Čelade na motorjih in skuterjih

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.863
5.626
113
@seba81...probaj...ampak nekak ni logike ce skaces pa vozs cez luknje ce mas prevelko celado ti bo etak padla cez oci....
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:


celada.jpg


Tole sem mislil z 'obrnjenim loncem' in ne samo da sem takšno 'kapico' videl na glavi motorista, nove celo prodajajo na boljšjaku. Vendar dvomim, da je zadeva homologirana, še manj pa varna.

Nekaj takega sem zadnjič videl v TC MS, sem se prav spraseval ali je to homologirano, se prav mehka plastika je bila...
bonk.gif
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
seba81, niti pod razno ne poskušaj s preveliko čelado.... Če ti že nova skače po glavi, kaj bo šele, ko 'se uleže'... Ko jo daš na glavo, lepo zapneš in poskusi obračati levo-desno. Ne sme se premikati. Pa takšno, s snemljivo notranjostjo vzami. Je kar fajn, da se jo tu in tam opere. Drugače si strogo vezan na uporabo podkape. Spomnim se moje prve čelade Nolan 32 (seveda prešvercane iz Avstrije, pri nas ni bilo kaj kupiti, razen odprtih Veplasovih...), kako je sčasoma dobila 'sijočo' notranjost... Podkapa... kaj je že to?
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Zakaj sem pisal o tem, da se uleže... 1994 sem kupil FM čelado, kevlar mix. Že v trgovini me je rahlo tiščala, malenkost. Doma jo imam gor celo uro, še kar tišči -sem malenkost stanjšal lične blazinice (polna lica, he-he...). No, v mesecu dni se je tako ulegla na glavo, kot druga koža. Žal (ali pa na srečo) je čez par let naredila delo, kateremu je bila v osnovi namenjena. Prestregla maksimalen udarec, fajn drsenje po asfaltu... in šla v pokoj.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
ksz

Mene ta mika, da bi jo nabavil kot poletno čelado za krajše vožnje.

 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.049
119
63
Doma
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik seba81 pravi:
zmaga.gif

Vidim da imaš to bolj cross čelado ogledano, si potem kupil štirikolesnika?

Štirikolesnika še ni pri hiši, je pa že odločen kateri bo.Tačas si ga pa pri sosedu sposodim za kak krog, upam da se
bo čimprej denar na kup spravil za nakup.
cry12bpy.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Danes sem se srečal z znancem, ki mi je trdil, da je za skuterje popolnoma primerna in celo dovoljena čelada, ki se sicer uporablja za smučarijo. Menda imajo tudi te čelade neko vrsto certifikata, ki zadošča predpisom pri nas.

Zanima me, ali je imel prav in seveda kje v predpisih bi našel bolj natančen opis. Sicer sva se strinjala, da je zaščita glave pomembnejša od predpisa, pa vendar, če kdo pozna bolj natančno kje najti homologacijski pravilnik ali kaj podobnega.

Hvala
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
mogoče se je v glavo udaril takrat ko še ni imel čelade.
Na vseh smučarskih maš nalepko ni primerna za motorje....