Ceed SW, ne mrdne, ko crkne

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tist z amzs ni slaba ideja. ker ko teb avto enkrat vžge, se napaka "pobriše", če bi ostala bi jo že na prvem servisu vidli. Sam tukaj je treba bit potem pozoren, da ne bojo na servisi pol takoj avto probal vžgat, ampak ga morjo najprej na računalnik priklopt.

kot je že nekdo omenil, lahko da je res potrebno mal počakat. tehnika je jeba;)

Najbolj pa me čudi, kako hudiča se vozte, da vam avto tolkrat crkne? Men in ženski skupaj v enem letu tolkrat ne ckrne, kot ti omenjaš.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Mene je pri Fabiji isto delalo in kriva je bila baterija, se je nekaj jajcala in ni dala štarterju dovolj moči za ga zagnati. Baterija mi je kazala vse normalno voltažo in enkrat je bilo ok drugič ne, po menjavi baterije napake ni bilo več.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Kabel s katerim je zaganjač zvezan na maso vozila, ni dobro zategnjen
10.gif
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Dvomim, da ja kakršenkoli slab stik, ker sicer bi avto večkrat ne vžgal, tako pa ne vžge samo ko je premalo sklopke oz. gasa...

kaj imaš tako kot traktor,da moraš sklopko stisniti, da ti vžge....
17758-icon_confused.gif
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Narobe sem se izrazil.. Če bil stik problem, bi se dogajalo konstantno, da avto ne bi hotel vžgat. In na parkingu in povsod drugje. Problem pri avtu pa je, ker ne vžge ponovno, ko ga po nesreči ugasneš s prehitrim spuščanjem sklopke in prepočasnim dodajanjem plina.. Upam, da je bolj razumljivo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Dvomim, da ja kakršenkoli slab stik, ker sicer bi avto večkrat ne vžgal, tako pa ne vžge samo ko je premalo sklopke oz. gasa...

kaj imaš tako kot traktor,da moraš sklopko stisniti, da ti vžge....
17758-icon_confused.gif

Ne to je tanov start&stop...oz ISG pa te fore!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Em jaz ne bi zanemaril "start" releja!
1732592-KiaCeedFuse.jpg
 

Priponke

  • 1732592-KiaCeedFuse.jpg
    1732592-KiaCeedFuse.jpg
    66,8 KB · Ogledi: 286

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Poglej varovalke v motornem delu......izčupi "start" rele......kak tanek šravfnciger al pa olfa pa odpigaš na robovih pleh tok da lahko snameš plehnat pokrov dol iz ohišja.....pol pa šmirgl al pa kak košček papirja prepognjen pa spucaj vse "net" kontakte na stikalih....

Rele kdar deluje je pod napetostjo.....pač ko je kontakt sklenjen...ko avto vžge se razklene in pri razbremenitvi mal zaiskri....to s časoma.....in predvsem s pomočjo tvoje mame k vergla nonstop
evil.gif
pripelje do zasmojenih kontaktov in selektivnega delovanja releja

1x elektriki uspe prebit oblok....drugič ne! Probaj se malo poigrat s tem relejem.......ker na servisu se jim očitno ne da
bonk.gif
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Kameleon , hvala za tvoj trud, a mi ni ravno, da bi sam odpiral avto.. Očitno bo najboljš kar to temo sprintat pa pustit skupi z avtom tam. Sicer pa zdej smo itak v postopku "čakanja", da avto še enkrat ne vžge, potem pa AMZS in via Kia servis
bonk.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Imaš start in stop, ali nevem kako se mu reče sistem. Torej, pri premalo plina motor ugasne. Elektronika ne dobi signala, da se je motor ustavil. Ti znova hočeš zakurblati, vendar elektronika blokira zaganjač, ker ne ve da se je motor ustavil.
Hm, mogoče nagaja stikalo pod pedalo sklopke. Moj stari Accent je imel takšno stikalo zaradi varnostnih razlogov.
Druga možnost je napačen softver. Na servisu naj naložijo novega.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Lep pozdrav vsem!
Če je slučajno takšna napaka že kje opisana se opravičujem, čeprav dvomim, ker je rahlo specifična
uf-1.gif


Torej, govora je o Ceedu SW 1.6 2011 letnik, 30k km prevoženih. Problem se je pojavil že kar pred časom ko je avto mat večkrat vozila in sicer, da ji avto ni hotel vžgat, ko ji je ugasnil med vožnjo. Govorim o tem, da je dodala premalo gasa, preveč spustila sklopko in hop, motor ugasne. A ko daš potem kontakt in obrneš ključ se nič ne zgodi..
Pa da smo si na jasnem, avto ne crkuje vsako vožnjo, se pa pač zgodi enkrat na vsake tolk. Tudi se ni vedno, ko je crknil, zgodil opisan problem.
No, sprva sem tudi jaz mislil, da gre za pač 'žensko' napako in, da bi sam že znal prižgat avto, a danes se je prav meni zgodila ta stvar. Se vozim tle na šmartinki do izvoza za AC, kolona, malo premalo gasa in avto mi crkne. Ni panike, obrnem ključ nazaj, pa naprej, a avto ne mrdne. Naredim tako še ene dvakrat, preden mi kapne, da je to tista težava o kateri je mat govorila. Ključ dam ven iz mašine, pa nazaj noter in obrnem, pa nič.

Torej ko dam kontakt vse dela, radio, luči, a ko obrnem, avto niti ne zavergla. Enostavno, kot da bi obrnil ključ v prazno. Potem po ene 30-40s čakanja, avto vžge ko obrnem ključ, kot da ni bilo nič. Normalno se pelje itd. Tudi ko ga ugasnem doma na parkingu in takoj znova prižgem, normalno vžge.

Smo šli že enkrat na servis pa so nekaj čarali in pregledovali in odkrili nobene napake. Problem ni, da ti avto ne vžge na parkirišču ali tako kje, mene resno skrbi, kaj bi se zgodilo, če ti avto slučajno crkne v križišču oz. nekje, kjer moraš pri priči odpeljat stran?! Kaj svetujete? Bi pomagal reset računalnika, kaj drugega mogoče? hvala za odgovore, jutri gre avto sicer itak in itak na servis, samo morda je imel kdo že podobno izkušnjo oz. ima kak nasvet, ki bi prišel prav. lp


Prva rešitev je ta, da se oba naučita vozit. Avto ti nima kaj crknit pri speljevanju ...

Torej, če spelješ pravilno, ti avto dela?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
To je motor 1,6 _ki ima 125 konjev in mu crkne pri speljevanju ........
10.gif

Potem nas gnjavi tukaj na forumu
hysterical-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
To je tihi dogovor da balansirajo z VAGom za pokanje glav.....zretje antifriza.....praznjenje accuja.....tuljenje sinhronov.....safe mode.....cricke v armaturki
evil.gif


Odpiralcu.....rele ti vzame 15-20min!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.302
930
113
Titograd
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
immobilizer ... odkleni, zakleni avto takrat z daljincem, pa bo šlo ...

Imel kolega z proceedom enake težave in je bil ravno immobilizer kriv...... pri 20k km hehe. Prvič mu tudi niso našli težave, je ponovno zatežil, potem pa so popravili.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Zgleda je to neka serijska pri Ceedih.. naš pro'ceed pa ni hotel vžgati, samo verglal je, po kakšnih 10ih poskusih je vžgal (kdaj tudi to ne), ampak samo ob toplem vremenu, pozimi tega ni bilo. Tester pri Črešniku baje ni pokazal ničesar, moram pa pohvaliti Kmag, ki je zadevo rešil v hipu (tisti na kapiji, en južni pa nadut ko 100 hudičev). Menjana pa ista stvar kot jo tukaj omenjate.. kilometrov pa tudi dobrih 20k.
redface-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Pr men na cliotu se je to nekajkrat zgodilo. premal gasa pri speljevanju in je avto crknu. Nato sem takoj odvzel kontakt, hipoma dal ponovni kontakt in ga poizkušal vžagti, pa nič. Po zaklepanju in odklepanju z daljincem, ter sem počakal, da se lučke pogasnejo, ter nato vžgal je šlo brez problema. Obrazložitev servisa je bilo, da sem prehirro po odvzemu kontakta spet dal kontakt, ter poizkušal vžgati. Računalnik je to beležil kot nenadni poseg v štartno proceduro in razumel, da se hoče vozilo na silo vžgati (kraja) zakar je vklopil imobilizator. Vsega skupaj se mi je to zgodilo ene 3x in vedno pri nenadnem odvzemu kontakta in pri ponovnem hitrem vžigu. Na parkplacu pred trgovino, ko sem se igral z daljincem je še en možakar pristopil do mene, ter povedal, da se na njegovem cliu dogaja enako, ter da je dobro vozilo zakleniti, počakati minuto ali 2 in ga odkleniti in zagnati. Je pa res da je v tem primeru svetila lučka za blokado motorja in je zgledalo, kot da ne prepozna kode ključa, ampak ni bilo to.