Ceed SW, ne mrdne, ko crkne

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Lep pozdrav vsem!
Če je slučajno takšna napaka že kje opisana se opravičujem, čeprav dvomim, ker je rahlo specifična
uf-1.gif


Torej, govora je o Ceedu SW 1.6 2011 letnik, 30k km prevoženih. Problem se je pojavil že kar pred časom ko je avto mat večkrat vozila in sicer, da ji avto ni hotel vžgat, ko ji je ugasnil med vožnjo. Govorim o tem, da je dodala premalo gasa, preveč spustila sklopko in hop, motor ugasne. A ko daš potem kontakt in obrneš ključ se nič ne zgodi..
Pa da smo si na jasnem, avto ne crkuje vsako vožnjo, se pa pač zgodi enkrat na vsake tolk. Tudi se ni vedno, ko je crknil, zgodil opisan problem.
No, sprva sem tudi jaz mislil, da gre za pač 'žensko' napako in, da bi sam že znal prižgat avto, a danes se je prav meni zgodila ta stvar. Se vozim tle na šmartinki do izvoza za AC, kolona, malo premalo gasa in avto mi crkne. Ni panike, obrnem ključ nazaj, pa naprej, a avto ne mrdne. Naredim tako še ene dvakrat, preden mi kapne, da je to tista težava o kateri je mat govorila. Ključ dam ven iz mašine, pa nazaj noter in obrnem, pa nič.

Torej ko dam kontakt vse dela, radio, luči, a ko obrnem, avto niti ne zavergla. Enostavno, kot da bi obrnil ključ v prazno. Potem po ene 30-40s čakanja, avto vžge ko obrnem ključ, kot da ni bilo nič. Normalno se pelje itd. Tudi ko ga ugasnem doma na parkingu in takoj znova prižgem, normalno vžge.

Smo šli že enkrat na servis pa so nekaj čarali in pregledovali in odkrili nobene napake. Problem ni, da ti avto ne vžge na parkirišču ali tako kje, mene resno skrbi, kaj bi se zgodilo, če ti avto slučajno crkne v križišču oz. nekje, kjer moraš pri priči odpeljat stran?! Kaj svetujete? Bi pomagal reset računalnika, kaj drugega mogoče? hvala za odgovore, jutri gre avto sicer itak in itak na servis, samo morda je imel kdo že podobno izkušnjo oz. ima kak nasvet, ki bi prišel prav. lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Kaka start&stop fora v sistemu? Če maš preberi podrobno navodila o start&stop

Vem da je 1x kolega mel sposojenga poršeja.....tm majo serijsko da avto rab da se postav ob ponovnem zagonu.....pač neke fore da avto sam sebe naolji ( turbina in cel motor prek el oljne črpalke)

Ker ga ni bil navajen mu je dostx crknu v križiščih in je mogu čaka cca 20-30s pa gužvo delat da se je avto s5 nazaj postavu
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Jaz sem imel pro starejših avtih včasih probleme z vžigom, ker avto ni sprejel kode ključa (ampak se je videlo pri lučki na armaturki). Mogoče je tudi v tvojem primeru problem s kakšno zaščito proti kraji, ki ne deluje 100% pravilno.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Kameleon; možno, čeprav potem bi to na Kiinem servisu verjetno znali povedat? Bom se jutri usedel pa pogledal navodila, če je kaj takega noter mogoče. Mja, mogoče je Porschejeva mašina noter, pa še vemo ne :D

Mikrohard; nevem, na avtomobilitem forumu je en svetoval, da naj se proba ob takem problemu še z drugim ključem. Fora pa je, da se je ta stvar zgodilo med uporabo enega in kasneje (danes) še drugega ključa, tako da težava najbrž ni v samem ključu. Sicer pa kot rečeno, če ti crkne avto nekje, kjer ti nikakor ne sme crknit, zna bit jeba.. Nisem bil pa pozoren, če sveti še kaka dodatna lučka. Sprva sem bil čist začuden, pol pa živčen, ker je folk začel trobit in se nervirat.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Ste pred kratkim kej odklapljal accu al pa ga menjal???
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Furious, tam berem so imeli težave s crkovanjem med prestavljanjem, se pravi med vožnjo. Očitno so težavo rešili z menjavo oljnega filtra?
bonk.gif


Kameleon, a-a.. Avto je imel redni servis na 15k km, to je pa to. Nobenih drugih težav sicer. Fora je, ker mi bojo jutri na servisu spet vzel avto, pregledal na diagnostiki, ki jasno ne bo nič pokazala in rekli, da niso nobenih napak našli.. Potem pa po enem mesecu spet ista stvar.. Je kak postopek, da ti zamenjajo avto, če prideš na servis z isto napako nevemkolikokrat, pa ti je ne odpravijo? Stvarna napaka, kaj podobnega?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Zatečnar da gre mehanik stabo.....zakoplješ na vhodu ( 1va pa bremza) pa nj jim crkne na vhodu v servis.....pol nej ga pa sami zvlečejo do diagnostike
evil.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
to bi blo edino pravilno, da se mehanik vsede zraven pa se nardi kak krog in se ga namerno prisili s premalo gasa , da crkne.
Ne vem kako imajo to avti, ampak vrjetno se da med vožnjo priklopit na računlanik in zasprot gledat parametre, kaj se spremeni ko crkne.
Reset in posodobitev SW pa je po moje prva zadeva, ki bi jo bilo potrenbo naredit v takem primeru.


Glede stvarne napake, pa bo vrjetno problem. Ti že hodiš na servis in prijavljaš napako, ampak servis je ne odkrije in ti je ne more potrdit.
To bi potem lahko vsak prišel tik pred potekom garancije, da neki ne dela, tko bi trikrat prišel in hotel potem vsake X let nov avto;)
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Kaj pa recimo če bi imel tisto kamero za na armaturko in ko pač crkne in se noče prižgat, samo posnamemo zadevo in potem predamo na servisu? sicer nevem kaj bi si lahko pomagali s tem, je pa bolje kot nič..
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Smo imeli leta nazaj identično težavo na Cliotu. Po dolgotrajnem iskanju je avtoelektričar ugotovil, da je bil zanič štarter.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Štarter ne vem, če je težava, ker sploh ne zavergla avto.. Kot, da se bi prekinil dotok elektrike. Sicer pa sem klical danes na servis in nasvet je, da ko se avto ne želi prižgat, da pokličemo AMZS in da ga odpeljejo do najbližjega Kia servisa. Tam bodo potem na računalnik pogledali kaj točno se je zgodilo. Tako mi je vsaj svetoval tisti tip, ki se javlja na telefon servisa na Leskovškovi v LJ. Nevem, to se mi zdi bolj, da me odkači in da se ne ukvarja z mano, kot da bi res poskušali rešit problem. Markoman, bomo probali tudi to stvar, pa sporočim.
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Smo imeli leta nazaj identično težavo na Kii Sephia . Po dolgotrajnem iskanju avtoelektričar ni ugotovil nič. Pozneje je drug avtomehanik resetiral (?) računalnik in napake ni bilo več
smile-1.gif
.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Torej mi svetujete, da vseeno avto odpeljem, da resetirajo računalnik? Očitno mora stranka vedeti več kot serviser in mu naročiti kaj naredit, da se težava reši... ccc
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Torej mi svetujete, da vseeno avto odpeljem, da resetirajo računalnik? Očitno mora stranka vedeti več kot serviser in mu naročiti kaj naredit, da se težava reši... ccc
To je točne. Glede težav elektronike na avtomobilu, so serviserji pravi Talibani. Blage veze nimaju za kaj se gre.

Sem imel problem s sprožanjem ABS-ja pri bremzanju pri nizki hitrosti. Serviser je po večurnem tuhtanju pojasnil, da je bila napaka zapisana v spominu računalnika, ki jo je zbrisal s testerjem, in se več ne bo ponavljala.
bonk.gif


Bil pa je počen ABS zobnik na polosi.
 

emirATes

Pripravnik
9. apr 2012
159
7
18
mislim, da prehitro "zaverglaš", tako, da se v računalniku ne izvrši "selftest" (na armaturki se ti prižgejo vse potrebne lučke). Meni se tako dogaja na GP fiatu v taki situaciji. In ne vem, če je to glih napaka.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Jah nevem, moja 13 let stara jajca od Cliota normalno vžgejo, nova fancy Kia pa ne.. Če se komu zgodi to v križišču in proti tebi pelje par deset tonski šleper se ti ne piše ravno dobro. Mi je vseeno če je napaka ali ne, avto mora vžgat, pa kot rečeno, to se ne zgodi vsakič, ampak recimo enkrat na 30 crknjenj.