Celodnevni izlet 400-500 km

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ja, pač navada je železna srajca, al kaj čem rečt... pa do zdej je blo v redu, sem pač peljal počas in gledal okolico in vse... sedaj pa ne več, zdej pa sam še gasa... in mi pač ni ok...
sprašujem pa pač zato, če se kdo vozi pa pozna kakšno cesto... da ne bi odkril še mal toplejše vode...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Nisem specialkar, ne bi vedel :D

Mi se pogovarjamo o moto turi, ne o giru d'Slovenia :fredi:

Obljubim, da denarnico tokrat vzamem s seboj (če bo pa kaj notri, je pa druga zgodba) :evil:
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Na S delu SLO je definitivno vredno zvoziti:
1. Šoštanj-Zavodnje-Črna na Koroškem-Dravograd
2. Velenje-Dolič-Vitanje-Stranice
3. Šentilj v Sl. Goricah-Sladki vrh-Trate-Lenart

V AT pa lahko kombiniraš z zgornjimi: Dravograd-Lavamünd-Soboth-Arnfels-Gamlitz-Šentilj v Sl. Goricah
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ja, sem tudi brez googla probal, se pač pelješ naravnost in ko ti zapaše zaviješ... samo niso vse ceste enake :p jaja, sej vem, sam 2 ovinka sta, levi in desni... :p pa tudi promet je nekje več nekje manj...

drugače pa današnji izlet uspel po ustaljeni ruti :) ok, zamenjal namesto na most na soči, idrija in domov, semo obrnili nova gorica, vipava, razdrto, domov... no, malo spremembe je bilo. 375km... je pa bilo danes največ prometa kar sem ga srečal letos...
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ne vem, kje se voziš ti, jaz če grem iz KR do Izole mam levo roko skoz v luftu ... saj se razumemo, ne?
p.s. kakšen "moped" pa imaš? Tourer, enduro, naked, sport ali? Da vem, če bi se ti kdaj lahko priključil...

Sej, da bi pa javil, ko si v izoli pa dal za pir to pa ne leži tvoji ohrni duši a ne?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Dobr si, da se ti že leta da samo posočje trajbat. Ena taka na hitro. Cerknica - Bloke - Kočevje - Kočevska reka - Osilnica - Fara - pa skoz ob kolpi do Vinice - pa potem skoz ob kolpi do Metlike - Novo mesto - Šentjernej - Kostanjevica - Brežice - Bizeljsko - Podsreda - Kozje - Celje - Lj - Škofja loka - Cerkno - domov. Lahk se v Kolpi namakaš kjer hočeš, kake ribe rukneš (priporočam Mandroniča v Prelesju, zraven Starega trga ob Kolpi). Taka luštna za cel dan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zoom in pek007

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Včeraj popoldan sem šel takole (cca. 250 km):

kraj bivanja (10 km iz KR) - Kranj - Ljubljana - Ribnica - Kočevje - Petrina (mejni prehod s Hrvaško, Brod na Kolpi) - takoj pred mejo desno smer Osilnica (dežela Petra Klepca, tukaj je cesta sicer slabša) - Strma reber (993 m/nm, ostri ovinki) - Kočevska reka - Gotenica - (nazaj čez Ribnico) - Ljubljana - Kranj - domov

Do Kočevja je bolj tako - tako, nič posebnega, polno omejitev. Potem pa od Kočevja do mejnega prehoda super cesta. Za dinamike odlična. Nato čez prehod Strma reber pa vse do Gotenice drug super odsek z veliko ovinki (OK, v bistu sta samo 2 : levi in desni :evil: , ampak tu jih je polno, tako levih, kot desnih)

Ni to dolga tura, niti ni za cel dan, ampak je omenjena kot predlog.


p.s. pek007 dopoldan pa žal ni bilo časa, sem bil malo višje, nad 2000 m ... ampak peš ;)
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
sem prav pogledal, ob 12ih smo se peljali skozi kranj... tako da drug vikend lahko rezerviraš :) vreme kaže da bi znalo bit v redu za vikend...
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Včeraj popoldan sem šel takole (cca. 250 km):

kraj bivanja (10 km iz KR) - Kranj - Ljubljana - Ribnica - Kočevje - Petrina (mejni prehod s Hrvaško, Brod na Kolpi) - takoj pred mejo desno smer Osilnica (dežela Petra Klepca, tukaj je cesta sicer slabša) - Strma reber (993 m/nm, ostri ovinki) - Kočevska reka - Gotenica - (nazaj čez Ribnico) - Ljubljana - Kranj - domov

Do Kočevja je bolj tako - tako, nič posebnega, polno omejitev. Potem pa od Kočevja do mejnega prehoda super cesta. Za dinamike odlična. Nato čez prehod Strma reber pa vse do Gotenice drug super odsek z veliko ovinki (OK, v bistu sta samo 2 : levi in desni :evil: , ampak tu jih je polno, tako levih, kot desnih)

Ni to dolga tura, niti ni za cel dan, ampak je omenjena kot predlog.


p.s. pek007 dopoldan pa žal ni bilo časa, sem bil malo višje, nad 2000 m ... ampak peš ;)
Do Kocevja gres lahko tudi preko Vidma (zavijes pruli Rasici) in nato ves cas po stranski cesti do Kocevja. Ali pa ze prej prejo Grosuplja in nato do Zdenske vasi in Vidma isto.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
pek007 , obstajajo tud Štajerska, Koroška, Prekmurje..... Vmes še v Gamsi kelnrce pogledaš.... (da lepši dan)... vse to je Slo.
Evo... za naslednja tri leta imaš turo..:p
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ne vem, če bi delal v 5 urah, pol ja... sam tko k je pa cel dan je pa res na izi...

drugače jutri tura... ob 10ih štart iz cerknice, če se komu gre peljat :p