Brezplačno in anonimno testiranje na HIV

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Saj verjetno ni treba posebej razlagati.
wink-1.gif


Spet infekcijska klinika, naslednji teden od ponedeljka do petka, od 16h do 18h, kri bodo puščali, zato stran gledat.
tongue-1.gif


Rezultati bodo teden kasneje (ker seveda vsi uporabljate kondome
priden.gif
).

Testiranje je anonimno in brezplačno.
zmaga.gif


SE VIDIMO!
pozdrav.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Lepo, da poročaš o teh stvareh. Škoda, da ni anonimnega testiranja skozi celo leto (sicer je brezplačno, vendar vseeno rabiš kartico).

V Celju je npr. anonimno iz brezplačno vsako sredo. Prideš, daš kri in šifro (s katero dvigneš rezultate) in to je to.
 

Babette

deklica
31. jul 2007
862
0
16
32
Ljubljana
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Saj verjetno ni treba posebej razlagati.
wink-1.gif


Spet infekcijska klinika, naslednji teden od ponedeljka do petka, od 16h do 18h, kri bodo puščali, zato stran gledat.
tongue-1.gif


Rezultati bodo teden kasneje (ker seveda vsi uporabljate kondome
priden.gif
).

Testiranje je anonimno in brezplačno.
zmaga.gif


SE VIDIMO!
pozdrav.gif

Se vidimo, seveda.
No ker je ze tema odprta, zraven lahko se povemo, da se lahko polek testirate
tudi za hepatitis A,B,C.

Perfect!
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Nope.
wink-1.gif


Ta teden samo HIV.

Za ostale bolezni prosim pridno počakajte v vrsti.
tongue-1.gif

(če seveda hočete anonimno in brezplačno).
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Pa obstaja recimo testiranje, ki zajema vse spolne bolezni, tudi tiste malo bolj nedolžne ali je omejeno zgolj na hepatistis in HIV. Bi bilo fajn, če bi meli kaj takega vsako leto, da bi se omejile širjenje HPV in podobnih zadevščin, ne pa da nekateri to veselo trosijo naprej, ne da bi vdeli kaj nosijo v sebi.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

HPV testiranje je šele v začetku masovne klinične uporabe. Hitri testi sedaj počasi prihajajo na tržišče. Je pa potrebno vedeti, da je HPV precej drugačna in neabsolutna zadeva kot HIV in hepatitis C. Kot prvo kondomi nudijo samo okoli 80% zaščito, kot drugo so učinki virusa zelo različni od človeka do človeka. Nadalje je veliko ljudi okuženih s tem virusom in masovno testiranje ne bi prineslo popolnoma nič drugega kot stigmatizacijo teh žensk (in moških). Dosti boljša varianta je redno jemanje brisov materničnega vratu.

Končna rešitev pa bo... kot vse kaže... cepljenje. Glavni problemi zaenkrat so trije. Denar, cepivo ne pokriva vseh podtipov virusa in kako staršem razložiti, da boš njihovo 10 letno hči cepil proti spolno prenosljivi bolezni.
 

Bitch_inside

PEPCA 2007
18. jul 2007
3.608
1
36
Ljubljana
Glede cepljenja .... ga ti podpiraš pri ženskah starejših od 14 let (do 26. leta)? Jaz sem nekaj razmišljala v tej smeri pa kolikor vidim so mnenja zelo deljena, predvsem zato, ker cepivo deluje samo proti nekaterim tipom virusov.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Odvisno od ženske.
smile-1.gif
Ob stalnem partnerju vsekakor ne. Poleg tega je cepivo v uvajanju in vsekakor se obetajo še kakšne izboljšave.

Drugače pa ja... cepivo deluje proti štirim tipom virusa: 16 in 18 ter 6 in 11, pri čemer prva dva povzročata raka materničnega vratu (70 procentov vseh). Tako da obstaja velika verjetnost, da bo cepivo vsaj delno učinkovito.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Kolikor vem je zraven še testiranje za Hepatitis B in C.

Tovrstne akcije se mi zdijo pametne, ker marsikdo ne gre na ta testiranja, ker so ali za plačat ali pa na napotnico. Čeprav se mi zdi trapasto, da ne bi šli na ta testiranja pri naših letih. V končni fazi smo že vsi zamenjali nekaj partnerjev. Pa marsikatera bolezen obstaja, katera ne kaže nekih znakov, pa je v končni fazi neprijetna. Ena taka zadeva je klamidija, ki dolgoročno povzroča neplodnost (čeprav je moja ginekologinja rekla, da je to zelo nizek procent).
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ena možnost je tudi darovanje krvi in ti pregledajo za vse možne bolezni.
 

Babette

deklica
31. jul 2007
862
0
16
32
Ljubljana
Jes bom sla verjetn v sredo. Ce pa nau casa, pa ze enkrat drugic.
Sem pa ze enkrat bla, in morm rect, da so tam dohtarce sakon.