Brezžična povezava dveh routerjev

Wild

Pripravnik
5. okt 2011
203
0
16
Andrej, a lahko samo na hitro poveš katere nastavitve si nastavil na katerem routerju ? In kako imaš povezane med seboj, z kabli, wifi ? Pač zanima me cela konfiguracija... Bi bil zelo hvaležen
smile-1.gif
 

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Seveda...evo tukaj je:


Tomato : How to Set Up WDS
1st Router (Main Router with Internet Access)
- WAN port of this router is connected to the Internet.
WAN
(configure normally)

LAN
IP Address = 192.168.1.1
DHCP Server = enabled

Wireless
Wireless Mode = Access Point + WDS
SSID = samessid
Channel = 6
Security = WPA Personal
Encryption = AES
Shared Key = samesharedkey
WDS = Link With
MAC Address = *wireless* MAC address of the 2nd router)

2nd Router ( The repeater Router, No internet access on the router)
-The WAN port of this router is not used.
WAN
Type = Disabled

LAN
IP Address = 192.168.1.2
Default Gateway = 192.168.1.1 (the 1st router's IP address)
Static DNS = 192.168.1.1 (the 1st router's IP address or any DNS server)
DHCP Server = Disabled (the 1st router handles DHCP)

Wireless
Wireless Mode = Access Point + WDS
SSID = samessid
Channel = 6
Security = WPA Personal
Encryption = AES
Shared Key = samesharedkey
WDS = Link With
MAC Address = (the *wireless* MAC address of the 1st router)
 

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Pa še ena zanimiva zadeva...ssid je na obeh routerjih isti, kanal isti, enkripcija ista, geslo isto...u glavnem popolnoma isto sta nastavljena...vidim pa dva ssid...ampak to samo z iphonom/ipadom...laptop pa vidi samo en ssid
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.820
649
113
Torej imaš konfiguriran WDS. Imaš možnost potegniti kabel do drugega routerja?
Da pa ti ene naprave pokažejo več enakih omrežij pa je odvisno zgolj od programa, ki ti to prikazuje. Meni na androidu recimo pri seznamu wifi omrežij kaže samo eno eduroam omrežje, če pa grem v aplikacijo wifi analyzer pa mi pokaže tudi posamezne dostopne točke za to omrežje.
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
A lahko obudim temo? Imam dva tplink routerja, glavni je 941, sekundarni je 741. Rad bi jih zvezal v wds in po navodilih v tej temi sem prišel do stopnje, ko jih povežem. Takoj, ko sekundarnega nastavim na wpa2 zaščito (ki jo ima glavni), se vse skupaj sesede in interneta ni več (na glavnem). Sekundarni ima drug ip naslov, dhcp izklopljen. Po več poskusih sem lahko prišel do stopnje, ko sta bila oba nastavljena, kot bi morala biti (ista zaščita, isti kanal itd), sama povezava pa je čakala (assoc) da se prepoznata. Koliko časa naj bi ta prepoznava trajala? Seveda v tem času ni deloval internet...In se vse skupaj zacikla
frown-1.gif

A je kaj pomembno, če prvi dela s 300 mb, drugi pa z 150mb hitrostjo? Ni moral prvega nastaviti na 150?

Hvala
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
WDS in WPA ne gresta skup na nekaterih ruterjih.
Stvar ni najbolj standardizirana in vsak proizvajalec štrika po svoje.

Torej:
"Takoj, ko sekundarnega nastavim na wpa2 zaščito (ki jo ima glavni), se vse skupaj sesede in interneta ni več (na glavnem). "
A sploh dela WDS brez enkripcije?
Na drugem ruterju spremeniš zaščito in na prvem neha delat internet?
Internet je priklopljen na prvega (glavnega) ?
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
Mah, saj sem že obupal (po drugem poizkusu
smile-1.gif

Kot sem rekel, imam 2 tplinka, le različna modela.
Sedaj sem poizkusil še na drug način, pa me isto vrže ven...
Da malo podrobim...na drugem nastavim vse potrebno, pri key type (kjer moram nastaviti tip zaščite pri prvem), pustim prazno.
Pri prvem (na katerem je priklopljen internet), nastavim isto, tudi tukaj pustim key na miru. Ko grem gledat na status, mi pod wds piše run (se pravi povezan z drugim), na drugemu pa scan (ne najde nič-išče).
Torej; takoj, ko spremenim key type ali na prvem ali drugem, se vse skupaj obesi-ne morem več priti na internet (na prvem). Četudi vidim omrežje, se ne morem povezati. Če resetiram router, je potem ok, vendar wds ne deluje.
Mogoče je krivo to, da ne izklopim zaščite (na prvem) in nastavljam, dokler ne deluje. Ampak, kot sem rekel, se mi ne da več...mam preveč naprav, da bi se sedaj hecal in jih ponovno nastavljal.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Prva napaka. Ne povezuj routerjev navskrižno
grin1.gif

Na "glavnega" obesiš pomožnega. Nastavitev na glavnem se ne dotikaš! Tudi ssid ne rabi biti enak(tudi poizkusi z različnim). Zaščite ne rabiš izklaplat.


Vse kar je potrebno nastaviti na 741(poleg jasno izklopa DHCP)
aaaaaa.jpg
 

ngc2392

Guru
4. okt 2007
2.167
509
113
kranj
OK, wds na glavnem pa menda ja vklopiš, ane???
Prav; to, kar si pokazal, sem naredil. Ampak takoj, ko sem v polje key type vnesel tip zaščite in dal save, je na glavnem odfrčal internet. ne vem zakaj, ampak je.Ok, kot sem tukaj prebral, sem imel enak ssid kot na glavnem, ker naj bi moral biti.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
Ne, na glavnem WDS ne vklaplaš. WDS imaš samo na dodatnem.
Res probej na dodatnem nastaviti drug ssid
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.740
431
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
WDS in WPA ne gresta skup na nekaterih ruterjih.
Pri Tp-Linkih laufa tudi WDS in WPA2
smirk-1.gif

WPA/WPA2 načeloma dela na WDSju, ker to standard (čeprav ohlapen) omogoča.

Imaš pa starejše routerje (osebno imam enega starejšega TP-Linka), ki imajo "Wireless Bridge" oz. kako drugače poimenovano funkcijo, ki ni po standardu WDS, deluje pa podobno ... ta pa ne podpira WPA/WPA2 kodiranja zaradi kriptiranja MAC naslovov klientov.
 

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Zadnje case se mi je zacel pojavljat sledeci problem:

Prenosnik povezan v omrezje prek wifi
Prenos datotek z interneta z max. Hitrostjo do 1Mb download(omejeno iz 2.5Mb kolikor sem imel max download)
V tem trenutku je wifi omrezje nedostopno za ostale mobilne naprave...vidi se ga vendar se ne da povezati na njega.
Enako se dogaja, ce z racunalnika, ki je zicnopovezan v omrezje prenasam datoteke z neta...vendar v temprieru neha wifi delat ko so download hitrosti vecje od 4Mb.

Kake ideje razen da zaenjam routerja? Namrec z Fritz-om zadeva dela BP.