Canon SX1 IS ali Sony HX1?

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Za resno HD snemanje se ne splača kupovati fotoaparata. Raje kupi kamero. Ker fotoaparat bo predrag za to, da bo polizdelek tako glede fotk kot glede filmov.

Saj ne rabim resno snemanje, samo več kot 12min pa že. Recimo 1 urca bi bila dovolj.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
899
90
28
select 1 from dual;
Mogoče si narobe razumel. Aparat prekine snemanje ko film doseže 4GB, nato pa lahko takoj pritisneš snemanje še enkrat, in gre znova od začetka. Se pravi če imaš 32GB kartico, je to cca. 1h45min, res pa je da je to 8 datotek.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.857
390
83
To povsem razumem, ampak ne bo me zraven, da bi pritiskal vsakih 12 min na tipko. :>
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Gre za to, da lahko tudi dslrja daš na AUTO, pa bo po kvaliteti slike še vedno krepko šišnil kompakta. DSLRja sem predlagal tudi, ker je nekdo omenjal, da rad slika otroke. Canonov AF na kompaktih tudi približno ne dosega hitrosti AF-a kakšnega Panasonica, zato pač velja omeniti, da se bo s kompaktom za ostre fotke otrok treba kar pošteno spotiti. Vem iz izkušenj, pred zdaj že precej leti sem si lastil enega od njih, vmes pa testiral in ugotovil, da omembe vrednega napredka Canon na tem področju ni pokazal. Še za iz Dizzyjeve strani opevanega G10 se je marsikdo pritoževal, da ima prepočasen AF, pa je kao na vrhu njihove ponudbe.

SX1 ima navito ceno samo na račun CMOS senzorja, ki pa tokrat začuda ne opraviči slovesa tehnologije z nizkim šumom. Edina dodana vrednost, ki jo v tem primeru prinaša ta senzor, je zmožnost snemanja HD filmov, ampak pribitek na ceno je pa čisto adijo. Proti SX10 je dražji 150€, proti SX100 pa kar več kot 250€.
stupid-1.gif


To je vse, kar sem želel povedati. Da je SX1 krepko precenjen. Vsekakor je udobno imeti all-in-one package, ampak se je pri tem treba zavedati tudi vseh omejitev. Superzoomi imajo standarden problem slabe kvalitete slike pri daljših goriščnicah in pri teh goriščnicah tudi katastrofalen AF. Prav tako so lahko pričakuje kromatične aberacije pri vseh goriščnicah (znamenite barvne sence ob kontrastnih prehodih motiva, običajno vijoličaste ali modre barve). Če kupca to ne moti, ni problema, naj nabavi.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Vse lepo in prav, vendar menim, da je pri DSLRih problem tudi teza. Ceprav zelim imeti high end kompakta, hkrati zelim tudi neko mobilnost. Fotografija ni dejavnost, ki mi prinasa kruh temvec je samo hobi s katerim se malo sprostim.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Potem pa si na netu malo oglej Olympusa E-P1 ali Panasonica Lumix GH-1. Oba ponujata vrhunsko sliko in HD filmčke v zelo kompaktnem paketu, ki ni nič večji od superzoom naprednega kompakta. O ceni bova pa kakšno rekla kdaj drugič.
evil.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
smile-1.gif


Prvega poznam, ker me je ravno odlschool oblika privabila. Sta pa dva vijolicna takoj odvrnila mojo pozornost.

Drugi je pravtako prehud za moj trenutni budget. Mislim, da bo SX1 prava izbira.
wink-1.gif
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Jaz sem isto okleval med SX10 in SX1 pa sem potem vzel SX10. Tisti HD video ti res ne rabi, sploh nam ko rabimo fotkič za kaka potovanja, prireditve in tu se konča.
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
sorry k mal obujam temo. Mam Sony-a HX1, super fotkič, sploh je fajn wide panorama, pa sploh je super k nardi 10slikc/s, sam na živce mi gre ta šum. Zdej me pa zanima če bi kateri k ma Canona SX1 mel cajt da bi se dobila, pa da probam če ma mogoče Canon kej manjši. Ker če ga ma takoj kupm Canona. Bi bil kateri lastnik SX1 tolk prijazen
tongue-1.gif
?
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
ksz
No, ker sem že začel to temo se spodobi, da povem, da sem se na koncu odločil za HX1. Po nekaj dnevih preizkušanja sem z njim zelo zadovoljen.. Edino kar me moti je mp4 format videa (predvsem zaradi težav s kodeki), ampak tudi to se da preživeti
smile-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
50
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
sorry k mal obujam temo. Mam Sony-a HX1, super fotkič, sploh je fajn wide panorama, pa sploh je super k nardi 10slikc/s, sam na živce mi gre ta šum. Zdej me pa zanima če bi kateri k ma Canona SX1 mel cajt da bi se dobila, pa da probam če ma mogoče Canon kej manjši. Ker če ga ma takoj kupm Canona. Bi bil kateri lastnik SX1 tolk prijazen
tongue-1.gif
?

Js ga imam in sem iz Celja. Tak, da če boš kaj hodil tu mimo, se javi.

LP, M.
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
O kakšnem šumu to govoriš, meni se zdijo moje fotke super..
Naloži kako fotko in povej kaj misliš?