Cena fasade - blok

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Imamo koga tukaj, ki so mu pred kratkim delali fasado na bloku, da napiše ceno po kvadratu (ter kako debelino so delali).
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Nam so rekl (upravnik, da je v LJ težko dobit pod 50 €). V tem je verjetno dost provizije not. Za debelino 10. Na hiši je bla cena 38€.
Sicer pa mene poleg cene zanima, če kdo ve, kako bi blo možno fasado financirat? Obstaja kakšna državna ustanova, ala Eko sklad, ki bi sofinanciral izlocajo fasade z ogodnimi krediti v korist plaevanja rezervnega sklada? Ker da vsak stanovalec sam sklepa kredit pri banki je malo mimo. Če je RS obvezen.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
ja jaz se nagibam v tej smeri, da če se gre v kredit, da se ga spelje preko upravnika (če to sploh gre), potem pa se sredstva namenjena v rezervni sklad, porabljajo za plačevanje kredita.

oz. poiskati tak način, da se za odplačilo koristi rezervni sklad..torej vplačuješ normalno, sredstva pa grejo za kredit....seveda znesek prilagodiš višini kredita.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.928
113
pri taščici
Največja fora teh rezervnih skladov je to da mi upravnik zaračuna1/3 za vodenje rezervnega sklada...
Se pravi če se za blok zbere 100kE, upravnik "zasluži 30kE).
Sicer pa ne bi bilo nič čudnega, če bi se poleg fasade na bloku naredila še kakšna na bajti, oziroma vsaj stanovanje prebelilo....
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
59
48
Kranj
Pri mojih starših pride 12 000€ za njihovo stanovanje. Stara velika hiša in malo stanovanj (24). Pa še spomeniško zaščitena je.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.928
113
pri taščici
Zdaj a imajo tvoji starši največje stanovanje ali bo fasada lepša kot tista v rimskih, baročnih časih.
Se pravi: fasada za "malo" večjo hišo pride 24x12=290k€.....Lepa cena ni kaj....če že je spomeniška zaščitena, naj zaščitnik nekaj da zraven, drugače je bolje da se bajta podere sama od sebe (vi jo itak ne smete). Itak ne bo prvi aščiten objekt ki se bo zaradi "malomarnosti" lastnikov podrl. NAjveč se jih podere v državni lasti po moje....
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
59
48
Kranj
Ja stanovanje je eno izmed večjih (75m). Mesto Ljubljana sofinancira do ene tretjine, ker je spomeniško zaščitena vendar pod pogojem, da dela podjetje, ki ima usztezen certifikat za delo s takimi stavbami ti pa imajo kar dobre cene.
frown-1.gif

Pa še to se gre samo za obnovo fasade brez dodatne izolacije. Sedaj je gor nametanega 2 cm šodra in vse leti dol tako, da je na pol hiše samo še cegu namesto fasade. Je pa komplicirana stavba v črki L z balkoni na notranji strani, pa polno nekih "baročnih" dodatkov.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
672
32
28
Ko sem lani iskal ponudbe za 300 m2 fasade na samostojni hiši, je vsevkup z najemom rušta in materialom blo tam nekje cca 12.ooo EUR. (govorimo za maribor in okolico)

lp bluub

P.S. govorimo o baumit sistemu 12cm stiropor mrežica dvakrat lepilo(kit), "grund"barva in zaključni sloj baumit 2mm granulacija.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
59
48
Kranj
Pravkar sem govoril z mamo in je predračun za fasado 265.500€. Hiša je tri nadstropna in kot sem dejal je notri 24 stanovanj. To je fasada brez toplotne izolacije, samo nekaj cm ometa.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.928
113
pri taščici
KOliko ponudb imate?

Stric je dal cca 20kE sicer za hišo, ampak ima 10 cm tervola, nove zunanje police na oknih kvadrature pa je tako od oka cca 250 m2
(delno vkopana klet pritličje mansarda, 10x10)
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
59
48
Kranj
Ponudbe so tri in vse so si precej enake, pripravil jih pa je upravitelj stavbe. Pravi, da take fasade ne more in ne sme delat vsak privatnik. Meni tukaj nekaj smrdi
confused-1.gif
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Ponudbe so tri in vse so si precej enake, pripravil jih pa je upravitelj stavbe. Pravi, da take fasade ne more in ne sme delat vsak privatnik. Meni tukaj nekaj smrdi
confused-1.gif
zmaga.gif

Mi smo imeli tri ponudbe, od tega sta bili dve precej podobni, tretja pa konkretno cenejša. Najbolje je bilo pa na zagovoru ponudb, ko je lokalc ponujal brezplačno beljenje hodnika zraven, plačali bi le neko hudo plastično barvo.
hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.458
5.928
113
pri taščici
jetamp: dobi na lastno pest ponudbo

Se mi je kar zdelo da za upravnika ni dober "vsak" izvajalec. Dober je samo tisti , s katerimi "poslovno sodeluje". V vse obnove se prijavljajo vsi trije.
1. obnovo dobi A
2.obnovo dobi B
3 obnovo dobi C

in tako se ponavlja... imajo "tri konkurenčne" ponudbe in imajo "mir" pred zakonom in težaki....