenca, relevantno je to, da so se dobrine generalno podražile in še bo šlo gor. Grdo bo šlo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Zelo kvaliteten odgovor.
Zjutraj si pisal, vse se draži, sedaj si že na tem, da BO vse šlo grdo gor.
Imaš pa prav, koliko sem jaz plačal je važno le zame. Morda bo pa moj postopek pomagal še komu kaj prihranit.
Tvoj bebo žal nič ne pomaga, ravno tako tvoje spreminjajoče se ocene.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
Je že naročeno :).
Zakaj pa misliš, da naročam šele po letu in pol pri 50.000km letno prevoženih in treh servisih letno :).
Zato se pa splača vzeti par minut in preverit cene.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bebo, kaj si ti plačal ni relevantno ker ti nisi tukaj neka referenca, relevantno je to, da so se dobrine generalno podražile in še bo šlo gor. Grdo bo šlo.

No ja, to se zaradi tiskanja denarja že en čas računa, vendar še ni te inflacije na vidiku kaj šele hyperinflacije.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ce clovek nima za peljat k mehaniku da mu naredi servis potem mu pac avto se ne pripada...javni prevoz in gas...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.153
113
No ja, to se zaradi tiskanja denarja že en čas računa, vendar še ni te inflacije na vidiku kaj šele hyperinflacije.

Dejansko so cene nekaterih zadev (npr. jeklo) že šle konkretno gor.
Očitno pa to še ni tako vplivalo na rezervne dele ;).
Ce clovek nima za peljat k mehaniku da mu naredi servis potem mu pac avto se ne pripada...javni prevoz in gas...

Imaš popolnoma prav.
Meni sicer ni nič pripadlo, temveč sem si moral vse sam zaslužit in kupit. Tako da se bom tudi sam odločal kdo, kdaj in za koliko denarja mi bo servisiral moj z mojim denarjem kupljen avto. Ko mi boš pa ti avto zrihtal, da mi bo pripadal, se bom pa držal tvojih mnenj. Seveda si pridržujem pravico, da ta pripadajoč avto zavrnem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash